Sezon 2013/2014

Published on 18 marca, 2014 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 14-16.03.2014

Zamknięty stadion Legii na mecz z Wisłą, zakaz wyjazdowy dla Jagiellonii, bojkot wyjazdu do Kielc ze strony Zawiszy, ograniczenie liczby miejsc dla widzewiaków w Gdańsku, zamknięty “blaszok” w Katowicach – tak w skrócie wyglądała ostatnia ligowa kolejka. Nie można przy tym pominąć otwartej wojny pomiędzy kibicami Wisły a działaczami klubu.
Na pokojowe rozwiązanie konfliktu raczej nie ma już szans. Wiślacy domagają się zwolnienia w pierwszej kolejności Jacka Bednarza.

Krakowski klub wydał już kilkaset zakazów, zabronił prezentowania sektorówek i przekonuje, że jest przygotowany na spadek frekwencji, natomiast fanatycy Wisły twierdzą, że nie jest. Wiślacy nie mają wątpliwości – dla dobra Wisły Bednarz musi odejść z klubu. Tymczasem po braku wyjazdu na Legię, wiślacy nie wybierają się na mecz z Zawiszą. “Decyzja może być tylko jedna. Żaden szanujący się kibic, niezależnie z którego sektora, nie będzie stał ramię w ramię ze służbą mundurową. (…) Nie chcieliśmy bojkotować meczów Białej Gwiazdy, niestety zostaliśmy do tego zmuszeni. Zmuszeni przez osobę, która źle życzy Wiśle, która w bezpardonowy sposób rozpoczęła wojnę z kibicami. Na szczęście jego dni w naszym klubie są już policzone. Nikt jeszcze w Polsce z fanatykami nie wygrał. Stoi za nami cała kibicowska Polska!” – przekonują fani Wisły.

Dolnośląskie derby pomiędzy Zagłębiem a Śląskiem obejrzało ponad 10 tysięcy fanów, w tym tysiąc przyjezdnych. O dziwo obie strony nie zaprezentowały oprawy. Tak zresztą było na większości stadionów. Ultrasowali jedynie Koroniarze, a pirotechnikę odpalili fani Chemika Kędzierzyn.

Ciekawie zapowiadający się IV-ligowy pojedynek Bugu Wyszków z Polonią odbył się bez udziału kibiców gości. Ci zostali zatrzymani przez policję w Lucynowie, kilka kilometrów przed celem. Wyszkowscy Fanatycy, którzy zebrali się w bardzo dobrej liczbie, w trakcie meczu opuścili stadion.

W niższych ligach dobrze w Gdyni pokazała się Wisła Płock, Stomil nie odpuścił wyjazdu do Ząbek, zaś Sandecja wybrała wyjazd na PP do Lubina, odpuszczając późniejszy wyjazd do Legnicy.

Ekstraklasa:

Zagłębie Lubin 2-2 Śląsk Wrocław (1000).
Zagłębie Lubin na meczu ze Śląskiem Wrocław Śląsk na derbowym meczu w Lubinie stawił się w 1000 osób, w tym delegacje Miedzi (50), Wisły, Lechii, Motoru i Opavy. Łącznie na trybunach pojawiło się ponad 10 tysięcy fanów. Obie strony bez oprawy, nie licząc flag na kiju w drugiej połowie po stronie lubinian. Gospodarze wywiesili także transparent dla “braci za kratami” i byli wspierani przez wszystkie swoje zgody, w tym Falubaz (300). Doping z obu stron niezły.

Lechia Gdańsk 2-0 Widzew Łódź (850).
Widzew na wyjazdowy mecz z Lechią wybrał się w 850 osób, w tym liczna delegacja fanklubów – WfcG i Kwidzyna (90). Po meczu policja chciała wyłapać osoby, które odpaliły petardy hukowe. 10 osób zostało zatrzymanych. Widzewiacy, wspierani przez Ruch (18) i CSKA Moskwa, wywiesili w sektorze gości 9 flag. Lechiści zaprezentowali oprawę poświęconą dwóm zmarłym kibicom, którzy zginęli wracając z meczu z Gliwic. Na ogrodzeniu pojawiły się transparenty “Ś.P. Kamil”, “Ś.P. Tomek” oraz hasło “Nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”, a także odpalono symbolicznie dwie race.

Ruch Chorzów 0-2 Piast Gliwice (600).
Chorzowian na meczu około 6 tysięcy. Wywiesili transparent z życzeniami dla trenera – “Vsetko Najlepsie Pan Trener A Dakujeme”. Piasta około 600 osób z kilkoma flagami, w tym dwiema Bate Borysów.

Górnik Zabrze 1-1 Pogoń Szczecin (118).
Kibice Pogoni mimo braku sektora na stadionie w Zabrzu dzięki uprzejmości KSG zajęli miejsca na trybunach. Było ich 118. Zabrzanie ciepło przywitali nowego trenera, Roberta Warzychę okrzykiem “Witamy w domu, Robercie witamy w domu” oraz transparentem z tym samym hasłem.

Lech Poznań 2-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała (0).
Na meczu z Podbeskidziem fani Lecha pojawili się w niespełna 19 tysięcy. Kibice z Bielska nie zaszczycili swoją obecnością.

Korona Kielce 1-1 Zawisza Bydgoszcz (-).
Koroniarze nie zwalniają tempa i na kolejnym meczu na swoim stadionie zaprezentowali oprawę. Tym razem przygotowali długi na 55 m i wysoki na 6 m transparent o treści “Walczymy, by królować na świętokrzyskiej ziemi”, sektorówkę przedstawiającą lwa, a całość uzupełniły złote i czerwone folie. W drugiej połowie kibice rzucili konfetti i serpentyny, a także wywiesili także transparent skierowany do prezesa Zawiszy przedstawiającą Pinokia oraz hasło “Kłamiesz, kłamiesz, Zawiszy nie złamiesz”.

Legia Warszawa – Wisła Kraków (-).
Po meczu z Jagiellonią Komisja Ligi zamknęła stadion Legii na spotkanie z Wisłą. Dodatkowo do odwołania zamknięty jest sektor gości, co jako pierwsi odczują lechici. Ponadto Legia ma 2 mecze przy pustych trybunach “w zawiasach”.

Cracovia 1-0 Jagiellonia Białystok (-).
Jagiellonia po wyjeździe na Łazienkowską ma 6-miesięczny zakaz wyjazdowy, w związku z czym do Krakowa pojechać nie mogli.

I liga:

Arka Gdynia – Wisła Płock (300).
Wisła dobrze pokazała się w Gdyni, stawiając się w 300 osób, w tym Stomil (50), i wywieszając kilka flag.

ROW Rybnik – GKS Tychy (220).
Dolcan Ząbki – Stomil Olsztyn (180).
Górnik Łęczna – Flota Świnoujście (0).
Miedź Legnica – Sandecja Nowy Sącz (0).

II liga:

Rozwój Katowice – Raków Częstochowa (81).
Raków, mimo zakazu wyjazdowego, pojechał na pierwszy wiosenny wyjazd w 81 osób, w tym Chemik Kędzierzyn (9). Obejrzeli spotkanie zza ogrodzenia.

Zagłębie Sosnowiec – Górnik Wałbrzych (200).
Calisia Kalisz – Odra Opole (76).
Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Pogoń Siedlce (38).
Limanovia Limanowa – Wigry Suwałki (15).

Olimpia Elbląg – Legionovia Legionowo (12).
Legionovia z jedną flagą, zajęła miejsca obok młyna ZKS-u.

Radomiak Radom – Siarka Tarnobrzeg (-).
Gospodarzy w młynie 250. Nie udało się im zaprezentować przygotowanej oprawy z powodu trudnych warunków atmosferycznych. Siarka nieobecna z powodu zakazu.

Niższe ligi:

Bug Wyszków 1-1 Polonia Warszawa (250).
Mecz już od dłuższego czasu wzbudzał zainteresowanie kibiców na Mazowszu. Poloniści pojechali do Wyszkowa czterema autokarami, ale policja nie pozwoliła im dojechać do celu na czas. Warto dodać, że fani KSP otrzymali na ten mecz 60 biletów, w związku z czym planowali manifestację w pobliżu stadionu. Ostatecznie spisywanie na jednej ze stacji benzynowych trwało na tyle długo, że przyjezdni stadion zobaczyli dwie godziny po zakończeniu spotkania. Bug, wspierany przez zgody (m.in. MKS Ciechanów 40 osób), wystawił liczny, ponad 300-osobowy młyn. Wywiesili flagi Bugu, MKS-u i Huraganu, a na trybunie zaprezentowali się w pelerynach w barwach. Po problemach z policją fanatycy z Wyszkowa podjęli decyzję o opuszczeniu stadionu.

Wda Świecie – Włocłavia Włocławek (86).
Orlęta Reda – Pogoń Lębork (53).
Lechia II Gdańsk – Cartusia Kartuzy (36).

Hutnik Kraków – Nida Pińczów (0).

Puchar Polski:

Zagłębie Lubin – Sandecja Nowy Sącz (220).
Na wyjazd w środku tygodnia do Lubina pojechało 220 kibiców Sandecji, w tym Czarni Jasło (8), Korona (6), Polonia (4) i Cracovia (1). Przyjezdni wywiesili 6 flag i machali flagami.

Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk (-).
Na trybunach zasiadło 4 tysiące kibiców. Gości brak z powodu braku sektora.

Puchar Polski – szczebel okręgowy:

Polonia Nysa 2-0 Odra Wodzisław (90).
Przyjezdni z sześcioma flagami i słabym dopingiem.

Chemik Kędzierzyn-Koźle – Start Namysłów (65).
Gospodarze wspierani przez Raków (60) utworzyli 400-osobowy młyn. Wywiesili transparent “Osuch Pinokio”. Pod koniec pierwszej połowy odpalili pirotechnikę i machali flagami na kiju.

Wyjazd tygodnia: 1000 kibiców Śląska w Lubinie
Oprawa tygodnia: Choreo Korony na meczu z Zawiszą

Źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv