Published on 12 grudnia, 2017 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 08-10.12.2017

Przed nami już tylko dwie serie gier Ekstraklasy, po czym nastąpi przerwa zimowa. Grudniowe mecze nie cieszą się większym zainteresowaniem na większości stadionów. Słabiej też jest z wyjazdami i oprawami. W ostatniej kolejce ultrasowali jedynie fani Górnika Zabrze, którzy odpalili kilkadziesiąt rac wokół sektorówki. Ultrasi Górnika po ponad rocznej przerwie wrócili na trybuny.

Sektorówka zabrzan kosztowała 42 500 złotych, a pieniądze na jej uszycie pochodziły z czterech kibicowskich zbiórek oraz pieniędzy od firmy STS, która przekazała ultrasów 8600 zł.

Z liczb wyjazdowych: najliczniej na obcych stadionach pojawili się fani Arki w Kielcach (230, w tym KSZO) oraz Zagłębie Lubin w Szczecinie (210, w tym Falubaz). Fani Górnika tym razem nie wypełnili swojego stadionu do ostatniego miejsca, ale i tak ponad 20 tysięcy kibiców na trybunach to wciąż niezły wynik, który w ostatniej kolejce udało się osiągnąć jedynie w Poznaniu.

Ekstraklasa:

Lech Poznań – Cracovia ().
Mecz przyjaźni obejrzało ponad 20 tysięcy kibiców. Lechici zbierali dary dla psów z jednego ze schronisk. Liczbę “Pasów” trudno dokładnie określić.

Korona Kielce – Arka Gdynia (230).
Blisko 8 tys. kibiców na trybunach. Arkowcy w dobrej liczbie, wspierani przez KSZO. W sektorze gości wywiesili cztery flagi.

Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin (210).
Dobra liczba lubinian na wyjeździe do Szczecina, gdzie stawili się w 210 osób, w tym kilkudziesięcioosobowa delegacja Falubazu. W sektorze gości wywiesili 7 flag. Przez całe spotkanie nie brakowało wymiany uprzejmości. Młyn Pogoni bardzo skromny.

Śląsk Wrocław – Piast Gliwice (120).
Bardzo słaba frekwencja na trybunach we Wrocławiu – około 5 tys. fanów. W młynie pojawiły się flagi na kijach. Piast przyjechał w 120 osób z dwiema flagami.

Legia Warszawa – Termalika Nieciecza (100).
Na trybunach niewiele ponad 11 tys. na trybunach. Termalika przyjechała w 100 osób z czterema flagami, sektorówką rozłożoną na krzesełkach oraz chorągiewkami.

Wisła Kraków – Wisła Płock (60).
Fani z Płocka przyjechali w 60 osób z dwiema flagami. Wiślacy z przyzwoitą frekwencją. Po meczu dali wyraz swojego niezadowolenia z osiągniętego wyniku. Nie minęło zbyt wiele czasu i trener Wisły stracił pracę.

Sandecja Nowy Sącz – Jagiellonia Białystok (38).
Na meczu w Niecieczy stawiło się zaledwie 38 fanów z Białegostoku. Sandecja ze skromnym młynem, z którego po meczu wylewano trochę żali do grajków. Jak widać, punkt zdobyty z Legią mocno rozpieścił “Sączersów”.

Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk (-).
Tym razem zabrzanom nie udało się wypełnić stadionu do ostatniego miejsca, choć i tak frekwencję na poziomie 20,1 tys. kibiców należy uznać za bardzo dobrą. W młynie KSG zadebiutowała sektorówka, którą częściowo sfinansował im jeden ze sponsorów. Zabrzańscy ultrasi wywiesili malowany transparent “Ultras Górnik Zabrze”, nad którym odpalili kilkadziesiąt rac.

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv