Sezon 2014/2015

Published on 19 listopada, 2014 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 14-16.11.2014

Podczas przerwy na mecze reprezentacji nie pauzowały kluby niższych klas rozgrywkowych. Komisja Dyscyplinarna PZPN rozdawała tymczasem kary na prawo i lewo. Najsurowiej ukarany został GKS Katowice, który za mecz przy Bukowej z GKS-em Tychy otrzymał 6-miesięczny zakaz wyjazdowy. Identyczną karę nałożono na zespół z Tychów.
Ponadto grzywnami ukarano Stomil, Dolcan, Zagłębie Lubin, Miedź i Widzew.

W I lidze rozegrano derbowe spotkanie pomiędzy Miedzią a Chrobrym. Gospodarze z oprawą i piro, Chrobry w przyzwoitej liczbie.

Ciekawie było także na meczu Beskidu Andrychów z Hutnikiem Kraków, na którym gospodarze zaprezentowali choreografię “Świecimy przykładem”. W dobrej liczbie w Stargardzie Szczecińskim stawiła się “Stalówka”. ŁKS (130), wspierany przez Zawiszę (70), nie wszedł na stadion RKS-u Ursus i spotkanie spędzili za ogrodzeniem.

Oprawy zaprezentowali także fani Chojniczanki, Rakowa i Moto-Jelcza Oława.

I liga:

Miedź Legnica – Chrobry Głogów (400).
Gospodarze przygotowali oprawę, na którą składał się transparent “Strefa Racoaktywna”, nad którym odpalili race. Chrobry na derbach w około 400 osób i z trzema flagami.

Chojniczanka Chojnice – Bytovia Bytów (200).
Gospodarze zaprezentowali sektorówkę z hasłem “FzGT”, będącym skrótem od “Fanatycy z Grodu Tura”, a także transparent “Aż do końca od początku, zawsze z tymi, co w porządku”.

LKS Nieciecza – Zagłębie Lubin (125).
Zagłębie wspierane przez Falubaz (9).

Sandecja Nowy Sącz – Stomil Olsztyn (41).
Stomil przyjechał w 30 osób i z dwiema flagami.

Flota Świnoujście – Pogoń Siedlce (7).

Wisła Płock – Wigry Suwałki (5).

Arka Gdynia – GKS Katowice (-).
Katowiczanie nie mogli pojechać do Gdyni w związku z karą nałożoną na nich po meczu z GKS-em Tychy. GieKSę ukarano półrocznym zakazem wyjazdowym.

Niższe ligi:

Błękitni Stargard Szczeciński – Stal Stalowa Wola (170).
Bardzo dobry wyjazd “Stalówki” do Stargardu Szczecińskiego.

Beskid Andrychów – Hutnik Kraków ().
Gospodarze zaprezentowali konkretne racowisko, po którym sędzia musiał przerwać spotkanie na kilka minut. Całości towarzyszył transparent “Świecimy przykładem” oraz sektorówka. Ponadto fani Beskidu, ubrani w jednakowe, czerwone peleryny, zaprezentowali transparenty na dwóch kijach oraz konfetti. Hutnik wywiesił dwie flagi, a także malowane płótno “Globalni Turyści. Ta zajawka rośnie z wiekiem, mecz za meczem, giet za gietem”, odpalając przy tym skromne ilości pirotechniki.

Raków Częstochowa – Siarka Tarnobrzeg (90).
Raków zaprezentował oprawę, na którą składała się sektorówka “ACAB” oraz transparenty tworzące hasło “Przewróć mnie na glebę, psiknij mi gazem po oczach, przyłóż mi do skroni naładowanego glocka, wyzwij od najgorszych, walnij pałą w potylicę, wpier… mnie za kraty za to, że jestem kibicem”. Częstochowianie odpalili przy tej prezentacji race oraz czarne świece dymne. Siarka wywiesiła trzy flagi w sektorze gości.

UKP Zielona Góra – Lechia Dzierżoniów (50).

Fenix Siennica – Victoria Kałuszyn (44).
“Victa” wspierana przez Jutrzenkę Cegłów (6) i Orła Parysów (5).

Moto-Jelcz Oława – Karkonosze Jelenia Góra (36).
Fani z Oławy wywiesili transparent “Czarne chmury nad Moto się zbierały, ale przekuwamy to W blask naszej chwały” i odpalili pirotechnikę. Karkonosze stawiły się w 36 osób i z dwiema flagami.

Korona Jadów – Mazur Radzymin (20).

źródło: legionisci.com

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv