Published on 19 lipca, 2017 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 14-16.07.2017

Tydzień po meczu o Superpuchar ruszyły rozgrywki Ekstraklasy. Na początek sezonu najliczniej na meczu wyjazdowym stawili się legioniści, którzy w 1,1 tys. stawili się w Zabrzu. Dobre wyjazdy zaliczyli także lechiści do Płocka i “Sączersi” do Poznania. Fani Lecha zaprezentowali oprawę z hasłem “Zawsze na froncie walki o mistrzostwo”.
Ultrasowali także Arkowcy na meczu ze Śląskiem oraz Świt Nowy Dwór na meczu Pucharu Polski z Odrą Opole.

Wiadomo, że do końca tego roku Sandecja mecze w roli gospodarza rozgrywać będzie w Niecieczy, a z Nowego Sącza będzie organizowany wspólny transport dla kibiców. “Przypominamy, że mecze rozgrywane w Niecieczy, nie są dla nas kibiców meczami domowymi. Jest to dla nas teren wrogi. Nie jesteśmy tam u siebie! – nikt nas nie będzie witał ani chlebem, ani solą, ani zimnym piwkiem. (…) Po drodze na samotnych podróżników mogą czyhać różne ‘niespodzianki’ – dlatego zachęcamy do wspólnych wyjazdów, odradzamy samotne podróżowanie” – poinformowali fani Sandecji.

Ekstraklasa:

Górnik Zabrze – Legia Warszawa (1102).
Fani Legii w komplecie stawili się w Zabrzu, gdzie podróżowali furami. Legioniści wspierani przez Zagłębie (87) oraz Olimpię (27), wywiesili 7 flag. Po stronie gospodarzy również komplet na trybunach – ponad 22 tysiące widzów, zresztą bilety skończyły się kilka dni przed meczem. Wywiesili transparent z gratulacjami awansu dla Wisłoki (wspierali zabrzan w 150 osób) oraz z pozdrowieniami dla nieobecnych GieKSiarzy. Z obu stron sporo wzajemnych uprzejmości.

Wisła Płock – Lechia Gdańsk ().
Spotkanie z Lechią Gdańsk przy Łukasiewicza 34 obejrzało 6900 kibiców. Frekwencja mogła być lepsza, ale tragicznej liczby też nie było. Na trybunach obecni byli także nasi przyjaciele z Olsztyna (15 osób).
Doping tego dnia stał na naprawdę dobrym poziomie, a trybuna wschodnia tętniła życiem od 1. do 90. minuty, pomimo niekorzystnego wyniku. Zapraszamy już teraz na mecz z Lechem Poznań w najbliższą niedzielę o godzinie 15:30 w Płocku. Lechiści przyjechali do Płocka autokarami. W sektorze gości wywiesili 6 flag, w tym jedną Śląska.

Lech Poznań – Sandecja Nowy Sącz (350).
Lechici zaprezentowali oprawę składającą się z malowanego transparentu “Zawsze na froncie walki o mistrzostwo”, sektorówki przedstawiającej dwóch żołnierzy w okopie oraz świec dymnych (40) i ogni wrocławskich (150). W Kotle zaprezentowana została nowa sektorówka w kształcie koszulki.
Na trybunach zasiadło 19 tysięcy kibiców, w tym parę setek “Sączersów” z trzema flagami.

Cracovia – Piast Gliwice (125).
Gospodarze wywiesili transparent “Wołyń 43′. Pamiętamy”. Gliwiczanie na stadion weszli z opóźnieniem, bowiem ochrona nie chciała wpuścić jednej z ich flag. Wywiesili dwa płótna i jeden transparent.

Pogoń Szczecin – Wisła Kraków (63).
Skromna liczna wiślaków pojawiła się na tym wyjeździe, bez flag. Portowcy wywiesili transparenty “Patryk Małecki – szacunek” oraz “1943 Wołyń’ – Portowcy nie zapomną”.

Korona Kielce – Zagłębie Lubin (60).
Lubinianie do Kielc przyjechali w 60 osób z jedną flagą. Gospodarzy na trybunach 6,4 tysiąca.

Arka Gdynia – Śląsk Wrocław (-).
Wrocławianie z powodu zakazu do Gdyni przyjechać nie mogli. Gospodarze zaprezentowali sektorówkę “Śledzie”, a także flagowisko + piro.

Termalika Nieciecza – Jagiellonia Białystok (-).
Pierwsze spotkanie nowego sezonu przyciągnęło na trybuny w Niecieczy blisko 4 tysiące kibiców. Kibice gości nie mogli zasiąść w klatce, z powodu zakazu wyjazdowego za spotkanie ostatniej kolejki poprzednich rozgrywek z Lechem. Można powiedzieć, że przerywanie meczu z Lechem serpentynami, “uwolniło” białostoczan od dwóch najdalszych wyjazdów, bowiem za dwa tygodnie nie będą mogli również pojechać do Szczecina.

Puchar Polski:

Ruch Zdzieszowice – Olimpia Elbląg (128).
Olimpia (28) wspierana przez setkę Zagłębia stawiła się w Zdzieszowicach z jedną flagą. Nie wszyscy przyjezdni wchodzili na stadion. Prowadzili sporadyczny doping, a przed rozpoczęciem dogrywki ruszyli do Zabrza na mecz Legii.

Rekord Bielsko-Biała – GKS Bełchatów (55).
Przyjezdni na kameralnym stadionie stawili się w 55 osób z dwiema flagami.

Wisła Puławy – Raków Częstochowa (42).
Przyjezdni z trzema niewielkimi flagami.

Świt Nowy Dwór Maz. – Odra Opole (40).
Gospodarzy w młynie około 50. Zaprezentowali replikę flagi “Straszny Dwór”, nad którą odpalili race, ognie wrocławskie i świece dymne oraz machali małymi flagami na kiju. Odra przyjechała w 40 osób i przedwcześnie opuściła sektor gości.

Polonia Środa Wlkp. – ROW Rybnik (28).
ROW na tym wyjeździe wspierany przez Górnika Zabrze (9).

Wda Świecie – Radomiak Radom (25).

ŁKS Łomża – Bytovia Bytów (0).
Gospodarzy w młynie 80 z jedną flagą. Prowadzili doping tylko w pierwszej połowie spotkania.

Podhale Nowy Targ – Siarka Tarnobrzeg (0).
Gospodarzy w młynie 55 z jedną flagą.

źródło: własne / legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv