Published on 8 sierpnia, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 03-06.08.2018

Za nami druga seria gier piłkarskiej ekstraklasy oraz niższych klas rozgrywkowych. Fani Lecha przyjeżdżając do Wrocławia w ponad 1000 osób kolejny raz zakpili z zakazu wyjazdowego, którym ukarani zostali na długie miesiące. Kibice wszystkich ekip postanowili wesprzeć fanów Piasta w proteście przeciwko gliwickim działaczom – zorganizowane grupy do Gliwic nie będą przyjeżdżać.

Legioniści na meczu z Lechią zaprezentowali efektowną oprawę nawiązującą do kolejnej rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Poza tym pod względem ultras nie działo się zbyt wiele. Cracovia ostro pojechała z “Metalem”, który sprzedał swoich niedawnych kolegów po szalu. W niższych ligach najliczniej na wyjeździe pokazał się Łódzki Klub Sportowy. Ciekawie zapowiadał się także mecz Elany ze Stalówką.

Ekstraklasa:

Śląsk Wrocław – Lech Poznań (1015).
Pomimo zakazu lechici w bardzo dobrej liczbie stawili się na wyjeździe we Wrocławiu – w 1015 osób, w tym kilkunastu fanów ŁKS-u. Frekwencja na stadionie Śląska tym razem całkiem przyzwoita – ok. 15 tys.

Legia Warszawa – Lechia Gdańsk (250).
Lechiści przyjechali do Warszawy transportem kołowym, w 250 osób, z jedną flagą i transparentem. Legioniści zaprezentowali oprawę składającą się z malowanej sektorówki przedstawiającej zniszczoną Warszawę, nad którą unosił się czarny dym ze świec dymnych, a prezentację uzupełniał transparent z hasłem z “Medalionów” Zofii Nałkowskiej – “Ludzie ludziom zgotowali ten los”.

Zagłębie Sosnowiec – Pogoń Szczecin (240).
Portowcy do Sosnowca przyjechali z trzema flagami, w tym płótnem Kotwicy. W trakcie meczu bardzo dużo bluzgów z obu stron. Sosnowiczanie z licznym młynem.

Miedź Legnica – Górnik Zabrze (200).
Gospodarzy w młynie ok. 700. Oprawę zaprezentował sektor rodzinny. Zabrzanie przyjechali na ten wyjazd w ok. 200 osób.

Cracovia – Arka Gdynia ().
Na meczu przyjaźni Cracovia normalnie prowadziła doping. W młynie wywiesili transparenty skierowane do “Metala” – “Metal konfident” oraz “Metal – robisz z siebie celebrytę?! Na kolana i rób pytę! W sprawie braci swych sprzedałeś, tak się szmato zachowałeś”. Arkowcy zajęli miejsca w młynie Pasów.

Wisła Płock – Korona Kielce (65).
Fani z Płocka wywiesili transparent “Ceną była śmierć za wolności smak, choć minął czasu szmat, niech się dowie świat. 44′”. Koroniarze stawili się w skromnej liczbie z dwiema flagami i transparentem dla gniazdowego Lecha.

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin (-).
W Gliwicach na trybunach nie dzieje się nic z powodu bojkotu fanów Piasta. Kibice gości do Gliwic przyjeżdżać nie będą, solidaryzując się z gliwiczanami.

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków (-).
Po wyjazdowym meczu w Portugalii, na który wybrało się 245 białostoczan, tym razem niezła frekwencja na swoim stadionie na meczu z Wisłą – ponad 12,3 tys. widzów. Kibiców gości brak.

Niższe ligi:

Termalica Nieciecza – ŁKS Łódź (300).
ŁKS w komplecie i z kilkoma flagami zameldował się w sektorze gości w Niecieczy.

Elana Toruń – Stal Stalowa Wola (130).
Stalówka na tym ciekawym wyjeździe stawiła się w 130 osób, w tym Łada Biłgoraj (15) i Stal Rzeszów (4).

Radomiak Radom – GKS Bełchatów (74).
Chojniczanka Chojnice – Raków Częstochowa (62).
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stomil Olsztyn (36).
Chrobry Głogów – Sandecja Nowy Sącz (18).
Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg (16).

ROW Rybnik – Górnik Łęczna (34).
Przyjezdni z jedną, niewielką flagą i transparentem.

GKS Katowice – GKS Tychy (-).
Decyzją wojewody śląskiego spotkanie rozegrano bez udziału przyjezdnych.

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv