Sezon 2015/2016

Published on 12 listopada, 2015 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 06-08.11.2015

Za nami dość słaby kibicowsko weekend jeśli brać pod uwagę wyjazdy w ekstraklasie. Komisja Ligi postanowiła karać fanów zakazami wyjazdowymi nawet za odpalanie pirotechniki na swoich stadionach. Stosowane w ostatnim czasie restrykcje prowadzą do zabicia ruchu ultras na najwyższym szczeblu rozgrywek w Polsce.

Aby pokazać, że zakazywanie wyjazdów jest sporym problemem, wyliczamy kolejne kary tylko z ostatnich tygodni:
– Ruch Chorzów – zakaz do końca sezonu (13 meczów) za mecz wyjazdowy z Wisłą
– Lechia Gdańsk – zakaz za czerwcowy mecz w Białymstoku (do końca roku 2015)
– Śląsk Wrocław – 4 mecze zakazu, w tym 2 za oprawę na meczu z Lechem (+ 2 mieli wcześniej – na spotkania z Cracovią i Legią)
– Górnik Łęczna – właśnie zakończył dwa mecze zakazu wyjazdowego
– Górnik Zabrze – zakończył już zakaz na 1 mecz wyjazdowy (kara za pirotechnikę na meczu u siebie z Legią)
– Korona Kielce – zakaz na 1 mecz (w Białymstoku 21.11) za zachowanie w Gliwicach ; celowo nie dotyczył meczu w Zabrzu, z powodu braku sektora gości
– Lech Poznań – zakończył już zakaz wyjazdowy na 3 mecze (za spotkanie u siebie z Wisłą), ale ma jeszcze 2 mecze zakazu wyjazdowego (w zawieszeniu do końca sezonu) oraz karę zamknięcia Kotła na 1 mecz (również w zawieszeniu)
– Wisła Kraków – nie pojechali do Lubina, z powodu zamkniętego sektora gości (przez wojewodę dolnośląskiego)
– Legia Warszawa – w zawieszeniu do końca sezonu: 2 mecze wyjazdowe + zamknięcie Żylety na 1 mecz
– Jagiellonia Białystok – w zawieszeniu do końca sezonu: 2 mecze wyjazdowe
– Pogoń Szczecin – w zawieszeniu do końca sezonu: 2 mecze wyjazdowe + zamknięcie młyna na 1 mecz

Tylko trzy ekipy w ostatniej kolejce mogły pojawić się na wyjazdowych meczach swoich drużyn. Najliczniej stawiła się Pogoń, która w 700 osób stawiła się w Warszawie. Górnik Łęczna i Piast Gliwice pojechali w niespełna 100 osób odpowiednio do Poznania i Białegostoku. Korona do Zabrza pojechała tylko dzięki pomocy Górnika. Fani Lecha na meczu z Górnikiem Łęczna, w konkretny sposób odnieśli się do śmierci Czesława Kiszczaka, wywieszając transparent “Kiszczak! Co? Piekło!”.

Konkretną oprawę przygotowali fani Zagłębia Lubin, którzy przygotowali choreografię w związku z udziałem polskich pilotów w Bitwie o Anglię, o którym jakby zapominała historia. Ultrasowali także kibice KSZO, Stalówki, Mazovii Mińsk Mazowiecki, Unii Nowa Sarzyna, Nysy Zgorzelec, Ruchu Radzionków, Górnika Konin, czy Astry Krotoszyn.

Ekstraklasa:

Legia Warszawa – Pogoń Szczecin (700).
Dobry wyjazd Pogoni do Warszawy, gdzie stawili się w 700 osób z kilkunastoma flagami. Legionistów na trybunach poniżej 15 tysięcy z przeciętnym dopingiem. Wywiesili transparenty dotyczące Marszu Niepodległości oraz sobotniego koncertu charytatywnego z okazji X-lecia Nieznanych Sprawców.

Lech Poznań – Górnik Łęczna (89).
Ponad 23 tysiące fanów pojawiło się na stadionie przy Bułgarskiej. Lechici wywiesili transparent odnoszący się do śmierci Kiszczaka – “Kiszczak! Co? Piekło!”. Górnik Łęczna przyjechał w 89 osób.

Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice (65).
Gospodarzy na meczu ponad 8 tysięcy. Przeprowadzili zbiórkę na oprawy. Oprócz transparentu, zachęcającego do udziału w marszu niepodległości w Białymstoku, wywiesili płótno dające wyraz poparcia dla trenera – “Michał Probierz 100% zaufania. Jeszcze jest wiele meczów wspólnie do wygrania!”. Piast przyjechał w 65 osób z trzema flagami, w tym jednym płótnem Bate Borysów.

Górnik Zabrze – Korona Kielce (18).
Na meczu stawiło się 6,5 tys. kibiców. Pomimo zakazu, na stadionie Górnika pojawiło się – oczywiście dzięki uprzejmości zabrzan, 18 fanów Korony.

Zagłębie Lubin – Wisła Kraków (-).
Lubinianie przygotowali oprawę nawiązującą do 75. rocznicy udziału polskich pilotów w Bitwie o Anglię. Polscy piloci zestrzelili wówczas 170 niemieckich samolotów, uszkadzając kolejnych 36. Choreografia składała się z malowanej sektorówki, rac oraz transparentu “Out Sacrifice, your freedom” (nasze poświęcenie, wasza wolność).

Ruch Chorzów – Lechia Gdańsk (-).
Na trybunach niespełna 7 tysięcy fanów. Kibice gości z powodu zakazu nie mogli pojawić się w Chorzowie.

Cracovia – Śląsk Wrocław (-).
Skromny młyn “Pasów”, w którym wywieszony został biało-czerwony transparent zachęcający do uczestnictwa w Marszu Niepodległości w Warszawie.

Termalica Nieciecza – Podbeskidzie Bielsko-Biała (-).
Długo nie było wiadomo, gdzie ten mecz zostanie rozegrany, ze względu na brak podgrzewanej murawy w Mielcu. Ostatecznie to właśnie na stadionie Stali, Termalika zagrała po raz kolejny, przyciągając na trybuny 1300 osób.

I liga:

Zagłębie Sosnowiec – Chrobry Głogów (106).
Pogoń Siedlce – Stomil Olsztyn (-).

Niższe ligi:

LKS Haczów – Stal Sanok (150).
Przyjezdni wspierani przez Resovię (38) i JKS Jarosław (10), stawili się w dobrej liczbie w Haczowie.

Orzeł Przeworsk – Stal Rzeszów (110).
Przyjezdni dopingowali spod stadionu. Gospodarze bez młyna.

Resovia – Motor Lublin (130).
Lublinianka Lublin – Hetman Zamość (102).

KP Brzeg Dolny – Stilon Gorzów (123).
Dobry wyjazd Stilonu na daleki wyjazd do Brzegu Dolnego, gdzie wspierał ich Chrobry (46). Przyjezdni wywiesili dwie flagi. Gospodarzy w młynie 15 z flagą “Oława on tour”.

Victoria Września – Górnik Konin (84).
Gospodarze bez młyna, zaś fani Górnika zajęli miejsca na ich trybunie, gdzie wywiesili jedną flagę i prowadzili doping przez cały mecz. Przyjezdni odpalili race i świece dymne.

Stal Gorzyce – Unia Nowa Sarzyna (80).
Przyjezdni odpalili race i świece dymne.

KKS Kalisz – Warta Poznań (35).
Mazowsze Grójec – Proch Pionki (25).
Zryw Dzikowiec – Igloopol Dębica (25).
LKS Grodziszczanka – Dynovia Dynów (15).

Wyjazd tygodnia: 700 fanów Pogoni w Warszawie
Oprawa tygodnia: Choreo Zagłębia Lubin na meczu z Wisłą

źródło: legionisci.com

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv