Published on 18 grudnia, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 14-17.12.2018

Za nami przedostatnia seria spotkań ekstraklasy w 2018 roku. Frekwencja jak co roku w tym okresie prezentuje się bardzo słabo. Pod względem liczb wyjazdowych również nędza. Weekend uratowały jedynie oprawy przygotowane przez Legię i Górnika. Przy Łazienkowskiej ultrasi zaprezentowali choreografię “All Cops Are Bałwans”, zabrzanie z okazji 70-lecia swojego klubu również ultrasowali z użyciem sporej ilości pirotechniki.

Pogoń w ostatniej chwili musiała odwołać swój wyjazd do Krakowa, bowiem Cracovia zamknęła sektor gości. Lechici zaliczyli kolejny wyjazd na zakazie – tym razem pojawili się w Sosnowcu w 460 osób. Arkowcy tymczasem rundę zakończyli bez choćby jednego wyjazdu, w przeciwieństwie do poznaniaków, “przystając” na zakaz nałożony po majowym finale Pucharu Polski.

Ekstraklasa:

Zagłębie Sosnowiec – Lech Poznań (460)
Lechici, pomimo zakazu, zaliczyli kolejny wyjazd – meldując się na Ludowym, dzięki uprzejmości Zagłębia, w 460 osób. Przyjezdni wspierani przez Cracovię (22) z flagą “JG”. Na trybunach łącznie ok. 3 tys. fanów.

Miedź Legnica – Lechia Gdańsk (170)
Na poniedziałkowym spotkaniu w Legnicy ponad 4,5 tys. widzów. Młyn Miedzi na dobrym poziomie. Oprawę tego dnia zaprezentowali jedynie młodsi kibice z sektora rodzinnego. Lechiści przyjechali w niezłej liczbie, biorąc pod uwagę termin i odległość, z kilkoma flagami.

Wisła Płock – Wisła Kraków (110)
Niespełna dwa tysiące osób na meczu w Płocku. Wiślacy przyjechali w ok. 110 osób, w tym liczba delegacja z Olkusza. W sektorze gości wywiesili cztery flagi.

Śląsk Wrocław – Korona Kielce (65)
Do fatalnej frekwencji na stadionie we Wrocławiu zdążyli się przyzwyczaić już chyba wszyscy. Młyn WKS-u bardzo mizerny. Zadebiutowała w nim flaga “Nasz honor to bronić tych barw”. Wywiesili także transparent ze świątecznymi życzeniami dla kibiców po drugiej stronie muru. Koroniarze przyjechali w 65 osób, z dwiema flagami.

Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin (12)
W Białymstoku bez atrakcji ultras, a na trybunach niewiele ponad 5 tys. widzów. Na daleki wyjazd zdecydowało się zaledwie dwunastu lubinian. W sektorze gości bez flag. Przyjezdni niespodziewanie mieli spore powody do radości, bowiem ich piłkarze wygrali aż 4-0.

Legia Warszawa – Piast Gliwice (-)
Ponad 12 tys. widzów przy Ł3 i pusty sektor gości z powodu bojkotu spotkań przez fanów Piasta. Legioniści z oprawą, na którą składały się transparent “All Cops Are Bałwans”, sektorówka podwieszana do dachu przedstawiająca bałwana z naszywką i czapką policyjną, a w tle powiewało kilkaset białych chorągiewek i odpalonych zostało kilkadziesiąt białych rac.

Górnik Zabrze – Arka Gdynia (-)
Zabrzanie na meczu świętowali 70-lecie swojego klubu, prezentując oprawę składającą się z malowanej sektorówki “1948 – 2018”, transparentu “Górnik Zabrze szacunek budowany latami” oraz pirotechniki odpalonej na dwóch kondygnacjach. Frekwencja na meczu ponad 11 tys. Arkowcy z powodu zakazu po finale PP na kolejny wyjazd w tym roku nie pojechali.

Cracovia – Pogoń Szczecin (-)
Portowcy zmuszeni byli do odwołania planowanego wyjazdu do Krakowa, po tym jak w poniedziałek do szczecińskiego klubu wpłynęło pismo o zamknięciu sektora gości. W związku z powyższym ciekawie zapowiadające się spotkanie straciło na atrakcyjności.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv