Published on 12 marca, 2019 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 08-11.03.2019

W ostatni weekend sektory gości nie prezentowały się zbyt okazale, a jeszcze gorzej byłoby, gdyby lechici nie pojechali do Legnicy pomimo zakazu wyjazdowego. Najgłośniej po tej serii gier było przy okazji poniedziałkowego meczu w Gdańsku. Fani Lechii, podobnie jak wcześniej kibice Legii, wywiesili transparent skierowany przeciwko LGBT – “Sodomici, pedały i pedofile z LGBT!, łapy precz od naszych dzieci!”.

Stadion Pogoni w najbliższych dniach czeka rozbiórka i budowa nowoczesnego obiektu. W związku z powyższym, na meczu z Zagłębiem Lubin miało miejsce pożegnanie obiektu. Na stadionie w Szczecinie liczba miejsc przez najbliższe 2,5 roku będzie ograniczona do 4,6 tys. Nie będą także przyjmowani kibice gości. 

Oprawy w tej kolejce zaprezentowali kibice Miedzi, Górnika oraz Cracovii. Dość skromnie na pożegnanie stadionu ultrasowali “Portowcy”. Bardzo słabo wyszła choreografia GKS-u Katowice, która była zupełnie nieczytelna. W niższych ligach najciekawiej było na meczu Widzewa z ROW-em Rybnik oraz Elany z Resovią. Dobry wyjazd do niedalekich Katowic zaliczył Raków. 

Ekstraklasa:

Miedź Legnica – Lech Poznań (626)
Dzięki uprzejmości gospodarzy, pomimo zakazu wyjazdowego, lechici w dobrej liczbie pojechali do Legnicy. Miedź zaprezentowała oprawę – podwieszaną foliową sektorówkę przedstawiającą planety wraz z herbem Miedzi oraz transparent “Mimo astronomów chęci, świat się wokół Miedzi kręci”, który uzupełniły folie aluminiowe i pirotechnika.

Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin (437)
W Szczecinie ostatni mecz z otwartym sektorem gości, bowiem w najbliższych dniach rozpocznie się budowa nowego stadionu – ta potrwa ok. 32 miesięcy. Ostatnią ekipą, która zasiadła w sektorze gości na stadionie Pogoni było Zagłębie Lubin. Fanom z Dolnego Śląska nie pozwolono wnieść na stadion transparentu “W paprykarzu były ości, zamykamy sektor gości”. Przyjezdni przyjechali w 437 osób, w tym Falubaz (30), Odra Opole (24), Polonia Bytom (20) i Arka (1). W sektorze gości wywiesili 11 flag. Portowcy zaprezentowali sektorówki “Pogoń” i “1948”, transparent “Mój przyjacielu, byłeś mi jak brat”, a także baloniadę w barwach plus tysiące serpentyn.

Lechia Gdańsk – Wisła Płock (100)
Lechiści wywiesili transparent “Sodomici, pedały i pedofile z LGBT!, łapy precz od naszych dzieci!”. Z trybun niosły się także okrzyki “Chłopak, dziewczyna – normalna rodzina”. Kolejny raz frekwencja w Gdańsku bardzo słaba, tym bardziej biorąc pod uwagę wyniki drużyny – zaledwie 8,7 tys. Fani z Płocka w poniedziałek do Gdańska przyjechali w ok. 100 osób i z trzema flagami.

Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok (70)
Fani Jagiellonii na ten daleki wyjazd pojechali w skromnej, 70-osobowej grupie. W sektorze gości bez flag. Frekwencja po stronie gospodarzy również słaba, do czego można się już przyzwyczaić – na stadionie niespełna 8 tys. widzów.

Arka Gdynia – Legia Warszawa (-)
Frekwencja ok. 7 tys. widzów. Fanów Legii brak z powodu zakazu wyjazdowego. Arkowcy bez oprawy, ze sporą ilością bluzgów. Machali flagami na kiju, a po meczu zaprosili na “rozmowę” trenera Smółkę, który jednak nie skorzystał z zaproszenia. Pod młyn arkowców udali się za to piłkarze.

Cracovia – Zagłębie Sosnowiec (-)
Mecz bez kibiców gości, z powodu zakazu wyjazdowego Zagłębia. Gospodarze z niezłą frekwencją, na poziomie 9,4 tys. widzów. Zaprezentowali w młynie oprawę, na którą składały się malowana sektorówka, transparent “Nasz dom nasza święta ziemia, to miejsce na wieki łączy pokolenia” oraz flagi na kijach.

Górnik Zabrze – Piast Gliwice (-)
Derbowe spotkanie rozegrano bez udziału kibiców gości. Na trybunach ponad 16,5 tys. widzów. Ultrasi Górnika zaprezentowali transparent “Dwadzieścia lat temu w pewnym barze powstała grupa kibicowskich marzeń”, poniżej którego rozciągnięta została mini sektorówka przedstawiająca zakapturzonego kibica oraz odpalonych zostało kilkanaście rac.

Korona Kielce – Wisła Kraków (-)
Fani Wisły do Kielc nie pojechali – klub z Krakowa zapowiedział, że bilety dla kibiców zamawiać będzie dopiero od następnego wyjazdu. Ponadto na razie wątpliwe, by prawdziwa ekipa wyjazdowa “Białej Gwiazdy” zgodziła się na kupowanie biletów, kiedy właściciel zapowiedział, że będzie starał się zapewnić grupie wyjazdowej bezpieczeństwo ze strony policji. Koroniarze na meczu bez oprawy, ale z lepszą frekwencją w młynie niż zazwyczaj.

I liga:

GKS Katowice – Raków Częstochowa (397)
Raków na ten bliski wyjazd pojechał pociągiem rejsowym, ze wsparciem Lechii (10). GieKSa zaprezentowała oprawę z okazji 55-lecia klubu. Foliowy napis oraz podwieszana foliowa sektorówka była bardzo nieczytelna, a ponadto o dziwo katowiczanie nie okrasili prezentacji pirotechniką.

Odra Opole – Chojniczanka Chojnice (8)

Niższe ligi:

Widzew Łódź – ROW Rybnik (600)
Na meczu nie brakowało podtekstów, ze względu na zgodę RTS-u z Ruchem. Tak więc z obu stron były nie tylko uprzejmości wokalne, ale i próby konfrontacji. ROW (350) licznie wspierany przez Górnika (278), z dobrym oflagowaniem.

JKS Jarosław – Wisłoka Dębica (260)
Kibice Wisłoki do Jarosławia udali się pociągiem specjalnym w 260 osób.

Wólczanka Wólka Pełkińska – Stal Rzeszów (250)

Skra Częstochowa – Olimpia Elbląg (174)
Olimpia do Częstochowy przyjechała w 60 osób, z jedną flagą, wspierana dodatkowo przez Zagłębie Sosnowiec (114).

Elana Toruń – Resovia (200)
Ciekawe spotkanie w Toruniu, na którym gospodarze zaprezentowali mini sektorówkę, serpentyny i transparent “W centralnej Europie stara szkoła wciąż na topie”. Z obu stron sporo uprzejmości. Elanowcy spalili trochę barw rywali.

Spartakus Daleszyce – Hutnik Kraków (100)
Hutnicy wspierani na tym wyjeździe przez GKS Bełchatów (33).

GKS Bełchatów – Górnik Łęczna (91)
Fani z Łęcznej wspierani na tym wyjeździe przez Chełmianką (8). W sektorze gości wywiesili dwie flagi.

Polonia Świdnica – Piast Nowa Ruda (80)
Przyjezdni nie zostali wpuszczeni na stadion.

Wiślanie Jaśkowice – KSZO Ostrowiec (47)
KSZO na tym wyjeździe z jedną flagą, wspierane przez Wisłę Sandomierz (7). Co ciekawe, po raz kolejny na tym stadionie nagrodę w postaci telewizora wygrał jeden z kibiców gości.

Miedź II Legnica – Ruch Radzionków (40)

Arka II Gdynia – Pogoń Lębork (60)
Przyjezdni z jedną flagą. Zajęli miejsca na trybunie krytej.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv