Sezon 2015/2016

Published on 6 kwietnia, 2016 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 01-03.04.2016

Mecz Legii z Lechią był tym, który w minionym tygodniu najbardziej przykuwał uwagę kibiców. Pełny stadion, wypełniony po brzegi sektor gości i efektowne oprawy z obu stron – właściwie nie ma się do czego przyczepić. Niespodziewanie dodatkowe atrakcje przyniosło spotkanie Ruchu z Wisłą. Wiślacy w nadkomplecie przyjechali do Chorzowa, a pod koniec spotkania miały miejsce próby bezpośredniego starcia obu ekip, co obecnie zdarza się zdecydowanie rzadziej niż przed laty.
Wiadomo, że policja zatrzymała już kilkanaście osób w związku z pozameczowymi akcjami w Chorzowie.

W komplecie na wyjazd do Niecieczy pojechała Korona, w dobrej liczbie w Lubinie stawił się Piast. Po poniedziałkowym meczu Jagiellonii z Podbeskidziem (0-3) fani gospodarzy mieli olbrzymie pretensje do swoich graczy. W ich obronie stanął Michał Probierz, który przedarł się pod sam młyn białostoczan, a kilkanaście minut później przepraszał za swoje zachowanie.

Oprawę przygotowali fani Górnika na meczu z Pogonią. W niższych ligach najciekawiej zapowiadały się derby Rzeszowa, które niestety rozegrano bez kibiców gości. Stal zebrała się jednak na mieście i zrobiła pochód w stronę stadionu rywala. Resovia z jedną oprawą z użyciem pirotechniki. W niższych ligach ultrasowali również kibice Wisły Płock, Stalówki, Unii Nowa Sarzyna, Jezioraka, Beskidu i GKP Targówek.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa – Lechia Gdańsk (1780).
Lechiści, po bardzo długim zakazie wyjazdowym, pojechali do Warszawy dwoma pociągami specjalnymi. Na trybunie zameldowali się w 1780 osób, w tym Śląsk (129), Wisła (20), Czarni Słupsk (23) i Gryf Słupsk (12). Zaprezentowali transparent z hasłem “Legia k…o żyj sto lat. I ani dnia dłużej”. W drugiej połowie rozciągnęli transparenty “Komisjo Ligi… to znowu k… my!”, malowaną sektorówkę z ultrasem w kominiarce i leśnym dziadkiem z KL, a następnie spore ilości piro w połączeniu z flagami na kiju. Dobrych kilka minut świeciło się w sektorze dla przyjezdnych. Legioniści wypełnili stadion do ostatniego miejsca, a na meczu zaprezentowali dwie oprawy nawiązujące do 100-lecia klubu. Pierwsza z nich składała się z malowanego transparentu “Życie i śmierć dla Legii Warszawa”, sektorówek przedstawiających rzymskich legionistów, a postać cesarza została namalowana na sektorówce podczepianej do dachu. Całość dopełniła folioniada tworząca “MCMXVI”, czyli rok powstania klubu, a także odpalona na samej górze pirotechnika. Na koniec I połowy warszawiacy zaprezentowali długi, malowany transparent “Niech jej światło pomyślności nigdy nie zagaśnie” oraz odpalili spore ilości pirotechniki – rac, strobo i OW.

Ruch Chorzów – Wisła Kraków (1500).
Wiślacy wykupili komplet biletów na wyjazd do Chorzowa, a dzięki pomocy “Niebieskich”, mogli liczyć również na dodatkową pulę. W sektorze gości wywiesili kilkanaście flag. Ruch z licznym młynem. Wywiesili transparent poświęcony radnym, którzy na ostatniej sesji rady miasta głosowali przeciwko pożyczce dla ich klubu – “Wrogowie Ruchu w magistracie!”. Pod koniec spotkania 200 fanów Ruchu pojawiło się na sektorze buforowym, ale próba bezpośredniego starcia obu ekip została udaremniona przez szybką reakcję ochrony i policji, która użyła armatki wodnej.

Zagłębie Lubin – Piast Gliwice (600).
Fani Piasta w dobrej liczbie stawili się na wyjazdowym meczu w Lubinie. W sektorze gości wywiesili kilkanaście flag. Młyn Zagłębia oficjalnie zamknięty za odpalenie pirotechniki na meczu z Pogonią. Lubinianie zebrali się w narożniku trybuny, gdzie wywiesili flagi i transparenty, i prowadzili doping przez całe spotkanie.

Termalika Nieciecza – Korona Kielce (450).
Na niedaleki wyjazd do Niecieczy Koroniarze pojechali w 450 osób. Prowadzili głośny doping przez całe spotkanie, a także machali flagami na kiju.

Cracovia – Górnik Łęczna (74).
“Pasy” wywiesiły na trybunach transparent “Ojcze Święty pamięta Cię twoja Cracovia!”. Kilkudziesięciu kibiców z Łęcznej wywiesiło w sektorze gości dwie flagi. Dopingowali głównie w drugiej połowie.

Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała (9).
Fani Podbeskidzia przyjechali do Białegostoku z jedną flagą – “On tour”. Białostoczan na trybunach ok. 10 tysięcy, z dopingiem przez całe spotkanie. Po meczu fani mieli sporo uwag do gry swoich piłkarzy, a w ich obronie stanął trener Probierz, który odważnie podszedł pod trybuny. Kilkanaście minut później podczas konferencji prasowej Probierz przepraszał kibiców za swoje zbyt impulsywne zachowanie.

Lech Poznań – Śląsk Wrocław (-).
Śląsk do Poznania przyjechać nie mógł, nie licząc 32-osobowej grupy niepełnosprawnych kibiców WKS-u. Lechici zbierali pieniądze na pomoc ich byłemu piłkarzowi, Waldemarowi Piątkowi. 5 złotych z każdego biletu przeznaczono na walkę piłkarza z chorobą. Piątek pojawił się również na gnieździe, gdzie zarzucił jedną z poznańskich pieśni.

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin (-).
Portowcy nie mieli możliwości obejrzenia meczu w Zabrzu z powodu zakazu. Górnik przygotował oprawę nawiązującą do dawnych sukcesów swojego klubu. Zabrzanie rozciągnęli sektorówkę przedstawiającą piłkarza trzymającego puchar oraz transparenty “14 mistrzostw Polski, 6 Pucharów Polski. Kiedy w końcu zrozumiecie, że nasz Górnik rujnujecie?”, zaś całość uzupełniły białe folie aluminiowe.

I liga:

Chojniczanka Chojnice – Stomil Olsztyn (130).
Stomilowcy wywiesili cztery flagi. Chojniczanka z bardzo skromnym młynem.

Zagłębie Sosnowiec – Miedź Legnica (56).
Miedź obecna na Ludowym dzięki uprzejmości sosnowiczan, bowiem na ten mecz obowiązywał ich zakaz wyjazdowy.

Wigry Suwałki – MKS Kluczbork (0).
Gospodarzy w młynie 150.

Niższe ligi:

GKS Tychy – Stal Stalowa Wola (380).
Stalówka przyjechała do Tychów w 380 osób, w tym Łada Biłgoraj (45) oraz GKS Jastrzębie. Przyjezdni zaprezentowali transparent “Wracamy na szlak”, sektorówkę z motywem zaczerpniętym z logo Heinekena oraz odpalili zielone świece dymne i stroboskopy.

Wda Świecie – Elana Toruń (350).
Elanowcy przyjechali do Świecia w 280 osób, wspierani przez Widzew (70).

Motor Lublin – JKS Jarosław (235).
JKS wspierany przez Unię Nowa Sarzyna (50), Stal Sanok (22) i GKS Katowice (20). Wywiesili 5 flag.

Sokół Sokolniki – Wisłoka Dębica (154).
Wisłoka wspierana przez Siarkę (45), Górnika (23), ROW (1) i Wisłę Sandomierz (5).

Polonia Przemyśl – Hetman Zamość (135).
Przyjezdni prowadzili doping zza ogrodzenia, bowiem sektor gości na stadionie Polonii był zamknięty.

Olimpia Zambrów – Raków Częstochowa (90).
Kontrole policyjne na Podlasiu sprawiły, że fani Rakowa do Zambrowa dotarli w zaledwie 26 osób, z 90-osobowej grupy. Przyjezdni weszli na stadion w samej końcówce spotkania, wywiesili kilka flag i zaznaczyli swoją obecność. Gospodarzy w młynie 50.

Poprad Muszyna – KSZO Ostrowiec (76).
Bieszczady Ustrzyki Dolne – Czarni Jasło (65).

Beskid Andrychów – Wisła Sandomierz (60).
Wisła, wspierana przez Siarkę (10), dotarła do Andrychowa w 60 osób. Na stadion weszli spóźnieni, przez problemy z prezesem Beskidu, w sektorze gości wywiesili 3 flagi. Prezes i ochrona próbowali utrudniać życie także gospodarzom, ale w drugiej połowie Beskid zaprezentował oprawę, na którą składały się transparent “Jak zwać człowieka, co zniszczył Beskid, a teraz ucieka?”, sektorówkę przedstawiającą prezesa – pinokia, a całość uzupełniło 8 rac i ognie wrocławskie.

ŁKS Łomża – Mazur Ełk (40).
Gospodarzy w młynie 150. Wywiesili płótno skierowane do przyjezdnych – “Prawdziwe przerzuty”.

Resovia – Stal Rzeszów ().
Spotkanie oficjalnie rozegrano bez udziału kibiców Stali. Ci jednak przeprowadzili zbiórkę i udali się w pobliże stadionu lokalnego rywala – oczywiście w eskorcie sporej liczby mundurowych. Gospodarze zaprezentowali transparent w barwach “Lepiej stań z boku, nie prowokuj”, nad którym rozwinęli malowaną sektorówkę “Aroganccy rzeszowianie”, a całość uzupełniły świece dymne. Stalowcy mieli ze sobą transparenty skierowane do lokalnych rywali, nawiązujące do utrudniania wpuszczenia ich na stadion.

Puchar Polski – szczebel okręgowy:

Włodawianka Włodawa – Chełmianka Chełm (75).

Jeziorak Iława – Drwęca Nowe Miasto Lubawskie (70).
Jeziorak wystawił 200-osobowy młyn. Zaprezentowali flagowisko, sektorówkę oraz pokaz pirotechniczny złożony z 40 rac i 30 strobo. Przyjezdnych 70, z foliowym napisem “Old school” i mini sektorówką, a także piro.

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv