Published on 11 kwietnia, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 06-09.04.2018

W miniony weekend kibice na wszystkich stadionach ekstraklasy opóźnili rozpoczęcie meczów lub je przerwali – to kolejna odsłona akcji “Ostatni gwizdek”. Tak jak wcześniej zapowiadali fanatycy, walka o prawa kibiców będzie kontynuowana do osiągnięcia satysfakcjonującego rezultatu. Tak więc sobotnia “Multiliga” została konkretnie sparaliżowana.

Derby Trójmiasta rozegrano niestety bez udziału kibiców gości. Lechiści przygotowali oprawę “Trójmiasto do Lechii należy”, oczywiście w wykorzystaniem pirotechniki. Ultrasował także Lech, choć ich prezentacja wyszła co najwyżej średnio.

Jeśli chodzi o oprawy meczowe, na wyróżnienie zasługuje prezentacja Zagłębia Sosnowiec na meczu z Odrą Opole – “Wojewoda k… płacze, na Ludowym płoną race” z konkretnym pokazem pirotechnicznym. Najliczniej na wyjazdach stawili się legioniści w Zabrzu (PP) oraz fani Górnika na zakazie w Poznaniu.

Ekstraklasa:

Lech Poznań – Górnik Zabrze (1112).
Bardzo dobra frekwencja w Poznaniu – blisko 37 tys. na trybunach. Zabrzanie przyjechali do Poznania dzięki uprzejmości Lecha, który wpuścił ich na zakazie. Fani KSG stawili się w 1112 osób, z pięcioma flagami. Spotkanie zostało przerwane na prawie 15 minut poprzez rzucanie serpentyn na murawę. W drugiej połowie lechici zaprezentowali oprawę składającą się z transparentu “Wielkopolska Magnateria”, podwieszanej sektorówki przedstawiającej dwa koziołki oraz flag na kiju i pirotechniki.

Śląsk Wrocław – Korona Kielce (450).
Koroniarze przyjechali do Wrocławia pociągiem specjalnym w 450 osób. Oprócz kilku flag, wywiesili transparent “Nic o nas bez nas”. Podobnie jak na innych stadionach, także we Wrocławiu rozpoczęcie meczu zostało opóźnione. W trakcie spotkania nie brakowało wzajemnych bluzgów, zapoczątkowanych przez kielczan.

Sandecja Nowy Sącz – Wisła Kraków (400).
W sektorze gości zawisła flaga “Wisła Sharks”. Gospodarze nie tylko przerwali mecz rzucanymi serpentynami w ramach akcji “Ostatni gwizdek”, ale także rzucili na murawę kilkanaście rac. Sączersi mieli problemy z kupnem biletów, bowiem ich klub zreflektował się o braku możliwości sprzedaży wejściówek bezpośrednio przed meczem w Niecieczy na 120 minut przed rozpoczęciem spotkania.

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin (320).
Kibice Pogoni przyjechali na Łazienkowską w 320 osób z sześcioma flagami. Na trybunach łącznie ok. 19 tys. widzów. W związku z akcją “Ostatni gwizdek” rozpoczęcie spotkania zostało opóźnione o 15 minut.

Jagiellonia Białystok – Wisła Płock (104).
Na wyjazd do Białegostoku wybrało się 102 kibiców Wisły oraz 2 fanatyków Stomilu (Dzięki za wsparcie!). W 15 minucie wywieszamy 4 flagi: „Wisła Płock”, „Gun ’02”, „Zawsze Trzeźwi” oraz „Zawsze po prawej stronie” oraz transparent i prowadzimy dobry doping do końca spotkania. Warto dodać, że sędzia dał znak do gry dopiero po okołu 10 minutach od planowanego rozpoczęcia. Stało się to za sprawą kibiców obu drużyn, którzy dzięki wyposażeniu w gwizdki oraz serpentyny skutecznie opóźniali „pierwszy gwizdek”.

Po zgodnym wywieszeniu transparentów na stadionach w całej Polsce, przyszedł czas na obiecany, kolejny krok czyli opóźnianie rozpoczęcia meczu. Udało się to podczas większości spotkań Ekstraklasy oraz w niższych ligach przez co zarówno telewizja i PZPN mają teraz nieco uszczuplone portfele. Działamy dalej i nie poddajemy się! Nic o nas bez nas!

Piłkarze nie odpuszczają i mimo, że już w poprzedniej kolejce zapewnili sobie grupę mistrzowską, walczą o każdy punkt. Kolejny raz pokonali lidera Ekstraklasy i tym samym uplasowali się na 4. miejscu w tabeli. W następny poniedziałek kolejna batalia i pojedynek z Wisłą Kraków przy Łukasiewicza 34! Pokażmy, że potrafimy wspólnie walczyć o zwycięstwo w każdym meczu. My, oddani kibice na trybunach, piłkarze na boisku. Widzimy się za tydzień na #Ł34 !!!

#OstatniGwizdek! / facebook.com/WislaPlockUltras

Piast Gliwice – Termalica Nieciecza ().
Na meczu około 4 tysięcy widzów. Gliwiczanie bez młyna, w związku z napiętą sytuacją z działaczami po derbach z Górnikiem.

Cracovia – Zagłębie Lubin (-).
Na stadionie przy Kałuży ciąg dalszy stypy. Kibice gospodarzy bojkotują mecze wobec postawy działaczy. Zagłębie na mecz nie przyjechało.

Lechia Gdańsk – Arka Gdynia (-).
Niestety, derbowe spotkanie rozegrano bez udziału kibiców gości. Lechiści “wystawili” na trybunach lalki w barwach Arki nad transparentem “Nigdy nie zostaniesz sama”. Spotkanie obejrzało ponad 22 tys. widzów. Lechiści zaprezentowali oprawę składającą się z podświetlonej pirotechniką folii z hasłem “Trójmiasto do Lechii należy” oraz malowanej sektorówki z zamaskowanym lechistą trzymającym akt własności “Trójmiasto jest nasze”.

I liga:

Stal Mielec – Raków Częstochowa (73).

GKS Tychy – Chojniczanka Chojnice (-).
Ze względu na awantury na meczu z Ruchem młyn GKS-u był zamknięty.

Wigry Suwałki – GKS Katowice (-).
Katowiczanie z powodu zakazu wyjazdowego do Suwałk pojechać nie mogli. Wigier w młynie około półtorej setki. Machali flagami na kiju w barwach oraz wywiesili transparent “Ostatni gwizdek, piłka nożna dla kibiców”.

Niższe ligi:

MKS Ełk – Widzew Łódź (320).

Rozwój Katowice – ROW Rybnik (184).
ROW na zakazie stawił się w Katowicach w 80 osób, wspierany przez GieKSę (80) i Górnika (24).

Gryf Słupsk – Pogoń Lębork (160).
Fani Pogoni wraz z Zawiszą (50) w dobrej liczbie stawili się na tym wyjeździe. Przyjezdni weszli na stadion dopiero na ostatnich 20 minut. Z obu stron spora wymiana uprzejmości. Gryf spalił jedną z flag Pogoni.

Wisła Nowe – Legia Chełmża (110).
Legioniści wspierani przez Spartę Brodnica (15), Apatora (15) oraz Rodło Kwidzyn (5).

Olimpia Elbląg – GKS Jastrzębie (86).

Lech II Poznań – KKS Kalisz (55).
We Wronkach stawiło się 55 KaKaeSiaków z jedną flagą.

Legionovia Legionowo – GKS Bełchatów (55).
Bełchatowianie na tym wyjeździe w 55 osób, z jedną flagą oraz transparentem “Ostatni gwizdek! Nic o nas bez nas!”.

Tur Bielsk Podlaski – ŁKS Łomża (43).
MKS Kańczuga – Orzeł Przeworsk (40).
Rozwój Katowice – Radomiak Radom (26).

Gwardia Koszalin – Siarka Tarnobrzeg (0).
Gospodarzy w młynie około 120.

Puchar Polski:

Górnik Zabrze – Legia Warszawa (1100).
Komplet publiczności na 1/2 finału PP w Zabrzu. Legioniści przyjechali pociągiem specjalnym, w 1100 osób, w tym Zagłębie (100). Spotkanie poprzedziło 15 minut ciszy, ze względu na akcję “Ostatni gwizdek”. Fani obu ekip bez oprawy.

Korona Kielce – Arka Gdynia (370).
Arkowcy na wyjazdowy mecz z Koroną w półfinale Pucharu Polski pojechali transportem kołowym w 370 osób. W tej liczbie zgody: KSZO (44), Cracovia (20) i Polonia Bytom (18). W sektorze gości wywiesili po jednej fladze Arki, Cracovii, Polonii i KSZO. Wywiesili także transparent “www.ostatnigwizdek.pl”.

źródło: własne / legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv