Sezon 2015/2016

Published on 13 kwietnia, 2016 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 08-10.04.2016

W Kielcach fani znów na wojennej ścieżce z klubowymi działaczami. Stowarzyszenie Kibiców Korony przed meczem z Górnikiem zerwało porozumienie i współpracę z klubem, ponieważ nie została wpuszczona przygotowana przez ultrasów oprawa. Kibice przekonują, że wszystkiemu jest winny prezes Paprocki. Koroniarze na mecz z KSG, by pokazać, że sprawa jakie mogą być konsekwencje takiego stanu rzeczy, rzucili pirotechnikę na murawę.

“Miała być piękna oprawa… Paprockiego interesuje paląca się trawa” – transparent o tej treści wywiesili kibice. Czas pokaże jak długo tym razem trwać będzie taki stan rzeczy. Ruch zaliczył ósmy zakazany wyjazd i to w bardzo dobrej liczbie, stawiając się w Gdańsku w 1240 osób. Jagiellonia wyjaśniła z piłkarzami swoje sprawy i zdecydowała, że do końca sezonu będzie wspierać piłkarzy tylko pozytywnie, bez uszczypliwości i docinek, nawet po przegranych meczach. Fani z Białegostoku zaproponowali zawodnikom zakład – “Jeśli Jaga spadnie to piłkarze opłacą wynajem pociągu na wyjazd na Koronę. Jeśli się utrzymują to dostają od kibiców po zgrzewce piwa na głowę”. Do środy zawodnicy mają podjąć decyzję, czy zakład przyjmują.

Pogoń podczas meczu z Legią zaliczyła niemałą wpadkę, bo za taką trzeba rozwinięcie połowy największej sektorówki do góry kołami. Portowcy co prawda próbowali szybko naprawić swój błąd, ale drugie podejście również było nieudane. Tym razem opraw meczowych było jak na lekarstwo. Oprócz prezentacji Pogoni poświęconej Florianowi Krygierowi, w ekstraklasie nie ultrasował nikt. W niższych ligach choreografie prezentowali m.in. kibice Miedzi, Zagłębia Sosnowiec, Radomiaka, Stilonu, GKS-u Bełchatów, czy… Przełomu Besko.

Większość ekip w ekstraklasie zaliczyło dobre liczby wyjazdowe. Oprócz Ruchu, na zakazie pojechali lechici, którzy w Łęcznej na trybunach pojawili się dzięki uprzejmości miejscowego Górnika. Na zapleczu ekstraklasy dobre wyjazdy zanotowali: Zagłębie Sosnowiec, GKS Katowice, Arka i Wisła Płock. W niższych ligach pod tym względem najlepiej wypadł Motor i GKS Tychy.

Ekstraklasa:

Lechia Gdańsk – Ruch Chorzów (1240).
Ruch zaliczył kolejny wyjazd na zakazie. W drodze do Gdańska 200 chorzowian wspierało Elanę na jej meczu z Centrą Ostrów. Pomimo zakazu cała grupa gości – 1240 osób – zasiadła w sektorze dla przyjezdnych. Wraz z nimi Widzew (300) i Elana (100). Przyjezdni wywiesili 4 flagi i prowadzili dość przeciętny doping. Na trybunach pojawiło się niespełna 20 tysięcy fanów gospodarzy.

Korona Kielce – Górnik Zabrze (820).
Koroniarze dzień przed meczem z Górnikiem wydali oświadczenie, jakoby prezes klubu złamał warunki ugody i zabronił fanom prezentację przygotowanej oprawy. Mimo to kielczanie zebrali się w młynie, a w trakcie spotkania rzucili pirotechnikę na boisko, co doprowadziło do przerwania spotkania. Wyjaśnili oczywiście przyczyny takiego zachowania wywieszając transparent “Miała być piękna oprawa… Paprockiego interesuje paląca się trawa”. Górnik z dobrym dopingiem, flagami na kiju i kilkoma racami. Po meczu kazali piłkarzom oddać koszulki. Zabrzanie wywiesili transparent poświęcony zmarłemu kibicowi Hajduka.

Pogoń Szczecin – Legia Warszawa (700).
Legioniści do Szczecina pojechali pociągiem specjalnym w 700 osób z 7 flagami. Na trybunach miejscowych komplet, ponad 14 tysięcy osób. Zaprezentowali malowaną sektorówkę z podobizną Floriana Krygiera, folie w barwach oraz transparent “Mistrzu Florianie dziękujemy”. Próbowali rozwinąć także sektorówkę “Pogoń”, tyle że zrobili to na tyle nie umiejętnie, że jej połowa rozciągnięta została do góry nogami. Próby poprawienia prezentacji nie udały się, sprawiły jedynie, że płótno zostało częściowo porwane.

Wisła Kraków – Zagłębie Lubin (600).
Ponad 23 tysiące kibiców stawiło się na Reymonta w ostatniej kolejce przed podziałem punktów i tabeli. Gospodarze machali flagami na kiju i wywiesili transparent “Smoleńsk 10.04.10 Pamiętamy!”.

Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok (482).
Białostoczanie pojechali do Gliwic pociągiem specjalnym w 500 osób. Dobrze oflagowali swój sektor i przez całe spotkanie wspierali swój zespół. Białostoczanie spotkali się z piłkarzami i wyjaśnili wszelkie kwestie sporne. Do końca sezonu fani mają dopingować piłkarzy bez żadnych docinek.

Śląsk Wrocław – Cracovia (460).
Cracovia do Wrocławia pojechała pociągiem specjalnym w 460 osób, w tym skromne delegacje zgód. Dobrze oflagowali sektor gości.

Górnik Łęczna – Lech Poznań (330).
Mimo zakazu wyjazdowego, do Łęcznej przyjechało 330 kibiców Lecha, którzy – dzięki uprzejmości gospodarzy – zajęli miejsca na sektorze bezpośrednio przy klatce. Wywiesili jedną flagę.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Termalika Nieciecza (100).
Goście przyjechali w dwiema flagami i rozciągniętą na dolnej trybunie sektorówką.

I liga:

Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice (270).
Katowiczanie w nadkomplecie stawili się w Nowym Sączu. Kilkadziesiąt osób dopingowało zza ogrodzenia.

Miedź Legnica – Arka Gdynia (220).
Gospodarze z oprawą – transparentem “Miasto bandytów, kiboli, pirotechników” oraz sektorówką z herbem klubu i grup ultras, podświetloną pirotechniką. Arkowcy wspierani przez Zagłębie Lubin, wywiesili 7 flag.

Olimpia Grudziądz – Wisła Płock (150).

Niższe ligi:

Stal Rzeszów – Motor Lublin (425).
Stali w młynie ok. 300 osób, wraz z nimi Karpaty (60). Motorowcy w bardzo dobrej liczbie.

Raków Częstochowa – GKS Tychy (290).
Gospodarzy w młynie 400, wspierani przez Chemika Kędzierzyn. Zaprezentowali nowe płótno “Robotniczy Klub Sportowy Raków Częstochowa” o długości 46 metrów. Zaprezentowali baloniadę. Gości, wspieranych przez ŁKS – 290.

Sokół Sieniawa – Resovia (170).

Huragan Morąg – Olimpia Elbląg (165).
Olimpia wspierana przez Spartę Brodnica (15), stawiła się w niedalekim Morągu w 165 osób z dwiema flagami. Po bramce odpalili piro.

JKS Jarosław – Karpaty Krosno (136).
Karpaciarze do Jarosława przyjechali w 62 osoby, wspierani dodatkowo przez Stal Rzeszów (70) i Glinika (4).

Nadwiślan Góra – ROW Rybnik (93).

ŁKS Łódź – Broń Radom (70).
Broniarze przyjechali do Łodzi w 70 osób mimo braku sektora dla przyjezdnych. ŁKS zapewnił im wejście na swoją trybunę, ale wobec upojenia alkoholowego, Broń po kilkunastu minutach udała się w drogę powrotną.

Start Działdowo – ŁKS Łomża (24).
Legionovia Legionowo – Stal Mielec (20).

Puchar Polski:

Zagłębie Sosnowiec – Lech Poznań (450).
Na stadionie Ludowym komplet, 5 tysięcy fanów. Gospodarze zaprezentowali racowisko. Lechici wypełnili sektor gości.

Zawisza Bydgoszcz – Legia Warszawa (-).
Na trybunach niespełna 2 tysiące widzów. Legioniści w ramach solidarności z protestującymi fanami Zawiszy, do Bydgoszczy nie pojechali.

źródło: legionisci.com

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv