Sezon 2015/2016

Published on 17 marca, 2016 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 11-13.03.2016

W ostatnim tygodniu odnotowaliśmy dobre liczby wyjazdowe na meczach zarówno Ekstraklasie, jak i niższych klasach rozgrywkowych. Nie zabrakło kilku opraw z wykorzystaniem pirotechniki. Dwie prezentacje przygotowali chorzowianie na meczu z Lechem, w których przekazali działaczom piłkarskim jasne przesłanie: “Komisjo Ligi posłuchajcie głosu chorzowskiej publiki, trybuny i mecze są od pokazów pirotechniki”.

Race na stadionie Ruchu rozbłysły tego dnia dwukrotnie. Piro odpalili również do swoich prezentacji fani Zagłębia Lubin, Pogoni, GKS-u Katowice, Arki, Wisły Płock, Chrobrego, Elany, Chemika i Startu Namysłów.

W niższych ligach najciekawiej było na meczach MKS-u Kluczbork z GieKSą oraz Elany ze Spartą Brodnica. Niestety ekipa gości nie została wpuszczona do sektora dla przyjezdnych, bowiem gospodarze dzień wcześniej poinformowali, że spotkanie nie będzie miało charakteru imprezy masowej. Podczas podróży Sparty do Torunia, działacze Elany zapewniali, że mimo wszystko przyjezdni zostaną wpuszczeni na stadion, a ostatecznie nikt z przedstawicieli toruńskiego klubu nie miał odwagi pofatygować się do grupy przyjezdnych. Informacje kibicom przekazał jeden z pracowników ochrony. Ze względu na fatalny stan murawy przełożony został zapowiadający się niezwykle interesująco pojedynek BKS-u Bielsko-Biała z GKS-em Jastrzębie.

Ekstraklasa – 27. kolejka:

Termalika Nieciecza – Wisła Kraków (1500).
Wiślacy w poniedziałek do niedalekiej Niecieczy dotarli w ok. 1500 osób, w tym liczna grupa Unii Tarnów. Wiślacy zajęli nie tylko sektor gości, ale i sektory obok, gdzie wywieszone zostało płótno Unii – “Jaskółki”.

Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin (900).
Bardzo ciekawe spotkanie z obu stron. Zagłębie zaprezentowało oprawę nawiązującą do jednej ze starszych lubińskich flag – “Hooligans Zagłębie”, na którą składała się malowana sektorówka oraz odpalona ponad nią pirotechnika. Portowcy licznie stawili się na tym wyjeździe i przygotowali malowaną sektorówkę przedstawiającą zamaskowanego kibica z czapką z hasłem “ACAB”, transparent “Ultras Pogoń”, flagi na kiju i piro.

Cracovia – Legia Warszawa (774).
Legioniści do Krakowa przyjechali pociągiem specjalnym w 774 osoby z sześcioma flagami. Doping rozpoczęli z opóźnieniem, ze względu na powolne wpuszczanie na trybuny. Cracovia wykorzystała wszystkie bilety, wraz z nimi Polonia (100) z flagami. Gospodarze zaprezentowali 1906 biało-czerwonych flag na kiju oraz sektorówki na dwóch trybunach, z hasłem “Kibolska Subkultura Cracovia”.

Ruch Chorzów – Lech Poznań (654).
Lech przyjechał do Chorzowa w 654 osoby, nie wykorzystując pełnej puli wejściówek. Na trybunach przy Cichej stawiło się łącznie ok. 9 tysięcy fanów. Niebiescy zaprezentowali dwie oprawy. Na pierwszą składały się transparent “Zawsze wierni i oddani oficjalni chuligani”, sektorówka “Psycho Fans”, a całość uzupełniły race odpalone na górze trybuny. Na drugą prezentację składały się – długi transparent z hasłem “Komisjo Ligi posłuchajcie głosu chorzowskiej publiki, trybuny i mecze są od pokazów pirotechniki”, płótno “Ultras”, serpentyny, konfetti i sporo pirotechniki (race, strobo, ow).

Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko-Biała (520).
Jeden z najliczniejszych wyjazdów Podbeskidzia. Do Gliwic (75 km) przyjechało ponad 500 kibiców TSP, którzy wywiesili kilka flag.

Jagiellonia Białystok – Górnik Łęczna ().
Bardzo dobry wyjazd Górnika, wspieranego licznie przez Chełmiankę, do Białegostoku. Przyjezdni wywiesili sześć flag i prowadzili przyzwoity doping. Na trybunach łącznie 8,5 tysiąca kibiców.

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk (-).
Dobra frekwencja na trybunach w Zabrzu – ponad 12,5 tysiąca kibiców.

Korona Kielce – Śląsk Wrocław (-).
Mecz rozegrano bez udziału kibiców gości (nie licząc KKN). Wrocławianie zostali ukarani dwoma meczami zakazu (oprócz Kielc, nie pojadą również do Poznania) za pirotechnikę na derbach z Zagłębiem. Koroniarze ze zdecydowanie skromniejszym młynem w porównaniu z niedawnym meczem z Wisłą.

Ekstraklasa – zaległe mecze:

Korona Kielce – Wisła Kraków (770).
Wiślacy wykorzystali przysługującą im pulę biletów na powtórzone spotkanie w Kielcach. Przyjezdni wywiesili 4 flagi. Koroniarze wywiesili transparent skierowany do wiślaków: “Oświadczenie wysyłacie, że bez sprzętu już latacie. Jak w galerii dupy zmiękły, to bierzecie sprzęt do ręki”.

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław (442).
Śląsk na powtórzony mecz w Gliwicach pojechał w 442 osoby, w tym Slezsky Opava (45), Miedź (5) i Wisła.

I liga:

MKS Kluczbork – GKS Katowice (587).
Katowiczanie przyjechali do Kluczborka w 587 osób, w tym Górnik (11) i Banik (5) z dobrym oflagowaniem. Zaprezentowali też oprawę “Śląsk węglem stoi” z użyciem piro.

GKS Bełchatów – Chrobry Głogów (88).
Chrobry na tym wyjeździe pojawił się w 88 osób (83 w sektorze) z trzema flagami. Zaprezentowali malowany transparent “Barwy Szczęścia”, pomarańczowe i czarne flagi na kiju, małą sektorówkę i trochę pirotechniki. Po meczu byli trzymani przez 4 godziny. GKS zaprezentował malowaną sektorówkę oraz transparenty tworzące hasło “Ket Nemzet Kozos Harc, Dwa narody jedna walka”.

Rozwój Katowice – Stomil Olsztyn (62).
Stomil, wspierany przez Wisłę Płock (6), stawił się w Katowicach w 62 osoby z jedną flagą. Mecz rozegrano na stadionie GKS-u.

Olimpia Grudziądz – Chojniczanka Chojnice (59).
Bytovia Bytów – Wigry Suwałki (5).

Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec (-).

Niższe ligi:

Polonia Bytom – GKS Tychy (300).

Elana Toruń – Sparta Brodnica (240).
Bardzo dobry wyjazd Sparty, wspieranej przez Legię Chełmża (90) i Olimpię (4). Dzień przed meczem działacze Elany poinformowali, że na stadion wpuszczą tylko 150 kibiców gości. Grupa przyjezdnych przez pierwszą połowę prowadziła doping zza ogrodzenia, a później wróciła do Brodnicy. Elana z licznym młynem i oprawą z użyciem piro.

Start Namysłów – Chemik Kędzierzyn-Koźle (131).
Chemik do Namysłowa przyjechał w 131 osób z dwiema flagami. W związku ze śmiercią jednego z kibiców, do 39. minuty nie prowadzili dopingu. W drugiej połowie odpalili świece dymne, race i strobo. Ultrasowali również gospodarze.

Jagiellonia II Białystok – Olimpia Elbląg (95).
Fani ZKS-u do Białegostoku dojechali mocno spóźnieni przez nadgorliwość policji – na trybunach boiska bocznego przyjezdni pojawili się w 70. minucie spotkania.

Gwardia Koszalin – Bałtyk Gdynia (47).

ŁKS Łomża – Sokół Ostróda (27).
Gospodarzy w młynie 70.

źródło: legionisci.com

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv