Published on 4 września, 2018 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 01-03.09.2018

Widzew oficjalnie przybił zgodę z Elaną, a przy okazji meczu w Toruniu pojawiło się 2,5 tys. fanów RTS-u. Ciekawie było także na dolnośląskich derbach pomiędzy Miedzią i Zagłębiem Lubin. Gospodarze zaprezentowali przyzwoitą oprawę “Ubarwiamy Mecze Ligowe”. Estetyczną oprawę z piro zaprezentowali ultrasi Jagiellonii w Płocku.
Ultrasowała także Arka, Olimpia Elbląg, Elana oraz Odra Wodzisław.

W minionym tygodniu liczby wyjazdowe w ekstraklasie prezentują się całkiem nieźle, a zapewne byłoby jeszcze lepiej, gdyby nie zakaz wyjazdowy dla Wisły na mecz we Wrocławiu. Kibice Górnika wywiesili transparent anty UEFA, po tym jak europejska federacja piłkarska wyceniła ich racowisko z meczu Ligi Europy na 70 tysięcy euro.

Ekstraklasa:

Miedź Legnica – Zagłębie Lubin (670).
Lubinianie do Legnicy przyjechali autokarami. Przyjezdni w komplecie, w pomarańczowych koszulkach i z okazjonalnymi szalikami “Zagłębie Fanatyków”. Po przerwie zaprezentowali flagowisko oraz odpalili kilkadziesiąt ogni wrocławskich, z których część wylądowała na murawie. Łącznie na tym wyjeździe 670 przyjezdnych, w tym Odra Opole (20) i Falubaz. Gospodarze zaprezentowali folie aluminiowe w barwach oraz pokaz pirotechniczny nad transparentem “Ubarwiamy Mecze Ligowe”. Na środku prezentacji podwieszona została do dachu malowana sektorówka przedstawiająca trzymane w dłoniach race i świece dymne oraz hasło “UML”.

Cracovia – Legia Warszawa (547).
Legioniści do Krakowa przyjechali pociągiem specjalnym w 547 osób. W sektorze gości wywiesili cztery flagi i prowadzili bardzo doping przez całe spotkanie. Gospodarze ze skromnym młynem, w którym wywiesili m.in. transparent skierowany do właściciela klubu – “Quo vadis Janusz”.

Wisła Płock – Jagiellonia Białystok (350).
Jagiellonia dobrze zaprezentowała się na tym wyjeździe, zarówno liczbowo (350), jak i pod względem opraw. Pokazali malowany transparent “Jedziemy na wycieczkę, bierzemy piro w teczkę”, flagi na kiju oraz odpalili pirotechnikę.

Arka Gdynia – Zagłębie Sosnowiec (350).
Arkowcy na meczu zaprezentowali oprawę przygotowaną przez Brygadę Witomino, składającą się z mini sektorówki, pasów materiału oraz chorągiewek i transparentu “Od 15 lat zjednoczeni w walce. Na akcjach, wyjazdach wciąż oddani Arce”. Zagłębie przyjechało transportem kołowym, w 350 osób, w tym Olimpia Elbląg (100), BKS, Legia oraz Czuwaj.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin (111).
Portowcy do Zabrza przyjechali pociągiem rejsowym i z jedną flagą. Fani Górnika z transparentem “Pamiętamy”, poświęconym rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej. Ponadto wywiesili transparent “Fuck UEFA. Ultras Style will never die” – co miało być odpowiedzią za karę, jaką UEFA ukarała zabrzan po meczu z AS Trencin (grzywna 70 tys. euro). Gospodarze świętowali 30. rocznicę zgody z Wisłoką Dębica.

Lechia Gdańsk – Korona Kielce (75).
Koroniarze na wyjazdowy mecz do Gdańska dotarli z lekkim opóźnieniem, w 75 osób. W sektorze gości wywiesili jedną flagę.

Śląsk Wrocław – Wisła Kraków (-).
Wiślacy z powodu zakazu do Wrocławia przyjechać nie mogli. Młyn Śląska przeciętny. Na trybunach 10 tys. widzów.

Lech Poznań – Piast Gliwice (-).
Na trybunach nie działo się nic godnego uwagi. Lechici bez młyna, Piast z powodu bojkotu nieobecny.

Niższe ligi:

Elana Toruń – Widzew Łódź (2500).
Na tym meczu oficjalnie przybita została zgoda Widzewa z Elaną. Widzewiacy przyjechali w 2,5 tys. osób i zajęli miejsca na tej samej trybunie co Elanowcy. Zaprezentowana została zgodowa oprawa – transparent “Władcy gotyckiego miasta – Władcy miasta Włókniarzy”, nad którym odpalono race.

Wisła Puławy – Motor Lublin (350).
Motorowcy wspierani na tym wyjeździe przez Górnika Łęczna (35) i Śląska (20).

ŁKS Łomża – Mazur Ełk (140).

Raków Częstochowa – Stomil Olsztyn (115).
Stomilowcy, wspierani przez Wisłę Płock (12), stawili się w Częstochowie w 115 osób i z czterema flagami.

Odra Opole – Chrobry Głogów (74).
Lewart Lubartów – Hetman Zamość (50).

Olimpia Elbląg – GKS Bełchatów (35).
Dobra liczba Olimpii na meczu z GKS-em, na który przyjechała także liczna delegacja Zagłębia Sosnowiec. Gospodarze zaprezentowali dwie oprawy – foliowy transparent “Zabawa zaczyna się po zmroku” podświetlony pirotechniką oraz flagi na kiju. Druga prezentacja składała się z sektorówki w barwach oraz 18 rac.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv