Sezon 2015/2016

Published on 6 sierpnia, 2015 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 31.07-02.08.2015

Podczas meczów minionego tygodnia fani na trybunach prezentowali transparenty poświęcone rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Niestety najciekawsze mecze – Lecha z Wisłą oraz Lechii z Pogonią odbyły się bez udziału kibiców gości. Pełne sektory gości były na derbach Piasta z Górnikiem oraz meczu Korony z Ruchem.

Oprawy przygotowała Wisła, Piast, Jagiellonia oraz Ruch. W Gliwicach odpalono kilka rac – to jedyny akcent pirotechniczny na polskich stadionach w ostatnich dniach. Prezentacja Jagiellonii nie wyszła najlepiej. Warto zwrócić uwagę także na ciekawą oprawę ŁKS-u na meczu sparingowym z Pogonią Lwów, podczas którego otwarto nową trybunę na łódzkim stadionie. Łodzianie wywiesili transparent “To jest nasze miasto”, a nad nim rozciągnęli sektorówkę z herbem Łodzi, a następnie Lwowa z biało-czerwonymi kartonikami.

W niższych ligach ultrasowali fani Stali Sanok, Stalówki i Polonii Bytom.

Ekstraklasa:

Piast Gliwice – Górnik Zabrze (938).
Gospodarze na derbowym meczu zaprezentowali płótno “Gliwicki Klub Sportowy Piast”, mini pasy materiału, sektorówkę z herbem klubu oraz folie w barwach i kilka rac. Zabrzanie wykorzystali przyznaną im pulę biletów – dotarli na stadion w 938 osób, w tym ROW (28), GKS Katowice (20) i Wisłoka (15). Zabrzanie wywiesili 16 flag.

Korona Kielce – Ruch Chorzów (676).
Chorzowianie wykorzystali pulę biletów na sektor gości w Kielcach. Wszyscy przyjezdni zaprezentowali się w niebieskich koszulkach i przygotowali oprawę z transparentami “The Good old days” oraz “Old School Ruch” i m.in. ze styropianowym napisem. Korona w młynie wywiesiła płótno “Pamiętamy” z symbolem Polski Walczącej.

Górnik Łęczna 0-2 Legia Warszawa (300).
7,5 tysiąca fanów pojawiło się na meczu w Łęcznej, w tym ponad 300 kibiców z Łazienkowskiej. Legioniści wywiesili 5 flag. Kibice obu klubów odśpiewali hymn narodowy i przez całe spotkanie powstrzymali się od wzajemnych uprzejmości. Gospodarze wywiesili transparent “63 dni chwały. 01.08.44 r. Pamiętamy!! Narodowa Łęczna”.

Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin (250).
Białostoczanie zaprezentowali nie do końca udaną kartoniadę przedstawiającą symbol Polski Walczącej oraz transparent “Jagiellonia pamięta 01.08.1944”. Zagłębie przyjechało do Białegostoku wraz ze zgodami w 250 osób, w tym Arka (37), Falubaz (14), Odra (5) i Zawisza (3).

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-1 Cracovia Kraków (424).
Gospodarze zaprezentowali biało-czerwoną sektorówkę oraz transparent “63 dni chwały”. Cracovia na bliskim wyjeździe stawiła się w 150 osób z 6 flagami oraz biało-czerwonym transparentem “Cracovia Pamiętamy”.

Śląsk Wrocław – LKS Nieciecza (90).
Na meczu we Wrocławiu niespełna 7 tysięcy osób, w tym skromny młyn. Przyjezdni przyjechali w ok. 100 osób z dwiema flagami i kilkoma flagami na kiju.

Wisła Kraków – Lech Poznań (-).
Gospodarze zaprezentowali oprawę z flag na kiju, tworzącą “1906”. Całość uzupełniał transparent “Ta data w naszych sercach przenigdy nie zgaśnie”. Lech z powodu zakazu wyjazdowego za grudniowy mecz z Wisłą nie mógł pojechać do Krakowa. Zresztą poznaniacy mają jeszcze zakazy na 3 kolejne ligowe wyjazdy.

Lechia Gdańsk 1-1 Pogoń Szczecin (-).
Portowcy nadal nie mogą jeździć na wyjazdy, co jest karą za mecz z Cracovią z zeszłego sezonu. Lechiści bez oprawy ale z głośnym dopingiem przez całe spotkanie.

I liga:

Zagłębie Sosnowiec – Wisła Płock (131).
W Sosnowcu stawiło się 131 kibiców gości, w tym Stomil (5). Przyjezdni wywiesili 5 flag.

GKS Bełchatów – Stomil Olsztyn (109).
Na wyjazd do Bełchatowa wybrało się 109 Stomilowców, w tym Wisła Płock (6) i Hutnik Kraków (1). Przyjezdni wywiesili 6 flag oraz transparent “Chwała Bohaterom”.

Olimpia Zambrów – ROW Rybnik (85).
Na daleki wyjazd pojechało 85 fanów, w tym Górnik (18) i Wisłoka (15).

MKS Kluczbork – Chrobry Głogów (50).
Do Kluczborka pojechało 50 kibiców gości, w tym delegacje Stilonu Gorzów i Unii Leszno. Przyjezdni wywiesili transparent poświęcony rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz wsparcie dla Górala Żywiec. Gospodarze ze skromnym młynem oraz transparentem “Za cenę wolności niejeden na śmierć gotowy. O czym świadczą Bohaterów mogiły, groby”.

Błękitni Stargard Szczeciński – Kotwica Kołobrzeg (35).
GKS Katowice – Wigry Suwałki (0).

Arka Gdynia – Zawisza Bydgoszcz (-).
Gospodarze wywiesili transparent z symbolem Polski Walczącej – “Poszli aż na życia skraj. Za honor, za godność, po wolny kraj”.

Niższe ligi:

Stal Sanok – Błękitni Jasienica (0).
Gospodarzy w młynie ok. 400, w tym JKS Jarosław (40), KSZO (11) i Resovia (10). Ultrasi Stali z grupy YoungBlood przygotowali prezentację składającą się z sektorówki z hasłem “Stal Sanok ciągle w grze” oraz flag na kiju.

Stal Stalowa Wola – Nadwiślan Góra (0).
Gospodarze zaprezentowali biało-czerwoną sektorówkę oraz transparent “Szacunek za męstwo i wiarę w zwycięstwo”, a także białe i czerwone chorągiewki.

Wyjazd tygodnia: 938 kibiców Górnika w Gliwicach i 700 Ruchu w Kielcach
Oprawa tygodnia: Choreo Wisły na meczu z Lechem

źródło: legionisci.com

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv