Sezon 2014/2015

Published on 18 września, 2014 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 12-14.09.2014

W minionej kolejce mieliśmy wysyp opraw na ligowych stadionach. Najlepiej z nich prezentowała się choreografia I-ligowego Zagłębia Lubin na derbach z Chrobrym Głogów. Lubinianie w ciekawy sposób wykorzystali motyw “Mona Lisy” w sztuce ultrasowania. Chrobry na derbach w bardzo dobrej liczbie.

W ekstraklasie najliczniej na wyjazd pojechał Śląsk, ale i tak nie wykorzystał pełnej puli. Oprawy przygotowali jeszcze fani Jagiellonii oraz Korony. Słabiej prezentuje się frekwencja na Pogoni, a także młyn na Cracovii. W niższych ligach ultrasowali fani Floty, Ruchu Radzionków, Broni Radom, a na innych dyscyplinach – Falubazu, Stali Gorzów i Unii Leszno.

Zawisza dopinguje młodzików
Fani Zawiszy nadal pozostają w stanie wojny z Osuchem, a czytając ostatnie wypowiedzi “Pinokia”, na szybkie zakończenie konfliktu, nie zanosi się. Wobec powyższego zawiszacy, dla których przyszedł ciężki okres, zmobilizowali się na mecz swojej młodzieżowej drużyny, gdzie w 700 osób stworzyli gorącą atmosferę.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa – Śląsk Wrocław (1028).
Ponad 16 tysięcy fanów przy Łazienkowskiej, w tym 1028 kibiców Śląska, którzy nie wykorzystali przyznanej im puli biletów. Wrocławianie wywiesili 6 flag i jeden transparent i prowadzili niezły doping przez całe spotkanie. Legia dopingowała na wysokim poziomie, przez co Śląsk nie miał szans na przebicie się. Przyjezdni machali kilkunastoma flagami na kiju.

GKS Bełchatów – Lechia Gdańsk ().
Lechiści zaprezentowali transparent “17.09.1939. IV rozbiór Polski” z przekreślonym sierpem i młotem.

Pogoń Szczecin 1-1 Ruch Chorzów (260).
Ruch na daleki wyjazd pojechał pociągiem rejsowym w 260 osób, z czego w sektorze gości zasiadło 230 osób. Wraz z nimi kilkunastu fanów Widzewa i jeden Elany. Przyjezdni wywiesili 10 flag.

Cracovia Kraków – Górnik Łęczna (103).
Goście wywiesili 5 flag i transparent “Wyjazd rzecz święta”.

Korona Kielce – Podbeskidzie Bielsko-Biała (25).
W poniedziałek do Kielc pojechało 25 fanów Podbeskidzia z dwiema flagami. Koroniarze zaprezentowali oprawę składającą się z transparentów z hasłem “Czasem zastanawiamy się, co by było gdyby wszyscy piłkarze Korony urodzili się strzelcami”. Całość uzupełniła mini sektorówka przedstawiająca strzelca z łukiem oraz piłki stylizowane na logo Ligi Mistrzów.

Górnik Zabrze – Piast Gliwice (-).
3 tysiące fanów na trybunach i brak przyjezdnych. W centralnym punkcie młyna zawisło płótno “We’ll never surrender”.

Zawisza Bydgoszcz 2-4 Wisła Kraków (-).
Wiślacy nie pojechali do Bydgoszczy w geście kibicowskiej solidarności.

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań (-).
Gospodarze z oprawą – pasami materiału tworzącymi herb klubu wpisany w serce, transparentem “Odkąd pamiętam Jotkę zawsze miałem w sercu”, chorągiewkami w barwach i skromnymi ilościami pirotechniki. Po meczu policja próbowała wyłapać piromanów.

I liga:

Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów (1100).
Chrobry wykorzystał przyznaną im pulę biletów. Wraz z nimi Stilon Gorzów (150). Przyjezdni ubrani byli w okolicznościowe koszulki “Tylko Chrobry”. Taki też transparent wywiesili na ogrodzeniu, nad którym machali flagami na kiju. W sektorze gości wywieszonych zostało 11 flag. Gospodarze z ciekawą oprawą – malowaną sektorówką znanego obrazu Leonadro Da Vinci “Mona Lisa”, na którym dodane zostały kibicowskie motywy, flagami na kiju, racami i transparentem “Art of ULTRAS”, gdzie ostatnie słowo przykryło “L. Da Vinci”.

LKS Nieciecza – Widzew Łódź (300).
Widzewiacy na zakazie pojawili się w Niecieczy w dobrej liczbie.

Flota Świnoujście – Arka Gdynia (131).
Arkowcy do Świnoujścia pojechali autokarami w 131 osób. W sektorze gości wywiesili trzy flagi i prowadzili przeciętny doping. Flota z prezentacją z hasłem “Pieniądze to nie wszystko…” oraz “Nieważne w której lidze, swoją przyszłość tutaj widzę” + mini sektorówka “Sektor F”. Trzeba przyznać, że ultrasi mieli niemałe problemy z prawidłowym rozwinięciem transparentów, z czego ubaw mieli arkowcy.

Bytovia Bytów – GKS Katowice (123).
Katowiczanie ze wsparciem Górnika (5) i Banika (1), w dobrej liczbie pojawili się na dalekim wyjeździe.

Wigry Suwałki – Dolcan Ząbki (20).
Gospodarzy w młynie ponad 300. Wywiesili transparent “17.09.1939 – IV rozbiór Polski”.

Wisła Płock – Sandecja Nowy Sącz (-).
Remont sektora gości w Płocku.

Niższe ligi:

Ruch Radzionków – Concordia Knurów (154).
Sokół Kolbuszowa Dolna – Igloopol Dębica (65).
Chełmianka Chełm – Orlęta Radzyń (40).
Sawa Sonina – Czarni Jasło (30).
Nadwiślan Góra – Zagłębie Sosnowiec (-).

Wyjazd tygodnia: 1028 kibiców Śląska na Legii
Oprawa tygodnia: Choreografia Zagłębia Lubin na meczu z Chrobrym

źródło: legionisci.com

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv