Sezon 2014/2015

Published on 25 września, 2014 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 19-21.09.2014

Mecz Wisła – Legia był zdecydowanie najciekawszym wydarzeniem minionego tygodnia. Wiślacy niedawno wrócili na trybuny i na meczu z Legią pokazali, że potrafią zarówno wypełnić cały stadion, ale i zaprezentować efektowną oprawą. Wisła zaprezentowała cztery kartoniady, jedną po drugiej, czym przebiła prezentację Legii z ostatniej wizyty na ich stadionie.

Legioniści po długim czasie wrócili na wyjazdowy szlak i od razu odpalili kilkadziesiąt rac, a dym sprawił, że mecz został przerwany na kilka minut. W tej kolejce do skutku doszło aż 6 wyjazdów w Ekstraklasie. Inna sprawa, że poza Legią nikt nie stawił się w dobrej liczbie. Cały czas widoczny jest spory kryzys wśród “Pasów”, którzy do bliskich Gliwic wybrali się w zaledwie 238 osób.

W niższych ligach do ciekawszych meczów zaliczyć można pojedynek Olimpii Grudziądz z Zagłębiem Lubin, Arki z Chojniczanką, czy wyjazd Radomiaka do Nowego Dworu Mazowieckiego. Pod względem opraw meczowych na wyróżnienie zasługuje ŁKS z antypolicyjną sektorówką i Arka. Ultrasowali też Radomiak, Sandecja, Olimpia Grudziądz, Chrobry, a także Stal Gorzów na odwołanym meczu z Falubazem.

Ekstraklasa:

Wisła Kraków 0-3 Legia Warszawa (1800).
Fani Legii po raz pierwszy od grudnia zeszłego roku mieli możliwość pojechać na wyjazd swojej drużyny. W Krakowie było ich 1800 (otrzymali 2000 biletów), a przyjechali pociągami specjalnymi. Goście wywiesili 10 flag i oprócz dobrego dopingu, w drugiej połowie zaprezentowali kilkadziesiąt flag na kiju w asyście rac. Wisła wypełniła stadion do ostatniego miejsca i zaprezentowała oprawę: malowany transparent “Wypluty knebel i zerwany łańcuch. Tu ubliża się jeńcom i opluwa posłańców” oraz kartoniady, przedstawiające kolejno “UW” na tle wiślackich barw, “ACAB”, “WSH” z białą gwiazdą i na koniec “AJ” z przekreślonym herbem Cracovii.

Lechia Gdańsk 0-1 Pogoń Szczecin (443).
W piątek do Gdańska przyjechało 443 szczecinian. W trakcie spotkania gospodarze podjęli próbę zerwania jednej z flag Pogoni, ale ta okazała się nieudana. Na meczu 13,1 tysiąca fanów.

Górnik Łęczna – Jagiellonia Białystok (300).
Na jeden z bliższych wyjazdów, fani Jagiellonii pojechali w poniedziałek do Łęcznej w około 300 osób. Przyjezdni wywiesili sześć flag. Na całym stadionie 5,3 tysiąca fanów, w tym 300-osobowy młyn gospodarzy.

Piast Gliwice – Cracovia (238).
Wyjazdowa forma “Pasów” coraz gorsza. Goście wywiesili 3 flagi. Piast w młynie wywiesił flagę zaprzyjaźnionego Bate Borysów.

Ruch Chorzów – GKS Bełchatów (142).
5 tysięcy kibiców na trybunach na stadionie przy Cichej. Gospodarzy wspierał Widzew (170), w tym liczny FC RTS-u z Bełchatowa (40). GKS zameldował się w sektorze gości w 142 osoby z dwiema flagami. Część Niebieskich zostało po meczu na spotkanie rezerw z BKS-em Bielsko.

Śląsk Wrocław – Korona Kielce (60).
Gospodarze wywiesili sporych rozmiarów malowany transparent “J… Hitlera, precz z nazizmem; IV rozbiór Polski 17.09.1939! Nigdy nas nie pokonacie ; J… Stalina, precz z Komuną!”. Kielczanie w skromnej grupie z trzema flagami.

Lech Poznań 6-2 Zawisza Bydgoszcz (-).
Lechici wywiesili transparenty “Osuch = Pinokio” i “Piłkarską Biedę na pewno widzicie, dlaczego ciągle na transfery skąpicie?”. Na tym meczu 10-lecie obchodził FC Lecha z Bnina, stąd transparent “Amba Fatima, 10 lat ekipy z Bnina”.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-3 Górnik Zabrze (-).

I liga:

Olimpia Grudziądz – Zagłębie Lubin (600).
Olimpia zaprezentowała malowany transparent “Wielu odeszło, a my wciąż wierni swoim barwom…” oraz białe i zielone flagi na kiju. Zagłębie wspierane przez Zawiszę (350) i Arkę (20) stawiło się na tym wyjeździe z kilkoma flagami.

Arka Gdynia – Chojniczanka Chojnice (117).
Arkowcy na tym meczu świętowali 40-lecie FC z Tczewa i z tej okazji na wyjazd przyjechało 400 tczewskich arkowców. Tej właśnie rocznicy poświęcona była choreografia przygotowana przez grupę Ultras Arka ’09. Na trybunach 4,7 tysiąca kibiców, w tym 117 kibiców gości, których tym razem nie wspierała Lechia. Chojniczanka wywiesiła dwie flagi.

Chrobry Głogów – Stomil Olsztyn (68).
W Głogowie stawiło się 56 kibiców Stomilu, wspieranych przez Wisłę Płock (12). Goście wywiesili dwie flagi. Chrobrego w młynie ponad 150 osób z oprawą.

Sandecja Nowy Sącz – Wigry Suwałki (16).

Widzew Łódź – Flota Świnoujście (-).
Widzewiacy wywiesili kilka transparentów: “Wlaźlik skończ z tym kitem. Wracaj na Teneryfę!”, “Sprawa jest taka: NIE dla Bakalarczyka i Tylaka!”, “Może być biednie, ale musi być godnie!”, “Obiecanki CACanKI”.

Niższe ligi:

Stal Mielec – Raków Częstochowa (201).

Legia II 0-3 Radomiak Radom (200).
Radomiak w 200 osób przyjechał do Nowego Dworu Mazowieckiego. Nieźle oflagowali swój sektor i zaprezentowali flagi na kiju w asyście ogni wrocławskich.

Wisła Puławy – Stal Stalowa Wola (160).
Gospodarzy w młynie 80.

Śląsk II Wrocław – Stilon Gorzów (160).
Stilon pojechał do Wrocławia w 104 osoby, wspierany przez Chrobrego (56).

Ruch II Chorzów – BKS Bielsko-Biała (82).
Drwęca Nowe Miasto Lubawskie – ŁKS Łomża (61).
Wisła Szczucin – Tarnovia (51).

Wyjazd tygodnia: 1800 fanów Legii w Krakowie
Oprawa tygodnia: Choreo Wisły na meczu z Legią

źródło: legionisci.com

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv