Published on 7 sierpnia, 2019 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 02-05.08.2019

Tylko na jednym stadionie ekstraklasy sektor gości w ostatni weekend pozostał pusty – w Bełchatowie na meczu z Rakowem zabrakło kibiców Cracovii. Kilka ekip na wyjazdowym szlaku pokazało się z dobrej strony. Liczby wyjazdowe Lecha w Łodzi (nadkomplet), Górnika w Krakowie (w poniedziałek), czy Pogoni w Gliwicach były naprawdę przyzwoite.

Jedynie pod względem opraw meczowych było więcej niż skromnie. Pod tym względem wyróżnić można jedynie Stomil, który przygotował choreografię na wyjazdowym meczu z Radomiakiem. Ponadto w ostatnich dniach do historii przeszła zgoda pomiędzy Zagłębiem Lubin i Falubazem – wszystko przez wydarzenia na meczu Miedzi z Odrą Opole. Kibice Ruchu, Górnika oraz GKS-u Katowice ustalili między sobą, że podczas wzajemnych konfrontacji, obowiązywać będzie zakaz używania sprzętu.

Ekstraklasa:

ŁKS Łódź – Lech Poznań (850).
Komplet widzów na meczu przyjaźni w Łodzi. Lechici wypełnili sektor gości, zajęli także miejsca na sektorach gospodarzy, a część poznaniaków pozostała pod stadionem.

Wisła Kraków – Górnik Zabrze (783).
Zabrzanie wspierani na tym wyjeździe przez Wisłokę (88), GKS Katowice (76) i ROW (9).

Wisła Płock – Lechia Gdańsk (426).
Lechiści na wyjeździe do Płocka przyjechali w 426 osób, wspierani przez Śląska (2) i Czarnych (1).

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław (402).
Fani Śląska przyjechali w 402 osoby, w tym Motor (58), SFC Opawa (8) i Lechia (5). W sektorze gości wywieszone zostały trzy flagi. Legioniści wywiesili transparent mobilizujący do wyjazdu do Aten na mecz z Atromitosem: “Jeśli czujesz się kibolem, z Legią bądź pod Akropolem. Ateny 14.08”.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin (401).
Liczny wyjazd Portowców do Gliwic, gdzie stawili się w 401 osób z siedmioma flagami.

Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok (80).
Gospodarze ze skromnym młynem. Jagiellonia również w skromnej liczbie na tym dalekim wyjeździe z jedną flagą. 

Arka Gdynia – Korona Kielce (75).
Na trybunach w Gdyni ok. 7,5 tys. widzów. Koroniarze przyjechali autokarem w 75 osób z dwiema flagami i kilka razy zaznaczyli swoją obecność. Nie brakowało wzajemnych uprzejmości. Arkowcy wywiesili transparent nawiązujący do rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Raków Częstochowa – Cracovia (0).
Zamknięty sektor gości w Bełchatowie, a Pasy nie podjęły próby dogadania się co do wejścia na sektory miejscowych. Raków wywiesił transparent skierowany do prezydenta swojego miasta z przekazem: “Buduj stadion”.

I liga:

GKS Jastrzębie – GKS Tychy (178).

Radomiak Radom – Stomil Olsztyn (177).
Stomilowcy wspierani na tym wyjeździe przez Petrochemię (60), Polonię Bydgoszcz (24) i ŁKS Łomża (5). Wywiesili 6 flag. Zaprezentowali też transparent podświetlony piro z hasłem “Nie jako turystów poznano nas na trasie”. 

Sandecja Nowy Sącz – Miedź Legnica (1).
Stal Mielec – Wigry Suwałki (1).

Niższe ligi:

Znicz Pruszków – Stal Stalowa Wola (85).
Przyjezdni wspierani przez Karpaty Krosno (8), Ładę (4), Dynamo Brześć (4) i gościnnie… Inter Mediolan (6). Cała grupa nie weszła na stadion i w drugiej połowie ruszyła w drogę powrotną.

Pogoń Siedlce – Resovia (65).

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv