Sezon 2014/2015

Published on 3 marca, 2015 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 27.02-01.03.2015

W miniony weekend na polskich stadionach kibice zaprezentowali transparenty poświęcone Żołnierzom Wyklętym, a fani Legii, Cracovii i Jagiellonii z tej okazji przygotowali patriotyczne oprawy. Komisja Ligi ukarała tymczasem bramkarza Górnika Łęczna, Sergiusza Prusaka za popieranie kibiców Zawiszy w walce z Radosławem Osuchem.

“Nie ma że boli, Zawisza to klub kiboli” – w koszulce z takim hasłem paradował Prusak w przerwie meczu Górnika z Zawiszą. Liczby wyjazdowe w ostatniej kolejce nie powalały na kolana – najliczniej pojechał Lech na mecz przyjaźni do Krakowa. Wisła tymczasem wypełniła sektor gości w Bełchatowie.

W tym tygodniu czekają nas mecze Pucharu Polski, a od piątku kolejka ligowa. Rusza także I i II liga.

Ekstraklasa:

Cracovia 0-0 Lech Poznań (830).
Fani Lecha na meczu przyjaźni zajęli miejsca w młynie “Pasów” – dzięki temu frekwencja w nim wyglądała zdecydowanie lepiej niż na dotychczasowych meczach. Cracovia zaprezentowała sektorówkę “Dla Was Niepodległa Polska była najważniejszą sprawą” z podobiznami Żołnierzy Wyklętych, oraz malowany biało-czerwony transparent “Żołnierze Niezłomni Cracovia nie zapomni”.

GKS Bełchatów 3-1 Wisła Kraków (380).
Wiślacy wykorzystali przyznaną im przez GKS pulę biletów. W sektorze gości, oprócz flagi “Wisła Sharks”, wywiesili transparent “Nigdy przed mocą nie ugięli szyi”. GKS ze skromnym młynem na tym meczu.

Ruch Chorzów 0-1 Lechia Gdańsk (171).
Lechiści przyjechali do Chorzowa w 121 osób. Dodatkowo wspierali ich fani Wisły (40) i Śląska (10). Wywiesili dwie flagi. Ruchu niespełna 5,5 tysiąca, z przyzwoitym dopingiem, bez oprawy.

Jagiellonia Białystok 1-2 Korona Kielce ().
Gospodarze zaprezentowali kartoniadę tworzącą symbol Polski Walczącej, mini sektorówkę przedstawiającą wilka oraz malowany transparent “Żegnał Ich wieczny mrok, gdy ruszali w bój…”. Kielczanie przyjechali z trzema flagami. Co ciekawe, w pierwszą stronę podróżowali bez eskorty policji, co w Białymstoku zdarza się niezmiernie rzadko.

Pogoń Szczecin 0-1 Górnik Łęczna (60).
Skromna frekwencja na stadionie w Szczecinie – poniżej 5 tysięcy osób. Szczecinianie wywiesili transparent poświęcony Żołnierzom Wyklętym. Górnicy na poniedziałkowy, daleki wyjazd przyjechali w 60 osób. Wywiesili cztery flagi, w tym płótno Chełmianki.

Legia Warszawa 3-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała (25).
Legioniści przygotowali oprawę składającą się z biało-czerwonego transparentu “Żołnierze Wyklęci”, malowanej sektorówki z wilkiem, transparentu z hasłem “Wśród cieniów nocy, w mroku drzew, wezwani na Ojczyzny zew” (zaczerpniętym z wiersza “NSA – To my”) oraz białych i czerwonych chorągiewek. W trakcie prezentacji fani odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego oraz odpalili ponad 40 rac. Sędzia spotkania wykazał się godną pochwały inicjatywą i minutę ciszy “skończył” gwizdkiem po dwóch zwrotkach hymnu, ale grę rozpoczął dopiero, gdy kibice zakończyli wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Podbeskidzia 25 osób, bez flag i dopingu.

Górnik Zabrze 3-3 Śląsk Wrocław (-).
Na trybunach w Zabrzu 3 tysiące kibiców i brak przyjezdnych, z powodu zamkniętego sektora gości. Zabrzanie wywiesili transparent “Żołnierze Wyklęci. Prawdziwi bohaterowie żyją w naszej pamięci”.

Zawisza Bydgoszcz 2-0 Piast Gliwice (-).
Piast, podobnie jak pozostałe ekipy, odpuścił wyjazd do Bydgoszczy, solidaryzując się z fanatykami Zawiszy, którzy nie kończą protestu. Na trybunach jak zwykle pustki.

Wyjazd tygodnia: 830 kibiców Lecha w Krakowie
Oprawa tygodnia: Choreografia Legii na meczu z Podbeskidziem

źródło: legionisci.com

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv