Published on 13 listopada, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 09-11.11.2018

W minionym tygodniu na większości stadionów zaprezentowane zostały oprawy i hasła związane z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Mnóstwo ekip z całej Polski pojawiło się w niedzielę w stolicy na corocznym marszu. Szerokim echem odbiła się akcja “#KiedyMyŻyjemy”, w którą zaangażowało się wiele osób, w tym kibice Legii, a jej celem było zwrócenie uwagi na słowa “Mazurka Dąbrowskiego”.

Lechici oficjalnie poinformowali o rozwiązaniu grupy Ultras Lech ’01 – podczas wyjazdowego meczu Pucharu Polski do Częstochowy dotychczasowi członkowie UL musieli wyciąć herb klubu z ich flagi. Cała sprawa jest pokłosiem zachowania ultrasów przy okazji powrotu ze Szczecina, po którym Widzew przejął siedem flag KKS-u. Wszystkie były wywieszone w Szczecinie, oprócz właśnie “Ultras Lech 01”.

W Elblągu miało miejsce spore zamieszanie przy okazji meczu Olimpii z Widzewem. Policja i wojewoda raz po raz spotykali się, a ostatecznie ten ostatni wydał zakaz organizacji imprezy masowej, czyli ograniczył liczbę widzów do 999. Olimpia poinformowała o odwołaniu meczu, a o tym czy spotkanie zostanie rozegrane w innym terminie, czy też Widzewowi przyznane zostaną punkty walkowerem, zdecyduje w tym tygodniu PZPN. Co ciekawe, fani ZKS-u, mimo braku meczu, stawili się na stadionie, gdzie zaprezentowali patriotyczną oprawę.

W minionym tygodniu rozegrano ostatnie mecze 1/16 finału Pucharu Polski, a następnie odbyło się losowanie kolejnej rundy. To było o tyle ciekawe, że miało miejsce dwukrotnie, bowiem… jedna z kulek została przypadkowo usunięta przy pierwszym losowaniu.

W ostatni weekend większość sektorów gości pozostało pustych – z powodu zakazów wyjazdowych, jak również decyzji wojewodów. Na legalu pojechać mogli tylko lubinianie do Krakowa. Na wyjazdy na zakazach ruszyli sosnowiczanie do Płocka oraz lechici do Białegostoku. Jagiellonia na tym meczu zaprezentowała efektowną oprawę z okazji 16-lecia działalności Ultras Jagiellonia Białystok. Najliczniej na wyjazdowym szlaku stawili się na zapleczu ekstraklasy GieKSiarze, którzy mieli bliski wyjazd do Bielska.

Oprawy przygotowali także kibice Pogoni, Miedzi, Sandecji, Unii Tarnów, Odry Wodzisław i GKS Targówek.

Ekstraklasa:

Wisła Płock – Zagłębie Sosnowiec (420)
Pomimo zakazu wyjazdowego za piro w Krakowie, sosnowiczanie – dzięki uprzejmości gospodarzy – mogli pojechać do Płocka. W sektorze gości stawiło się 420 osób, w tym Legia (180) i Beskid Andrychów (9). Przyjezdni z kilkoma flagami, w tym płótnem “Teddy Boys 95”.

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań (400)
Lechici na wyjazd do Białegostoku udali się prosto z Marszu Niepodległości w Warszawie. Pomimo zakazu wyjazdowego, nie mieli problemu z zajęciem miejsc w sektorze gości, gdzie wywiesili kilka flag. Białostoczanie z oprawą, na którą składały się malowana sektorówka nawiązująca do 16-lecia działalności UJB oraz transparent “Sami będziemy kierować naszym światem, bo to jest NASZ ŚWIAT”. Później zaprezentowali także transparent “Zawsze po jasnej stronie”, nad którym odpalone zostały race i czarne świece dymne. Ponadto wywiesili biało-czerwony transparent “Sto lat Niepodległości, łączy nas duma z Polskości”.

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin (95)
Na trybunach zasiadło niewiele ponad 10 tys. widzów. Zagłębie przyjechało w niespełna 100 osób, z flagą “Na wyprawie” i malowanym płótnem “Zagłębie Patriotów”.

Miedź Legnica – Arka Gdynia (-)
Gospodarze zaprezentowali malowany transparent “Jeszcze Polska nie zginęła kiedy my żyjemy”, nad którym odpalili białe i czerwone świece dymne. Na trybunie rodzinnej rozciągnięta została biało-czerwona sektorówka. Arkowców brak z powodu zakazu wyjazdowego do końca roku.

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa (-)
Fani Legii z powodu zakazu wyjazdowego za oprawę na meczu z Górnikiem do Szczecina pojechać nie mogli. Pogoń z najwyższą frekwencją w sezonie – 14 tys. Zaprezentowali malowane, biało-czerwone transparenty tworzące hasło “Niech żyje Polska, Niepodległa, biało-czerwona”, nad którym odpalili race. Na trybunie głównej zaprezentowana została biało-czerwona baloniada przygotowana przez klub.

Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław (-)
Zabrzanie z frekwencją poniżej 8 tys. Wywiesili malowane, biało-czerwone płótno “Sto lat Polsko”. W sektorze gości zasiedli jedynie przedstawiciele KKN-u (10), bowiem fani WKS-u ukazani zostali zakazem wyjazdowym.

Lechia Gdańsk – Cracovia (-)
Decyzją wojewody spotkanie rozegrano bez udziału kibiców gości. Na trybunach ok. 17 tys. widzów. Lechiści bez oprawy, wywiesili sporo biało-czerwonych akcentów.

Korona Kielce – Piast Gliwice (-)
Sektor gości pozostał pusty – protest gliwiczan trwa. Młyn Korony skromny. Na trybunach 6,5 tys. widzów.

Niższe ligi:

Podbeskidzie Bielsko-Biała – GKS Katowice (900)
Na bliski wyjazd do Bielska udało się 900 GieKSiarzy, w tym Górnik (42) i Banik (7). Zaprezentowali biało-czerwony transparent “Jesteśmy ze Śląska, a Śląsk to też Polska”, nad którym powiewały biało-czerwone chorągiewki.

Skra Częstochowa – Radomiak Radom (120).

Puszcza Niepołomice – Raków Częstochowa (96)
Raków wywiesił transparent “Roman Dmowski, ojciec Niepodległej Polski” i zaprezentował białe i czerwone chorągiewki.

Warta Poznań – Stomil Olsztyn (48)
Przyjezdni z jedną flagą.

Chemik Bydgoszcz – Górnik Konin (52)
Rominta Gołdap – Jeziorak Iława (45)

Lech II Poznań – Górnik Konin (40)
Górnik we Wronkach stawił się w 40 osób i z trzema flagami. Odpalili trochę stroboskopów.

Ślęza Wrocław – Ruch Radzionków (11)

Puchar Polski:

Resovia Rzeszów – Lechia Gdańsk (150)
Lechiści wspierani na tym wyjeździe przez Raków (33). Gospodarze z patriotycznym transparentem.

Wigry Suwałki – Stomil Olsztyn (60)
Wigry ze 140-osobowym młynem. Stomilowcy przyjechali w 60 osób, z trzema flagami.

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv