Sezon 2013/2014

Published on 21 maja, 2014 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 16-18.05.2014

Rozgrywki ekstraklasy dobiegają końca, tymczasem na trybunach dzieje się bardzo mało. Nie dość, że żadna z ekip nie przygotowała ciekawej choreografii, to jeszcze wyjazdów było jak na lekarstwo. Lech pojechał do Gdańska w niespełna 1200 osób, ale żadna ze stron nie przygotowała oprawy. Ciekawiej może być na spotkaniu Lecha z Pogonią.

Na wyjazdy pojechali jeszcze fani Piasta do Kielc, Cracovii do Lubina oraz Podbeskidzia do Wrocławia. Na czterech stadionach sektory gości pozostały puste, z powodu bojkotów (Wisła, Zawisza), zakazów wyjazdowych (Legia) oraz braku odpowiedniego sektora (Jagiellonia).

W niższych klasach rozgrywkowych ciekawie było na meczu Hutnika z rezerwami Wisły Kraków. Szkoda tylko, że na trybunach zabrakło przyjezdnych, a wszystko za sprawą bojkotu ze strony wiślaków. Klub z Krakowa prowadził sprzedaż biletów na wyjazd do Chorzowa, ale chętnych na nie nie było. Fani Korony osiągnęli porozumienie z klubem i na trybuny kieleckiego stadionu wrócił doping.

Ekstraklasa:

Lechia Gdańsk 2-1 Lech Poznań (1180).
Lechici otrzymali 1200 biletów na ciekawy wyjazd do Gdańska. Na miejscu wsparli ich arkowcy z flagą. Poznaniacy nieźle oflagowali swój sektor. Po meczu nie mieli jednak powodów do radości, bowiem piłkarze Lecha praktycznie stracili szanse na tytuł mistrza Polski. Na stadionie było niespełna 17 tysięcy osób. Fani obu ekip bez oprawy.

Korona Kielce – Piast Gliwice ().
Mecz w Kielcach obejrzało 5,5 tysiąca fanów. Koroniarze znowu wystawili młyn i prowadzili doping przez całe spotkanie. Porozumienie kibiców z klubem zostało podpisane 15 maja. Nieźle na wyjeździe pokazali się kibice gości, którzy dobrze oflagowali swój sektor. W I połowie odpalili petardy hukowe.

Zagłębie Lubin – Cracovia (360).
Fani “Pasów” przyjechali do Lubina w 360 osób, w tym Lech (110) i Tarnovia (6).

Śląsk Wrocław 0-0 Podbeskidzie Bielsko-Biała (50).
Skromna, piknikowa delegacja Podbeskidzia zawitała do Wrocławia. Gospodarzy na trybunach niespełna 6500 osób, co na tak okazałym obiekcie robi fatalne wrażenie. Obie strony bez oprawy.

Pogoń Szczecin 1-2 Zawisza Bydgoszcz (-).
Zawisza z wiadomych powodów do Szczecina nie pojechał. Fani z Bydgoszczy nie zaprzestają walki z właścicielem klubu, który jest coraz bliższy odejścia z Bydgoszczy. Pogoń zaprezentowała baloniki w barwach oraz konfetti.

Ruch Chorzów 2-2 Wisła Kraków (-).
Wisła zdecydowała się na sprzedaż biletów na wyjazdowy mecz w Chorzowie, ale chętnych nie było zbyt wielu. Wobec bojkotu ze strony fanatyków “Białej Gwiazdy”, sprzedana została tylko jedna wejściówka i to w celach kolekcjonerskich. Ruchu na trybunach ok. 6,5 tysiąca. Wywiesili płótno z gratulacjami mistrzostwa Hiszpanii dla swoich przyjaciół z Atletico – “Saludo Al Maestro”.

Górnik Zabrze 2-3 Legia Warszawa (-).
Zabrzanie wywiesili transparent skierowany do sędziego prowadzącego mecz Legia – Górnik 15 czerwca 1994 roku: “Redziński nie zapomnimy”. Ponadto na płocie znalazła się odpowiedź na transparenty Ruchu – “KonPFitury” oraz “Cechuje nas pojęcie, którego wy nie znacie. My odmawiamy zeznań, wy z konfidentami latacie”.

Widzew Łódź 1-1 Jagiellonia Białystok (-).
Mimo słabej pogody, na trybunach pojawiło się 5 tysięcy kibiców RTS-u. Głośny doping nie pomógł piłkarzom i ci mają tylko teoretyczne szanse na uniknięcie degradacji do I ligi. W młynie Widzewa powiewała jedna flaga na kiju.

I liga:

Olimpia Grudziądz – GKS Katowice (165).
GKS pojechał do Grudziądza w 165 osób, w tym Banik (10) i Górnik (3).

GKS Bełchatów – Wisła Płock (80)
Puszcza Niepołomice – Górnik Łęczna (40).
Kolejarz Stróże – Arka Gdynia (30).
Stomil Olsztyn – Sandecja Nowy Sącz (0).

II liga:

MKS Kluczbork – Zagłębie Sosnowiec (200).
Zagłębie pojechało do Kluczborka, wspierane przez Legię. Ze względu na opóźnienie, weszli na sektor i rozpoczęli doping dopiero w drugiej połowie. Gospodarze bez młyna.

Gryf Wejherowo – Odra Opole (90).
Odra wspierana przez Polonię Bytom (23).

Olimpia Elbląg – Radomiak Radom (50).
Gospodarzy w młynie 250.

Stal Stalowa Wola – Pogoń Siedlce (13).
Dzięki uprzejmości Stalówki przyjezdni zasiedli na sektorze gospodarzy.

Pelikan Łowicz – Wigry Suwałki (10).

Niższe ligi:

Unia Oświęcim – Górnik Brzeszcze (40).
Na tym meczu zebrało się w młynie ponad 150 osób, w tym Górnik Brzeszcze (40). Przygotowali oprawę składającą się z podświetlonej pirotechniką folii “Lubimy Dym”, przedstawiającą “bandyckie oczy”. Całość uzupełniły flagi na kiju w barwach Unii i Górnika.

Hutnik Kraków – Wisła II Kraków (-).
Derbowy pojedynek bez kibiców gości. Zakazy nałożone na kibiców przez władze Wisły mają obowiązywać także na III-ligowych derbach. Hutnik przygotował oprawę – malowaną sektorówkę przyczepioną do dachu oraz transparent z hasłem “Niepokorne HaKaeSy przyprawiają was o stresy”.

Wyjazd tygodnia: 1180 fanów Lecha w Gdańsku
Oprawa tygodnia: brak

Źródło: legionisci.com

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv