Sezon 2014/2015

Published on 26 listopada, 2014 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 21-23.11.2014

Liczby wyjazdowe w miniony weekend nie były najlepsze, choć pustych sektorów gości wyjątkowo było jak na lekarstwo. Najliczniej – w 800 osób, lechici stawili się w Gliwicach. W I lidze gorąco było na meczu Widzewa z GKS-em Katowice, niestety po raz setny na RTS-ie, bez udziału przyjezdnych.

Widzewiacy, przy okazji pożegnania ze swoim dotychczasowym stadionem (niebawem rozpocznie się budowa nowego), licznie stawili się na trybunach, nadal bojkotowali właściciela klubu, ale i zaprezentowali efektowne oprawy z użyciem pirotechniki. Część rac “dostała skrzydeł” i wylądowała na murawie. Po meczu policja robiła wszystko, by łodzianie nie wbiegli na murawę.

W niższych ligach niestety na najciekawsze spotkania w Mielcu i Jastrzębiu, nie zostali wpuszczeni kibice gości (odpowiednio Zagłębia Sosnowiec i BKS-u Bielsko). W I lidze dobry wyjazd zaliczyło Zagłębie Lubin do Świnoujścia i Wigry do Olsztyna.

Ekstraklasa:

Piast Gliwice 3-2 Lech Poznań (800).
Dobry wyjazd Lecha do Gliwic, gdzie wypełnili sektor gości. Piast z nieco skromniejszym młynem niż liczba przyjezdnych, ale cały mecz prowadzili równy doping i w końcówce to oni mieli powody do radości. Obie strony bez oprawy.

Ruch Chorzów – Śląsk Wrocław (566).
Fani Śląska wykorzystali 566 biletów z przyznanej im puli. Wywiesili kilka flag i prowadzili doping przez całe spotkanie. Ruch wywiesił transparent odnoszący się do ew. przenosin na stadion Śląski – “Miejsce Ruchu jest na Cichej!”, skandując przy tym hasło “Nowy stadion dla Chorzowa”. W drugiej połowie chorzowianie wywiesili transparent poświęcony tragicznie zmarłym w kopalni górnikom – “Poszliście do pracy zarobić na chleb… Bohaterzy! NRŚL Pamięta!”.

Cracovia – Górnik Zabrze (431).
Przyjezdni nie wykorzystali pełnej liczby wejściówek na meczu rozgrywanym w poniedziałek. W sektorze gości wywiesili trzy większe flagi (w tym jedna GKS-u) oraz kilka mnijszych). Marna frekwencja po stronie gospodarzy.

GKS Bełchatów 0-3 Legia Warszawa (384).
Legioniści wykorzystali pulę biletów przyznaną przez GKS. W sektorze gości wywiesili 9 flag, zmieniając oflagowanie po przerwie i prowadzili nie najgorszy doping. GKS ze skromnym młynem i paroma flagami na kiju.

Wisła Kraków – Górnik Łęczna (235).
Fani Górnika w dobrej liczbie stawili się na stadionie Wisły. Kibiców z Łęcznej (100), wspierał Motor (120) i Chełmianka (15). W sektorze gości wywiesili trzy flagi.

Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok ().
Jagiellonia wywiesiła cztery niewielkie flagi. Gospodarze rozciągnęli sektorówkę w kształcie koszulki z numerem 12.

Korona Kielce – Zawisza Bydgoszcz (-).

Pogoń Szczecin – Podbeskidzie Bielsko-Biała (0).
Na trybunach nie działo się nic godnego uwagi. Portowców niewiele ponad 4,3 tysiąca, gości brak.

I liga:

Flota Świnoujście – Zagłębie Lubin (175).
Lubinianie wspierani przez Zawiszę (5).
Wisła Płock – Bytovia Bytów (0).

Stomil Olsztyn – Wigry Suwałki (158).
Fani Wigier wspierani przez Granicę Kętrzyn (24). Przyjezdni wywiesili 8 flag.

Miedź Legnica – Olimpia Grudziądz (32).
Chojniczanka Chojnice – Pogoń Siedlce (5).

Widzew Łódź – GKS Katowice (-).
Widzewiacy na meczu z GKS-em Katowice żegnali dotychczasowy stadion, który niebawem ma być rozebrany, a w jego miejscu zbudowany nowoczesny obiekt. Widzewiacy w dobrej liczbie stawili się na stadionie i zaprezentowali na prostej flagowisko w asyście transparentu “Stary stadion – zostają wspomnienia, z nowym stadionem – te same marzenia” i pirotechniki. Pod zegarem przygotowali choreografię poświęconą Ludwikowi Sobolewskiemu, przy okazji której odpalili kolejną porcję piro. Po meczu fani chcieli wbiec na murawę, ale nie spodobało się to policji i zakończyło obustronną wymianą argumentów.

Niższe ligi:

Stal Mielec – Zagłębie Sosnowiec (700).
Sosnowiczanie w bardzo dobrej liczbie stawili się w Mielcu, ale organizatorzy nie zdecydowali się na wpuszczenie kibiców do sektora gości. Pod sam stadion udało się dojechać Zagłębiu, BKS-owi oraz części legionistów. Policja nie przepuściła m.in. 135-osobowej grupy Czuwaju Przemyśl. Stal zaprezentowała malowaną sektorówkę i pirotechnikę.

GKS Jastrzębie – BKS Bielsko-Biała (500).
Fani gości nie zostali wpuszczeni na stadion, na co gospodarze zareagowali opuszczeniem trybun.

Olimpia Zambrów – ŁKS Łomża (90).
ŁKS wraz ze Spartą Szepietowo pojechali na ten wyjazd mimo zakazu. Nie zostali wpuszczeni na trybuny, ale zaprezentowali w pobliżu stadionu transparent “Fuck Zambrów” z odwróconym herbem Jagiellonii.

Bielawianka Bielawa – Lechia Dzierżoniów (65).

Lech II Poznań – Sparta Brodnica (16).
Na mecz rozegrany we Wronkach, fani Sparty przyjechali w 16 osób.

Wyjazd tygodnia: 800 kibiców Lecha w Gliwicach
Oprawa tygodnia: Choreo Widzewa na pożegnanie stadionu

źródło: legionisci.com

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv