Sezon 2014/2015

Published on 19 grudnia, 2014 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 12-14.12.2014

Za nami ostatnia kolejka ekstraklasy w tym roku kalendarzowym. Po raz pierwszy od wielu lat kibice gości liczną grupą stawili się na stadionie Jagiellonii. Oprócz niezłego dopingu zabrzanie zaprezentowali także flagowisko i odpalili race.

Nieźle, biorąc pod uwagę infrastrukturę stadionu w Chorzowie, ultrasował Ruch na meczu z Wisłą z przesłaniem “Nie zadzieraj psie z kibolem, bo policję ja pier…!”.

Legioniści w nadkomplecie pojawili się w Łęcznej, zaś pozostałe wyjazdy nie były raczej imponujące: 280 Cracovii w Kielcach i 70 bełchatowian we Wrocławiu. Pogoń i Lechia tym razem na swoje mecze pojechać nie mogli z powodu zakazów wyjazdowych.

Oprawę przygotowali także fani Piasta Gliwice, którzy przygotowali przepis na “konfiturę szczecińską” oraz Górnika Łęczna – pasy materiału, hasło “To my Górnicy” oraz skromne ilości pirotechniki. Kolejne mecze naszej ekstraklasy dopiero w lutym.

Ekstraklasa:

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze (750).
Ciekawe spotkanie w Białymstoku, w którym w końcu mogła wziąć udział większa grupa kibiców przyjezdnych. Zabrzanie zaprezentowali się z dobrej strony, prezentując flagowisko w barwach Górnika, Wisłoki i GKS-u. Odpalili także kilkanaście rac.

Ruch Chorzów – Wisła Kraków (626).
Niespełna 7 tysięcy widzów na stadionie w Chorzowie, w tym 626 wiślaków. Przyjezdni ubrani na czarno prowadzili sporadyczny doping. “Niebiescy” zaprezentowali oprawę, na którą składały się transparent “Dzisiaj święto komisarzu, piękna data w kalendarzu!”, pasy materiału tworzące “1312”, transparent “Więc kibole nie próżnują, policjantom humor psują!”. W momencie odpalenia kilkudziesięciu rac chorzowianie wywiesili jeszcze transparent “Nie zadzieraj psie z kibolem, bo policję ja pier…!”.

Górnik Łęczna – Legia Warszawa (550).
Legioniści do Łęcznej przyjechali w nadkomplecie i po tym jak ochrona nie chciała wpuścić całej grupy w 50. minucie spotkania opuścili stadion. Warszawiacy z 9. flagami oraz transparentem dla kibica Ujpestu – “Kitartas Csabika”. Górnik ze skromną oprawą – transparentem “To my Górnicy”, pasami materiału przedstawiającymi kibica i herb klubu oraz skromnymi ilościami piro. Na koniec prezentacji zaprezentowali jeszcze transparenty na dwóch kijach.

Korona Kielce – Cracovia (280).
Cracovia w sektorze gości wywiesiła dwie większe flagi. Na tym bliskim wyjeździe “Pasy” pojawiły się w 280 osób. Obie strony bez oprawy. Kielczanie machali kilkunastoma flagami na kiju.

Śląsk Wrocław – GKS Bełchatów (70).
Bełchatowianie przyjechali do Wrocławia w 70 osób z dwiema flagami. Na stadionie pojawiło się niewiele ponad 7300 widzów, co na tak dużym stadionie sprawia słabe wrażenie. Młyn WKS-u prezentował się mizernie.

Lech Poznań – Lechia Gdańsk (-).
Lechici wywiesili transparent “13 grudnia Pamiętamy”. Goście nie mieli okazji zawitać do Poznania z powodu zakazu wyjazdowego.

Piast Gliwice – Pogoń Szczecin (-).
Szczecinianie do Gliwic pojechać nie mogli za race na murawie we Wrocławiu. Piast przygotował oprawę, którą zaprezentował w drugiej połowie. Składały się na nią czarne płótno z namalowanym kotłem oraz białe płótno z przepisem na konfiturę szczecińską. Całość zwieńczyła pirotechnika odpalona przez gliwiczan.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zawisza Bydgoszcz (-).
Na trybunach 3 tysiące osób i nie dzieje się nic godnego uwagi.

Wyjazd tygodnia: 750 kibiców Górnika w Białymstoku
Oprawa tygodnia: Choreo Ruchu na meczu z Wisłą

źródło: legionisci.com

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv