Sezon 2015/2016

Published on 3 listopada, 2015 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 30.10-01.11.2015

W minionym tygodniu, oprócz meczów ligowych, rozegrano także pierwsze spotkania 1/4 finału Pucharu Polski. Lechici w bardzo dobrej liczbie pokazali się w Lubinie, gdzie urządzili racowisko. W ostatnich dniach nie brakowało ciekawych opraw – takie przygotowali fani Korony, Ruchu, Śląska, czy Radomiaka.

Chorzowianie na wyjazdowy mecz z Wisłą pojechali w 1660 osób i planowali zaprezentować choreografię “Cukierek albo psikus”, nawiązującą do Halloween. Ochrona nie pozwoliła wnieść sektorówki i flag na kiju, więc Ruch nad transparentem odpalił po prostu dużą liczbę środków pirotechnicznych. Wobec idiotycznej postawy ochrony, która zaczęła psikać gaśnicami prosto w fanów odpalających race, większość z nich wylądowała na murawie.

W niższych ligach ciekawie było na meczu Chrobrego z GKS-em Katowice – w tym przypadku do dobrej liczy katowiczan, można dodać oprawy z obu stron. Skromne prezentacje miały miejsce również przy okazji derbowego meczu Ostrovii z KKS-em Kalisz. Fani ŁKS-u na wyjazd do Nowego Dworu oficjalnie jechać nie mogli, ale wejście próbowali im załatwić fani Świtu.

Ekstraklasa:

Wisła Kraków – Ruch Chorzów (1660).
Ruch na wyjazd do Krakowa otrzymał 2 tysiące biletów, z których wykorzystał 1660 szt. Wraz z nimi obecny był Widzew (180). Chorzowianie wywiesili kilkanaście flag. Na sektor nie udało im się wnieść flag na kiju. Te natomiast zaprezentowali wiślacy. Przyjezdni w drugiej połowie wywiesili transparent “Cukierek albo psikus”. Uzupełnieniem transparentu miała być malowana sektorówka, której na stadion nie pozwoliła wnieść ochrona. Odpalili za to 200 rac i 60 ogni wrocławskich. Ochrona zaczęła gaśnicą traktować kibiców odpalających race. Na reakcję fanów nie trzeba było długo czekać – większość z nich wylądowała na murawie.

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa (668).
Legioniści do Gdańska przyjechali pociągiem specjalnym w 668 osób z 9 flagami. Gospodarzy na meczu ponad 19 tysięcy. Obie strony bez oprawy, za to z częstymi wzajemnymi “uprzejmościami”.

Piast Gliwice – Zagłębie Lubin (350).
Fani Zagłębia do Gliwic przyjechali w 290 osób, wspierani przez Odrę Opole (60). Przyjezdni wywiesili 8 flag.

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze (130).
Fani Górnika mimo zakazu nie mieli problemów z obejrzeniem meczu. Dzięki uprzejmości portowców w 130 osób zajęli miejsca na sektorach gospodarzy. Fani KSG wywiesili transparent “Ś.P. Benek”. Pogoń również z kilkoma flagami z podobiznami zmarłych fanatyków.

Korona Kielce – Termalika Nieciecza (100).
Fani z Niecieczy przyjechali w ok. 100 osób z trzema flagami, sektorówką i flagami na kiju. Koroniarze zaprezentowali pomysłową oprawę z hasłem “The Sejm Bandits” oraz malowaną sektorówką przestawiającą twarze czterech polityków z zasłoniętymi oczami – Millera, Kopacz, Niesiołowskiego i Kaczyńskiego. Całość uzupełniły czerwone kartoniki.

Górnik Łęczna – Cracovia (-).
Na trybunach 4 tysiące kibiców. Przyjezdnych brak.

Śląsk Wrocław – Lech Poznań (-).
Lechici wobec zakazu wyjazdowego do Wrocławia pojechać nie mogli. Śląsk przygotował oprawę. Wrocławianie zaprezentowali malowaną sektorówkę z hasłem “Gdy Europę zalewa zaraza islamska”, z rycerzem broniącym dostępu do Europy, w kierunku której płynął łódki z imigrantami z nazwami “uss ISIS”, “uss Bin Laden” i “uss Hussein”. Wywiesili też transparent na płocie “Stańmy w obronie chrześcijaństwa” oraz odpalili piro.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok (-).
Za pirotechnikę odpaloną na ostatnim meczu przed własną publicznością, nie mogli pojechać w poniedziałek do Bielska. Na trybunach zasiadło 3,5 tys. kibiców.

I liga:

Chrobry Głogów – GKS Katowice (372).
Dobry wyjazd katowiczan do Głogowa, gdzie stawiło się ich 372, w tym Górnik (6) i Banik (6). Przyjezdni zaprezentowali malowany transparent “Katowice”, sektorówkę “1964” oraz odpalili race. Ultrasował również Chrobry, prezentując transparent “Kolejne rozdanie policyjny chamie”, sektorówkę z kartami oraz kilkanaście rac. Gospodarze wspierani przez Stilon i Unię Leszno.

Dolcan Ząbki – Zagłębie Sosnowiec (150).
Gospodarzy w młynie 150 osób z pięcioma flagami. Wspierali ich kibice Olimpii Warszawa, GKP Targówek, Pogoni Grodzisk i Mazura Radzymin. Zagłębie przyjechało w ponad 150 osób z flagą “Zagłębie Dąbrowskie”.

Rozwój Katowice – Miedź Legnica (97).
Fani z Legnicy stawili się w Katowicach w 97 osób, w tym Śląsk (5) i BKS Bielsko (4). Wywiesili jedną flagę, doping prowadzili głównie w pierwszej połowie.

Stomil Olsztyn – MKS Kluczbork (4).
Gospodarzy w młynie około 3 setki. Z Kluczborka przyjechało czterech kibiców.

Chojniczanka Chojnice – Arka Gdynia (-).
Arkowcy do Chojnic pojechać nie mogli ze względu na piro odpalone na swoim stadionie podczas meczu ze Stomilem. Gospodarzy w młynie ok. 50.

Zawisza Bydgoszcz – Wisła Płock (-).

Niższe ligi:

Andrespolia Wiśniowa Góra – Widzew Łódź (950).
Widzewiacy z oprawą “Widzewski mores”.

Ostrovia Ostrów Wlkp. – KKS Kalisz (150).
Fani KKS-u na derbowe spotkanie w Ostrowie otrzymali zaledwie 150 biletów. Wywiesili trzy flagi, a na stadionie zaprezentowali się w pelerynach w barwach oraz jednakowych czapkach. Zaprezentowali flagowisko. Gospodarze wywiesili transparent “Stara siła, młoda wiara”, flagi na kiju, mini sektorówkę oraz skromne ilości piro. Zaprezentowali także baloniki oraz transparent “Jesteśmy Kibicami I Patriotami”.

Karpaty Krosno – Polonia Przemyśl (136).
Polonia wspierana w Krośnie przez fanów Wisły Kraków (45). Przyjezdni wywiesili jedną flagę Wisły i po pierwszej połowie opuścili stadion.

ŁKS Łomża – Olimpia Elbląg (136).
Olimpia przyjechała do Łomży w 136 osób, w tym Legia (27). Przyjezdni wywiesili jedną flagę, machali trzema flagami na kiju. Gospodarzy w młynie podobna liczba.

Gryf Wejherowo – Raków Częstochowa (81).
Fani Rakowa dopiero przy okazji trzeciej wizyty w Wejherowie mieli możliwość wejścia na stadion. W sektorze gości wywiesili cztery flagi. Gospodarze bez młyna. Wywiesili transparent skierowany do piłkarzy – “Walczyć, biegać i się starać, w Gryfie trzeba zapierdalać”.

Świt Nowy Dwór Maz. – ŁKS Łódź (45).
Łodzianie zakaz na mecz w Nowym Dworze otrzymali dzień przed jego rozeegraniem. Mimo to kilkadziesiąt osób z Łodzi przyjechało do Nowego Dworu, gdzie fani Świtu próbowali wprowadzić ich na stadion. Wobec niemałych problemów, nowodworzanie (80 w młynie) w drugiej połowie zdjęli flagę i opuścili stadion.

Bystrzyca Kąty Wrocławskie – Stilon Gorzów (55).
Szarotka Uherce – Czarni Jasło (24).

Puchar Polski:

Zagłębie Lubin 0-1 Lech Poznań (1374).
Dobry wyjazd Lecha w środę do Lubina, gdzie stawiło się ich na trybunie za bramką (czyli nie tam, gdzie mieści się sektor gości) 1374. Poznaniacy zaprezentowali malowaną sektorówkę, machali flagami na kiju i odpalili kilkadziesiąt rac.

Chojniczanka Chojnice 1-2 Legia Warszawa (300).
Główna grupa legionistów (ponad 230 osób) została zatrzymana przez policję na jednej ze stacji benzynowych przed Chojnicami, gdzie fani byli trzymani przez parę godzin, do rozpoczęcia drugiej połowy. Na trybunach na kilka minut pojawiło się kilkudziesięciu fanów Legii, którym udało się dotrzeć na miejsce. Po kilku anty policyjnych okrzykach, opuścili stadion. Gospodarzy na meczu komplet, ponad 4 tysiące osób – na to spotkanie dostawili tymczasową trybunkę za jedną z bramek. W trakcie meczu zaprezentowali kartoniadę w barwach oraz mini sektorówkę i flagi na kiju.

Zagłębie Sosnowiec 1-2 Cracovia (-).
Na wniosek wojewody śląskiego dzień przed meczem ogłoszono zamknięcie trybuny odkrytej, na której zasiada młyn sosnowiczan oraz zamknięcie sektora gości. Cracovia musiała więc odwołać planowany autokarowy wyjazd. Zagłębie wystawiło młyn na trybunie krytej i dopingowało przez całe spotkanie, “pozdrawiając” przy okazji wojewodę i policję, na której wniosek ten zamknął dwie trybuny za mecz, który miał miejsce ponad dwa miesiące temu.

Zawisza Bydgoszcz 0-0 Śląsk Wrocław (-).

Inne dyscypliny:

Koszykówka: MKS Dąbrowa Górnicza – Anwil Włocławek (19).

Wyjazd tygodnia: 1660 kibiców Ruchu w Krakowie
Oprawa tygodnia: Choreo Korony na meczu z Termaliką

źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv