Sezon 2015/2016

Published on 19 kwietnia, 2016 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 15-17.04.2016

Największą niespodzianką ostatniego tygodnia na polskich stadionach była słaba liczba Lecha przy Łazienkowskiej. Na tym meczu z obu stron nie zobaczyliśmy opraw, za to obie ekipy bardzo mocno mobilizują się na finałowe spotkanie Pucharu Polski. Legioniści zebrali już na ten cel ponad 111 tysięcy złotych.
Poznaniacy tymczasem zbierają fundusze w ramach akcji “Odpalamy na oprawy” poprzez różne licytacje, wśród których są spotkania i treningi z piłkarzami i nie tylko. Ich celem jest zebranie 84 tysięcy, na razie w ten sposób uzbierali 15,5 tysiąca.

Fani Górnika, pomimo zakazu wyjazdowego, w dobrej liczbie stawili się na stadionie Wisły Kraków. Kolejny wyjazd na zakazie zaliczył Ruch. Efektowną oprawę z użyciem pirotechniki zaprezentowała Jagiellonia. W Kielcach trwa protest kibiców przeciwko prezesowi klubu, który zabronił prezentacji oprawy na poprzednim meczu. W związku z tym Koroniarze na meczu ze Śląskiem zamiast flag, wywiesili kilka transparentów skierowanych do działaczy, które po 10 minutach… zerwali ochroniarze.
Klub z Kielc wydał po meczu oświadczenie, w którym czytamy m.in.: “Decyzja klubu Korona S.A. związana z usunięciem transparentów w sektorze ‘Młyn’ w trakcie meczu rozgrywanego w dniu 16 kwietnia 2016 r. na stadionie Kolporter Arena podyktowana była powszechnie obowiązującym zakazem eksponowania transparentów o treści nie mających związku z rozgrywanym meczem. (…) Ubolewamy, że w wyniku interwencji służ porządkowych organizatora w czasie meczu Korona Kielce – Śląsk Wrocław doszło do sytuacji, w której poszkodowane zostały osoby, które w żaden sposób nie przyczyniły się do wywieszenia niedozwolonych transparentów”.

W niższych ligach ultrasowali fani MKS-u Myszków, GKS-u Tychy, Chemika Kędzierzyn, Odry Opole, Świtu Nowy Dwór i Apatora. Podczas spotkania Bałtyku z Gryfem Słupsk kibiców gości zaatakowali pod stadidonem arkowcy.

Ekstraklasa:

Wisła Kraków – Górnik Zabrze (650).
Zabrzanie dzięki uprzejmości Wisły mogli pojawić się na tym wyjeździe obok sektora gości. Przyjezdni bez flag, w 650 osób, w tym ROW (11), Wisłoka (10) i GKS (4). Na trybunach pojawiło się niewiele ponad 10 tysięcy kibiców.

Legia Warszaw – Lech Poznań (570).
Mecz przy Łazienkowskiej obejrzał komplet widzów, w tym zaledwie 570 przyjezdnych. Lechici, wspierani przez KSZO, przyjechali do Warszawy pociągiem specjalnym. Dobrze oflagowali swój sektor i prowadzili przeciętny doping. Obie strony tym razem bez oprawy, skupiając się już na zaplanowanym na 2 maja finale Pucharu Polski, na który zbierają fundusze. Legioniści na meczu z Lechem uzbierali ponad 60 tys. złotych, a łączna kwota na oprawę finału wynosi już ponad 111 tysięcy.

Korona Kielce – Śląsk Wrocław (282).
Fani Śląska przyjechali transportem kołowym do Kielc w 282 osoby i z czterema flagami. Koroniarze ze słabą frekwencją i problemami z działaczami, którzy za rzucanie piro na murawę na ostatnim spotkaniu otrzymali 35 zakazów stadionowych. Korona nie wywiesiła żadnej flagi, jedynie kilka niewielkich transparentów skierowanych do klubowych działaczy. Płótna wisiały raptem kilka minut, po czym do sektora wkroczyło kilku ochroniarzy, którzy zerwali transparenty, a młyn kielczan rozpierzchł się.

Piast Gliwice – Cracovia (250).
Słaby wyjazd Cracovii do niedalekich Gliwic. Przyjezdni wywiesili kilka flag.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Termalica Nieciecza ().
Drugi w krótkim odstępie czasu wyjazd Termaliki do Bielska. Ponownie Stowarzyszenie “Druga Strona” poczęstowało przyjezdnych pączkami. Termalica machała flagami na kiju.

Pogoń Szczecin – Ruch Chorzów (140).
Chorzowianie po raz drugi w krótkim odstępie czasu pojechali na wyjazd do Szczecina. Tym razem na stadionie Pogoni stawiło się 140 “niebieskich”, z dwiema flagami. Doping ograniczyli do kilku okrzyków. Po stronie gospodarzy słaba frekwencja – ok. 10 tysięcy widzów mniej niż na rozgrywanym kilka dni wcześniej meczu z Legią.

Jagiellonia Białystok – Górnik Łęczna (70).
Fani z Łęcznej przyjechali do Białegostoku w 70 osób i z jedną flagą. Jagiellonia zaprezentowała sektorówkę “ULTRA”, do której odpaliła pirotechnikę.

Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk (-).
Lechiści do Lubina przyjechać nie mogli, ze względu na zakaz wyjazdowy nałożony na nich za mecz przy Łazienkowskiej z Legią. Zagłębie mogło już wrócić z młynem na swój sektor za bramką.

I liga:

Chrobry Głogów – Stomil Olsztyn (76).
Do Głogowa przyjechało 59 fanów Stomilu, wspieranych przez Wisłę Płock (17). Wywiesili dwie flagi i transparent “Wolność dla Janusza Walusia”. Chrobry z powodu problemów z działaczami, bez młyna.

MKS Kluczbork – Miedź Legnica (33).
Pomimo zakazu, w Kluczborku stawiło się 33 fanów Miedzi.

Niższe ligi:

Odra Opole – GKS Jastrzębie (200).
Gospodarze zaprezentowali baloniadę w barwach, chorągiewki oraz serpentyny.

Małapanew Ozimek – Chemik Kędzierzyn-Koźle (162).
Chemik wspierany przez Rakowa (67), zaprezentował prezentację anty ISIS.

Resovia – Hetman Zamość (110).
Bałtyk Gdynia – Gryf Słupsk (80).

Szombierki Bytom – BKS Bielsko-Biała (100).
Goście nie weszli na stadion.

KSZO Ostrowiec – Unia Tarnów (95).
Unia stawiła się w Ostrowcu w 95 osób, w tym Wisła (15).

Polonia Warszawa – Świt Nowy Dwór Maz. (71).
Goście wywiesili jedną flagę, którą odbili w poprzednim sezonie.

Puchar Polski – szczebel okręgowy:

Świt Nowy Dwór Maz. – Polonia Warszawa (0).
Gospodarze zaprezentowali świece dymne w barwach oraz racowisko.

 

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv