Published on 9 sierpnia, 2017 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 04-06.08.2017

Trzy z ośmiu ekip ekstraklasy w ostatniej ligowej kolejce nie mogły udać się na wyjazdy z powodu zakazu. W Gdańsku stawiła się skromna delegacja zabrzan, po tym jak główna grupa KSG została zawrócona na Górny Śląsk po starciu ze Stalówką. Opraw mieliśmy tym razem jak na lekarstwo, a najlepiej z nich prezentowała się ta zaprezentowana przez lechistów – “Całej Polsce dobrze znani gdańskiej Lechii piromani”.

W niższych ligach najliczniej na wyjazdach pokazali się widzewiacy w Sulejówku oraz GieKSa w Legnicy. W bardzo dobrej liczbie na daleki wyjazd do Wejherowa pojechał GKS Jastrzębie.

Ekstraklasa:

Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze (400).
Zabrzanie podróżujący do Gdańska (400) sześcioma autokarami, po starciu ze Stalówką na trasie, nie dotarli na mecz z Lechią. Jeden z fanów został trafiony gumową kulą przez policjanta w szyję i musiał zostać przetransportowany helikopterem do szpitala. Wraz z nimi Wisłoka (13). W sektorze gości zasiadło jedynie 19 osób, które podróżowały osobno. Lechiści zaprezentowali malowany transparent “Całej Polsce dobrze znani gdańskiej Lechii piromani”, nad którym odpalili pirotechnikę i machali flagami na kiju. Gospodarze wspierani przez Stomil (70).

Termalica Nieciecza – Legia Warszawa (393).
Legioniści w komplecie stawili się na wyjeździe w Niecieczy, w sektorze gości wywieszając flagę “Mocno Legia”. Po meczu odbyli rozmowę z piłkarzami. Nieciecza z tradycyjnym młynem, w którym fani machali flagami na kiju, ale także wywiesili biało-czerwone płótno “Obrońcom Ojczyzny składamy hołd” z symbolem Polski Walczącej.

Cracovia – Lech Poznań (350).
Lechici na mecz przyjaźni do Krakowa pojechali zorganizowaną grupą autokarami, a na stadionie “Pasów” stawili się w 350 osób.

Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin (140).
Portowcy w Lubinie stawili się w blisko półtorej setki, z kilkoma flagami.

Arka Gdynia – Korona Kielce (80).
Koroniarze w Gdyni stawili się w 80 osób i z dwiema flagami.

Jagiellonia Białystok – Sandecja Nowy Sącz (-).
Po meczu z Legią w Warszawie Sandecja została ukarana zakazem wyjazdowym. Białostoczanie wywiesili transparent “Powstańcy Warszawscy. Ni podłość, ni potwarz nie splami nam serc, bo Polskę kochaliśmy szczerze i każdy z ochotą szedł dla niej na śmierć, my – Armii Krajowej żołnierze”.

Wisła Płock – Wisła Kraków (-).
Spotkanie z imienniczką z Krakowa obejrzało 5000 kibiców, co jest dość słabą frekwencją porównując z zeszłym sezonem w tym samym okresie. Na niekorzyść na pewno działał też fakt, że sektor gości świecił pustkami ze względu na zakaz nałożony na Wisłę Kraków za oprawę w Zabrzu.
Pomimo średniej frekwencji, to doping stał na całkiem niezłym poziomie i warto wspomnieć o aktywnej trybunie zachodniej. Na płocie zaś oprócz standardowego oflagowania widniał też transparent odnoszący się do Powstania Warszawskiego. “Powstańcom chwała, Płock nie zapomni!”.

Piast Gliwice – Śląsk Wrocław (-).
W Gliwicach pojawiło się tylko kilkunastu kibiców WKS-u z KKN-u.

Niższe ligi:

Victoria Sulejówek – Widzew Łódź (400).
Widzewiacy przed stadionem w Sulejówku stawili się w 400 osób – mecz oglądali zza ogrodzenia.

Miedź Legnica – GKS Katowice (278).
Katowiczanie w dobrej liczbie stawili się w Legnicy, wspierani przez Banika Ostrava (10).

Górnik Łęczna – Zagłębie Sosnowiec (180).

Gryf Wejherowo – GKS Jastrzębie (110).
GKS w dobrej liczbie na tym dalekim wyjeździe z dwiema flagami.

GKS Wikielec – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (40).

Olimpia Grudziądz – Wigry Suwałki (12).
Fani obu ekip utworzyli 200-osobowy młyn.

Chojniczanka Chojnice – Stomil Olsztyn (-).
Stomilowcy na wyjazd nie pojechali z powodu zakazu wyjazdowego.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv