Sezon 2014/2015

Published on 24 lutego, 2015 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 20-22.02.2015

Korona Kielce potrafiła zmobilizować się na mecz z Legią i wystawić 3-tysięczny młyn po raz pierwszy od wielu lat. Frekwencji na poziomie 11 tysięcy kielczanie nie mieli dość dawno. Przy okazji fani MKS-u zaprezentowali efektowną choreografię, do której odpalili pirotechnikę.

Najliczniejszym wyjazdem minionego weekendu była tysięczna wyprawa Ruchu do Poznania. Sektor gości wypełnili w stu procentach jedynie kibice Legii i Górnika w Łęcznej. Kibice GKS-u Bełchatów przy okazji wczorajszego wyjazdu do Gliwic, zwrócili uwagę na fakt, że mecze ligowe w poniedziałki, to fatalny pomysł. Stąd w swoim sektorze wywiesili płótno “Against Monday’s Football”.

Przy okazji w ramach folkloru prezentujemy Wam kilka kibicowskich zdjęć i filmików z meczów kosza niższych lig. Na szczególną uwagę zasługuje nie byle jaka “ekipa” z Krosna, w której repertuarze można dostrzec połączenie kopii stylu bałkańskiego, warszawskiego, poznańskiego, ale i własne okrzyki, jak choćby “Hej MOSiR jedziemy z nimi” – czyli oczywiście kulturalna wersja “Jazda z k…”. W innej części śpiewnika krośnieńscy fanatycy wpadli na pomysł, by zmienić w oryginalnej pieśni “lalala” na “sialala”… i od razu powstaje zupełnie nowa, autorska pieśń :).

Ekstraklasa:

Lech Poznań 2-1 Ruch Chorzów (1060)
Chorzowianie do Poznania podróżowali autokarami i było ich łącznie 1060. Na tym wyjeździe wspierał ich Widzew (250) oraz Elana (80). Przyjezdni wywiesili kilkanaście flag i prowadzili przeciętny doping, który rozkręcił się w ostatnich 10 minutach, po strzeleniu kontaktowej bramki. Lechici wywiesili transparent “Nie obchodzi nas wcale płacz ‘autorytetów’. Pamiętamy o Powstaniu przy bierności gabinetów”.

Korona Kielce 0-0 Legia Warszawa (770).
Legia w komplecie stawiła się w Kielcach, dokąd podróżowała pociągiem specjalnym. W sektorze gości wywieszonych zostało 7 flag oraz transparent z podziękowaniami dla Radovicia. Kielczanie z najliczniejszym młynem od lat – ok. 3 tysięcy osób. Wraz z nimi Stal Mielec (310) i Sandecja. Zaprezentowali oprawę – sporych rozmiarów transparent “Na pamiątkę ciężkich czasów, w których Donald narobił wiele hałasu… Na przestrogę dla następnych: Przetrwaliśmy, jesteśmy, będziemy”. Był on połączony z malowaną sektorówką “Stadionowa Bandyterka” z postacią kibica w kominiarce. Całość uzupełniły stobo, flagi na kiju i 16 rac. W drugiej połowie Koroniarze machali flagami i rzucili serpentyny i konfetti.

Górnik Łęczna – Górnik Zabrze (350).
Fani gospodarzy ze skromnym młynem i dopingiem przez cały mecz. Wywiesili transparent “Biszof, Animucki, Mrowiec – Nic o nas bez nas”. Zabrzanie wspierani przez Wisłokę (24), wykorzystali przyznaną im pulę biletów, chociaż o wyjeździe dowiedzieli się raptem 10 dni wcześniej, gdy Komisja Ligi cofnęła im zakaz wyjazdowy. W sektorze gości zawisło 6 flag, w tym jedna Wisłoki. Przed meczem doszło do rewanżowego spotkania obu ekip, w którym górą byli zabrzanie.

Śląsk Wrocław 0-1 Jagiellonia Białystok (120).
Co prawda Jagiellonia nie ma najbliżej do Wrocławia, a i wyjazd wypadł im w piątek, ale ich liczba mimo wszystko nie była najlepsza. W sektorze gości wywiesili jedną flagę. Śląsk ze słabą frekwencją (9000) na stadionie, która wobec olbrzymiej pojemności obiektu, wygląda katastrofalnie.

Wisła Kraków 1-1 Pogoń Szczecin (90).
Niewiele ponad 9 tysięcy kibiców na trybunach, z głośnym dopingiem, bez oprawy. “Portowcy” przyjechali z jedną flagą i małym transparentem. Stadion opuścili przed końcem meczu, by zdążyć na pociąg rejsowy.

Piast Gliwice 3-1 GKS Bełchatów (40).
W poniedziałek do Gliwic pojechało niespełna 40 fanów GKS-u Bełchatów. Przyjezdni wywiesili flagę “Torfiorze” oraz transparent “Against Monday’s Football”.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia (-).
Gospodarze zaprezentowali sektorówkę w kształcie koszulki, chorągiewki w barwach oraz transparent “Piłka nożna dla kibiców”. Niestety nadal na stadionie w Bielsku nie są wpuszczani kibice gości.

Lechia Gdańsk 0-0 Zawisza Bydgoszcz (-).
Niespełna 16 tysięcy fanów na trybunach. Lechiści nie szczędzili bluzgów pod adresem właściciela Zawiszy, Radosława Osucha.

Wyjazd tygodnia: 1060 kibiców Ruchu w Poznaniu
Oprawa tygodnia: Choreo Korony na meczu z Legią

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv