Sezon 2015/2016

Published on 25 listopada, 2015 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 20-22.11.2015

Wydarzeniem minionego tygodnia na polskich stadionach było 10-lecie działalności Nieznanych Sprawców, którzy na meczu ze Śląskiem zaprezentowali, bagatela, pięć choreografii! Fani Ruchu, na których Komisja Ligi nałożyła zakaz wyjazdowy na 13 meczów, pojechali do Łęcznej w dobrej liczbie (400), a obecnie szykują się do kolejnej wyprawy na zakazie – do Gliwic. Piast wstrzymał sprzedaż biletów, by uniemożliwić ich zakup chorzowianom.

W niższych ligach ciekawie było na derbach Lubelszczyzny pomiędzy Avią Świdnik i Motorem czy na zapleczu ekstraklasy w meczu Wisły Płock z Zagłębiem. W dobrej liczbie stawił się także Bałtyk na meczu w Gdańsku.

Derby Rzeszowa nie cieszą się już takim zainteresowaniem, jak jeszcze kilka lat temu, ale te przynajmniej rozegrano z udziałem kibiców obu klubów. Gospodarze – fani Stali zaprezentowali niezbyt udaną sektorówkę oraz transparent “Z ojca na syna fanatyzm spływa” i kilka rac.

Grupa Ultra(S)tomil oficjalnie zakończyła działalność, na meczu z GKS-em Bełchatów prezentując pożegnalną oprawę. Fani z Bełchatowa świętowali 10-lecie grupy “Valiant Boys”.

Ultrasowali także kibice Zagłębia Sosnowiec, Wisły Płock, Cracovii, Podbeskidzia i Stali Mielec.

Ekstraklasa:

Pogoń Szczecin – Lech Poznań (837).
Portowcy zaprezentowali wysłużoną sektorówkę klubową, a także malowany transparent “CHwała Wielkiej Drużynie Pogoni” oraz rzucili serpentyny. Lechici przyjechali w 837 osób i dobrze oflagowali sektor gości.

Górnik Łęczna – Ruch Chorzów (400).
Kibice Ruchu, mimo zakazu wyjazdowego na 13 meczów za piro na Wiśle, pojechali do Łęcznej. Jako że początkowo mieli problemy z wejściem na stadion, gospodarze w ramach solidarności opuścili swoją trybunę. Dopiero w 30. minucie spotkania policja zgodziła się na wpuszczenie przyjezdnych – na stadion weszło 330 z 400 przybyłych chorzowian. Wywiesili flagę “Special Guest”. Po meczu przyjezdni podziękowali miejscowym za pomoc, ci zaś odpowiedzieli okrzykiem “Piłka nożna dla kibiców”.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Lubin (115).
Gospodarze nie mogą dojść do porozumienia z działaczami w kwestii oficjalnej daty powstania klubu. Ci uznają za powstanie TSP 1997 rok, fani twierdzą, że w tym roku klub powinien świętować 20-lecie istnienia. Na meczu z Zagłębiem bielszczanie zaprezentowali niedużą, podwieszaną sektorówkę z herbem klubu, “20” w laurze oraz “1995-2015”, a także transparent “Niech mówią, że nie istniejemy a od 20 lat radę dajemy”. Lubinianie przyjechali do Bielska w 115 osób.

Termalica Nieciecza – Piast Gliwice (50).
Pierwszy mecz ekstraklasy, który Termalika rozegrała w Niecieczy. Spotkania oficjalnie nie mogli zobaczyć jeszcze fani Piasta, ze względu na porządkowanie terenu wokół stadionu. Gliwiczanie na trybunach jednak pojawili się i prowadzili doping.

Cracovia – Lechia Gdańsk (-).
Gospodarze na poniedziałkowym spotkaniu świętowali 20-lecie zgody z Arką. Rozciągnęli malowaną sektorówkę z herbami obu klubów oraz hasłem “Od 20 lat…”, a także transparent “Zdobywamy razem świat”. Sektor gości pozostał niestety pusty.

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław (-).
Spotkanie odbyło się bez kibiców gości (zakaz). W sektorze dla przyjezdnych zasiedli jedynie niepełnosprawni fani WKS-u z flagą “KKN”. Legioniści na meczu świętowali 10-lecie Nieznanych Sprawców i z tej okazji zaprezentowali aż 5 opraw! Pierwsza z prezentacji to kartoniada “Nieznani Sprawcy” i transparent “Od 10 lat porywamy tłumy”. Kolejna – malowana sektorówka przedstawiająca kibiców walczących z policją, wzorowana na obrazie “Bitwa pod Grunwaldem”, pod którą odpalono stroboskopy oraz transparent “A my na tej wojnie ładnych parę lat”. Pod koniec I połowy legioniści odpalili race i świece dymne tworzące barwy klubowe. W drugiej połowie rozciągnięto malowaną sektorówkę przedstawiającą kibica w legijnej kominiarce i hasło “Ultras”. Całość uzupełniły chorągiewki w barwach oraz kilkadziesiąt rac. Ostatnią prezentacją były chorągiewki w asyście różnorodnej pirotechniki – rac, OW, świec i wulkanów oraz transparent “Dbajmy o to, by Sprawcy tych czynów pozostali Nieznani”.

Jagiellonia Białystok – Korona Kielce (-).
Niestety spotkanie rozegrane bez kibiców gości. Gospodarze wywiesili transparent “Cała Jara głośno krzyczy – nie chcemy w Polsce wybuchowej dziczy!”

Górnik Zabrze – Wisła Kraków (-).
Zabrzanie przed meczem odpalili na nieotwartej jeszcze trybunie race w kształcie krzyża. Wywiesili także transparenty poświęcone zmarłemu działaczowi klubu – “Wiele z tego co dziś mamy, tobie Krzysiu zawdzięczamy” i “Ś.P. Krzysztof Maj 1976-2015”.

I liga:

Wisła Płock – Zagłębie Sosnowiec (800).
Dobry wyjazd Zagłębia do Płocka, gdzie licznie wspierali ich legioniści (401). W sektorze gości wywieszonych zostało 7 flag. Sosnowiczanie zaprezentowali folie aluminiowe w barwach oraz mini sektorówkę. Gospodarze przygotowali szarfy, transparent “Nic tu się nie jara – to tylko wodna para” oraz odpalili piro.

Stomil Olsztyn – GKS Bełchatów (127).
Ciekawy mecz w Olsztynie, na którym Stomilowcy świętowali 70-lecie klubu, a także żegnali dotychczasową grupę ultras – “Ultra(S)tomil”. Na pożegnanie zaprezentowali malowany transparent “Za 70 lat, za ekstraklasy smak…”, sektorówkę z herbem klubu oraz odpalili 70 rac. GKS przyjechał spóźniony, w 127 osób. Przyjezdni zaprezentowali oprawę z okazji 10-lecia Valiant Boys z hasłem “Kowale przyszłości, strażnicy przeszłości”, również z użyciem piro.

Chojniczanka Chojnice – Miedź Legnica (44).
Przyjezdni z jedną flagą oraz transparentem dla nieżyjącego kibica Zvezdy.

Niższe ligi:

Avia Świdnik – Motor Lublin (335).
Motorowcy na derbowe spotkanie otrzymali tylko 300 biletów, ale ostatecznie stawili się w Świdniku w 335 osób, w tym Śląsk (10) i Chełmianka (8). Wywiesili 4 flagi oraz transparent “Stop islamizacji”. Gospodarzy w młynie ok. 250, w jednakowych, niebieskich pelerynach. Z obu stron dobry doping i sporo bluzgów. Avia odpaliła w drugiej połowie race i świece dymne w asyście flag na kiju.

GKS Przodkowo – Bałtyk Gdynia (150).
MKS Władysławowo – Pogoń Lębork (30).

Puchar Polski:

Cracovia – Zagłębie Sosnowiec ().
3,5 tysiąca fanów obejrzało mecz w Krakowie. Gospodarze ze skromnym młynem, Zagłębie w dobrej jak na środek tygodnia liczbie, z dobrym oflagowaniem i dopingiem.

Lech Poznań 1-0 Zagłębie Lubin (190).
Niewiele ponad 9 tysięcy fanów przyszło na stadion przy Bułgarskiej na rewanżowy mecz 1/4 finału Pucharu Polski. Zagłębie przyjechało w 190 osób, w tym Zawisza (6), Falubaz (3) i Arka (1). W sektorze gości wywiesili trzy flagi. Lechici wywiesili transparent “Nasza hasła o Islamie = sama prawda. Od Komisji kary, a w Europie masakra”.

Legia Warszawa – Chojniczanka Chojnice (100).
Niewiele ponad 8 tysięcy fanów pojawiło się na meczu Pucharu Polski. Gości 100, z czterema flagami.

Wyjazd tygodnia: 837 fanów Lecha w Szczecinie
Oprawa tygodnia: Pięć choreografii legionistów na meczu ze Śląskiem

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv