Published on 19 października, 2022 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 14-17.10.2022

W ostatnim tygodniu fani Lecha stawili się w 77 osób na wyjazdowym meczu z Hapoelem Beer Szewa. Mieli ze sobą jedną, niewielką klubową flagę. Gospodarze zaprezentowali oprawę “Repeat after me: We cen do it”. Kibice GKS-u Katowice pojechali na ostatni mecz hokejowej Ligi Mistrzów do węgierskiego Szekesfehervar w 400 osób. A co działo się na krajowym podwórku?

Najliczniej na wyjazdowym szlaku stawiła się Arka w Chorzowie (z licznym wsparciem Polonii Bytom). Gdynianie podróżowali pociągiem specjalnym, z kolei Polonia – tramwajem specjalnym. Łącznie w sektorze gości obecnych było 1014 osób. Zagłębie Sosnowiec w 900 osób zawitało do Bielska-Białej, dobry wyjazd na zapleczu ekstraklasy zaliczyła GieKSa – 408 osób w Niepołomicach. W ekstraklasie Zagłębie Lubin w ponad 800 osób pojechało na Widzew, gdzie zaprezentowało oprawę “Miedziowa Armia”. Lechici w 691 osób pojechali do Zabrza. W tym przypadku choreografię przygotowali gospodarze. “Dla Ciebie płonie tysiące serc” – to hasło przewodnie Torcidy z tego spotkania, oczywiście z odpowiednią ilością pirotechniki. Bardzo dobry wyjazd, jak na swoje możliwości, zaliczyła Stal Mielec, stawiając się w 503 osoby w Kielcach (z piro). Radomiak wpuścił delegację Śląska na swoje sektory, jako że w Radomiu oficjalnie nie funkcjonuje sektor gości. Wisła Kraków na bliski wyjazd do Niecieczy pojechała w ok. 1500 osób, zajmując sporą część trybuny gospodarzy. W niższych ligach ciekawie było na meczach Włocłavii z Elaną oraz Olimpii Grudziądz z Zawiszą.

Oprawę zaprezentowała Lechia na meczu z zaprzyjaźnionym Rakowem. Ultrasowali również fani Podbeskidzia, Stomilu, Arki, Olimpii Grudziądz, Zawiszy, Włocłavii i GKS-u Bełchatów.

Ekstraklasa:

Widzew Łódź – Zagłębie Lubin (800)
Fani z Lubina do Łodzi przyjechali autokarami w dobrej liczbie. Zaprezentowali malowany transparent “Miedziowa Armia”, nad którym machali flagami na kijach i zaprezentowali pokaz pirotechniczny. Po stronie gospodarzy jak zwykle wysoka frekwencja, na poziomie 17 tys.

Górnik Zabrze – Lech Poznań (691)
Zabrzanie na meczu z Lechem zaprezentowali foliowy napis “Dla Ciebie płonie tysiące serc”, podświetlony pirotechniką. Wywiesili także transparent “Ludzie w kryminałach, walczcie o swoje prawa. Torcida Górnik”. Lechici przyjechali w 691 osób i dobrze oflagowali swój sektor.

Korona Kielce – Stal Mielec (503)
Bardzo dobry wynik Stali na niedalekim wyjeździe do Kielc, gdzie stawili się w 503 osoby. W sektorze gości zaprezentowali flagowisko i trochę pirotechniki.

Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa (250)
Na meczu przyjaźni w Gdańsku frekwencja pozostawiała wiele do życzenia, tak jak na większości ostatnich meczów. Gospodarze zaprezentowali malowany transparent “Długa droga do piekła, kostucha to ścierwo wlekła”, a całość uzupełniła pirotechnika. Raków przyjechał w ok. 250 osób, zasiadł w sektorze gości, gdzie wywiesił cztery flagi.

Radomiak Radom – Śląsk Wrocław (110)
Na trybunach 2,4 tys. kibiców. Radomiak wpuścił na swoje sektory nieco ponad setkę wrocławian, bowiem w Radomiu cały czas wyłączony z użytku (na wniosek policji) pozostaje sektor gości.

Warta Poznań – Jagiellonia Białystok (107)
Białostoczanie do Grodziska Wielkopolskiego przyjechali w 107 osób, w tym Mazur Ełk (11). Przyjezdni z jedną flagą.

Miedź Legnica – Cracovia (102)
Słaba liczba “Pasów” na tym niezbyt dalekim wyjeździe – zaledwie 102 osoby z czterema flagami. Gospodarzy w młynie ok. 200, a na całym stadionie łącznie 3,5 tys. kibiców. Miejscowi wywiesili transparent “Wojciech Łobodziński – szacunek się należy”.

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice (70)
Na daleki wyjazd do Szczecina wybrało się 70 kibiców Piasta. Na sektor gości weszły 62 osoby. Przyjezdni z trzema flagami. Na trybunach ponad 17 tys. fanów.

Wisła Płock – Legia Warszawa (-)
Tylko 4,3 tys. kibiców obejrzało spotkanie w Płocku, bowiem stadion Wisły cały czas jest w budowie i zostanie otwarty w całości w rundzie wiosennej. Z powodu braku sektora, kibiców gości brak.

Niższe ligi:

Ruch Chorzów – Arka Gdynia (1014)
Komplet widzów na trybunach w Chorzowie i dobra liczba arkowców (przyjechali specjalem), licznie wspieranych przez Polonię Bytom (500). Bytomianie przyjechali… tramwajem specjalnym. Wraz z Arką także delegacje Cracovii, Lecha i Gwardii Koszalin. Przyjezdni zaprezentowali płótno “PrzyjecHali goście z Gdyni” oraz kilka rac.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Sosnowiec (900)
Na bliskim wyjeździe pojawiło się 900 fanów Zagłębia i zgód, w tym BKS (270), Beskid Andrychów (25) i Slavia Praga (1). Gospodarze zaprezentowali malowaną sektorówkę “Rychlińskiego 21”, flagi na kijach i odpalili kilka rac.

Puszcza Niepołomice – GKS Katowice (408)
GieKSiarze w nadkomplecie stawili się w Niepołomicach, wspierani symbolicznie przez Górnika (4).

Olimpia Grudziądz – Zawisza Bydgoszcz (320)
Klub z Grudziądza mocno ograniczył liczbę wejściówek dla Zawiszy, stąd tych tylko 320. Bydgoszczanie pokazali sektorówkę w barwach, transparent “Za te barwy stań do walki” oraz piro. Olimpia zaprezentowała sektorówkę w kształcie klubowego herbu, transparent “Barwy wspaniałe!”, baloniki oraz trochę piro.

Włocłavia Włocławek – Elana Toruń (200)
Gospodarzy w młynie ok. 350, w tym Górnik Konin (70) i ŁKS (25). Zaprezentowali transparent “Ultras Włocłavia”, pasy materiału, chorągiewki i kilkanaście rac. Pod adresem przyjezdnych wywiesili transparent “Chuligani na wywiadach i w internecie, co się z wami stało śmieciE?”. Elanowcy podróżowali pociągiem i dobrze oflagowali sektor gości.

ŁKS Łódź – Sandecja Nowy Sącz (45)
Tur Bielsk Podlaski – Wigry Suwałki (45)
Motor Lublin – Kotwica Kołobrzeg (43)

źródło: legionisci.com

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv