Sezon 2014/2015

Published on 10 czerwca, 2015 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 05-07.06.2015

W minionym tygodniu rozegrano dwie ostatnie kolejki ekstraklasy oraz ostatnie mecze w I i II lidze. Na trybunach zaprezentowano mnóstwo choreografii. Zdecydowanie najlepsze z nich zaprezentowali fani Legii, Lecha oraz Korony. ŁKS na pożegnanie “Galery” również postarał się o odpowiednią oprawę.

Ultrasowali także kibice Lechii, Jagiellonii, Piasta, GKS-u Bełchatowa, Górnika Łęczna, Zagłębia Sosnowiec, Zagłębia Lubin, Widzewa, Olimpii Grudziądz, ROW-u, “Stalówki”, Wisły Sandomierz, Wigier, Warty, Dolcanu, Chrobrego, Startu Namysłów, Chemika Kędzierzyn, czy Sokoła Nisko.

Na wyjazdach najliczniej pokazał się Ruch w Krakowie, Lechia w Białymstoku i Śląsk w Gdańsku. Bardzo przyzwoity wyjazd zaliczyła Korona do Bełchatowa. W niższych ligach bezkonkurencyjny był Widzew, który pojechał do Grudziądza.

Ekstraklasa – 37. kolejka:

Jagiellonia Białystok 4-2 Lechia Gdańsk (1000).
Dobre wyniki wpłynęły bardzo pozytywnie na frekwencję w Białymstoku. Na meczu z Lechią pojawiło się 17,7 tys. fanów. Lechiści przyjechali pociągiem specjalnym w dobrej liczbie. Zaprezentowali oprawę – transparent “Nec Temere Nec Temide” (“bez strachu, ale z rozwagą” – hasło w oryginale z Herbu Wielkiego Miasta Gdańska), pasy materiału, które utworzyły kibica Lechii w kominiarce, a całość uzupełniły flagi na kiju i race. Jagiellonia zaprezentowała prezentację składającą się z folii aluminiowych oraz transparentów z nazwiskami piłkarzy, które jak w Scrabble utworzyły hasło “Jagiellonia”.
W przerwie meczu doszło do skromnej awantury z udziałem fanów obu ekip. Lechiści wpadli na sąsiadujący z “klatką” sektor rodzinny, gdzie przegonili kilkanaście osób, ale po dobiegnięciu grupy białostoczan z młyna, musieli się wycofać.

Legia Warszawa 2-0 Górnik Zabrze (400).
Górnik do Warszawy przyjechał w 400 osób z trzema flagami. Dotarli pod stadion w przerwie i prowadzili przeciętny doping. Legioniści na wyjście piłkarzy przygotowali podwieszaną sektorówkę z postacią Zygmunta III Wazy z szalikiem Legii na szyi, na dole wywieszony został transparent “Walczcie wytrwale, by mistrz powrócił w blasku i chwale”, a jako czerwono-biało-zielone tło posłużyły flagi na kiju. Całość uzupełniło kilkanaście rac i sporo ogni wrocławskich. Na koniec meczu na Żylecie odpalonych zostało około 90 rac i sporo ogni wrocławskich. Legioniści sporo bluzgali na Górnika, głównie za nakłanianie swoich piłkarzy do podłożenia się Lechowi.

Piast Gliwice 0-3 Cracovia Kraków (370).
Fani Piasta na meczu z Cracovią odpalili kilka rac i wystawili całkiem przyzwoity, jak na swoje możliwości młyn. Cracovia wywiesiła 4 swoje płótna oraz flagę GKS-u Tychy. Było ich 370, w tym GKS Tychy (62), Arka (9) i Lech (3).

Górnik Łęczna 1-0 GKS Bełchatów (112).
Na ostatni wyjazd w sezonie pojechało 112 kibiców z GKS-u, w tym Wisła Sandomierz (5). Przyjezdni wywiesili flagę “Torfiorze”. W drugiej połowie zaprezentowali sektorówkę “Crazy Fans” oraz odpalili race. Górnika w młynie 450 osób. Zaprezentowali pasiastą sektorówkę, flagi na kiju oraz czarne świece dymne i race.

Korona Kielce 3-1 Podbeskidzie Bielsko-Biała (24).
Koroniarze przed ostatnim meczem sezonu zebrali się na rynku, skąd przemaszerowali na stadion. Na meczu pojawiło się 7,7 tysiąca kibiców, którzy głośno dopingowali swój zespół. W 20. minucie gospodarze zaprezentowali oprawę – transparenty “Boże uchowaj nas od fałszywych kopaczy” oraz pasy materiału przedstawiające herb klubu, wizerunki polskich władców z banknotów oraz hasło “Honor jest dziś niczym, sługa Koronie wilkiem, łotrem pospolitym, jeno pieniądz dlań się liczy”. Podbeskidzie przyjechało w 24 osoby z flagą “Kozy”.

Śląsk Wrocław 2-1 Pogoń Szczecin (-).
Minimalnie lepsza frekwencja na stadionie we Wrocławiu, na co z pewnością miał wpływ awans Śląska do europejskich pucharów. Na meczu z Pogonią na stadionie pojawiło się 8,1 tys. kibiców. Portowców brak, z powodu zakazu.

Lech Poznań 0-0 Wisła Kraków (0).
Wiślacy organizowali wyjazd do Poznania autokarami, ale niespodziewanie, dzień przed meczem odwołali wyjazd “z przyczyn od nich niezależnych”. Lechici przygotowali aż trzy oprawy na ostatni mecz sezonu. Pierwszą z nich była kartoniada “Mistrz Polski 2015”, następnie zaprezentowali niebiesko-białe “kraty” (z materiału i folii) z transparentem “Konsekwencje nie są złe, gdy czyny są odważne”, a całość uzupełniło kilkadziesiąt rac. Na koniec poznaniacy zaprezentowali choreografię składającą się z malowanej sektorówki, transparentów na trzech poziomach Kotła tworzących hasło “Po 5 latach przyszedł w chwale mistrz Polski, a królestwu jego nie będzie końca” oraz sporej ilości pirotechniki. Po meczu miała miejsce feta na poznańskim rynku, po której media prześcigają się w przeliczaniu strat za zniszczenie wozu telewizyjnego, czy ataku na squat.

Ruch Chorzów 3-2 Zawisza Bydgoszcz (-).
Na meczu z Zawiszą pojawiło się ok. 5 tysięcy fanów. Gospodarze wywiesili transparent “Osuch Pinokio”. Gości brak.

Ekstraklasa – 36. kolejka:

Cracovia Kraków 1-0 Ruch Chorzów (623).
Chorzowianie pojechali do Krakowa w 623 osoby, w tym delegacje Widzewa i Elany. W sektorze gości wywiesili 11 flag. Cracovia ze skromnym młynem i oprawą przygotowaną przez sektor rodzinny z okazji dnia dziecka.

Wisła Kraków 0-1 Śląsk Wrocław (550).
Wrocławianie przyjechali na mecz przyjaźni z Wisłą w 550 osób, chociaż część z nich na trybuny nie dotarła. WKS wywiesił jedną flagę. Obie ekipy bez oprawy.

GKS Bełchatów 2-2 Korona Kielce (320).
Słaby, ok. 100 osobowy młyn GKS-u na meczu z Koroną, przed którym gospodarze mieli jeszcze szanse na utrzymanie w lidze. Korona przyjechała w 320 osób, ale doping rozpoczęła dopiero po przerwie. Przyjezdni wywiesili 6 flag. Zaprezentowali też transparent przedstawiający pięć pop artów z Albertem Einsteinem oraz kibicowski wzór “Fun = Piro”, flagi na kiju oraz odpalili race i strobo.

Górnik Zabrze 1-6 Lech Poznań (300).
Mimo braku sektora gości w Zabrzu, lechici mogli pojawić się na tym wyjeździe w 300 osób, dzięki uprzejmości Górnika. Poznaniacy z głośnym dopingiem.

Pogoń Szczecin 1-3 Jagiellonia Białystok (100).
W Szczecinie frekwencja na trybunach taka jak wyniki drużyny – bardzo słaba. Białostoczanie przyjechali w ok. 100 osób z jedną flagą i całkiem przyzwoitym dopingiem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 1-0 Górnik Łęczna (-).
Gospodarze na meczu wywiesili transparent w barwach “Czy wygrywasz, czy nie, ja i tak kocham cię”, kilkanaście flag na kiju oraz mini sektorówkę w kształcie koszulki.

Zawisza Bydgoszcz 0-0 Piast Gliwice (-).
Na trybunach nie działo się nic ciekawego.

Lechia Gdańsk 0-0 Legia Warszawa (-).
Lechistom nie udało się ustanowić rekordu na poziomie 40 tysięcy, do którego przymierzali się od dłuższego czasu. Na meczu pojawiło się niespełna 25 tysięcy osób. Legia z powodu zakazu wyjazdowego, na trybunach pojawić się nie mogła. Lechiści bez oprawy.

I liga:

Olimpia Grudziądz – Widzew Łódź (1400).
Wydawało się, że RTS nie będzie mógł pojechać do Grudziądza, ale zmieniło się to, gdy z działaczami Olimpii zaczął rozmawiać nie łódzki klub, a przedstawiciele kibiców. Ostatecznie na stadionie pojawiło się 1400 widzewiaków, w tym liczne delegacje FC Widzewa z Grudziądza i Zgierza. WfcG przygotował na ten mecz oprawę – trans “Tu od wielu lat, Widzew to nasz cały świat”, mini sektorówki oraz piro. Gospodarze z prezentacją “Pytasz czy jaram? Proste, że jaram!” i kilkunastoma racami.

Chrobry Głogów – Miedź Legnica (175).
W końcu fani z Legnicy pofatygowali się na wyjazd i w Głogowie stawili się w 175 osób, w tym Śląsk i Promień Żary. Chrobry z oprawą – transparentem “Przepięknie jest i tylko tlenu brak”, sektorówką z postacią kibica, balonikami i czarnymi świecami dymnymi.

Wigry Suwałki – Wisła Płock ().
Gospodarzy w młynie ok. 300. Wywiesili transparent “(6).(6). 1(6):00 Czas na piekło”, rozciągnęli sektorówkę z diabłem, pasy materiału, flagi na kiju i odpalili ognie wrocławskie. Kibiców gości dokładnie 42 osoby z dwiema flagami i sporadycznym dopingiem.

Zagłębie Lubin – LKS Nieciecza ().
Gospodarze zaprezentowali transparent “I ligę puszczamy z dymem”, flagi na kiju oraz świece dymne i race. Gości z Niecieczy kilkunastu z dwiema flagami i rozłożoną na krzesełkach sektorówką.

Niższe ligi:

Siarka Tarnobrzeg – Raków Częstochowa (195).
Raków pojechał na ten wyjazd w 170 osób, wspierany przez Chemika Kędzierzyn (25), mimo zamkniętego do końca sezonu (po meczu Siarki z Zagłębiem) sektora gości. Udało się im dotrzeć pod stadion, gdzie zaznaczyli swoją obecność i po pierwszej połowie zawrócili do Częstochowy.

Wisła Sandomierz – Unia Tarnów (148).
Granat Skarżysko-Kamienna – Wisła Sandomierz (140).

Sokół Nisko – Polonia Przemyśl (140).
Polonia (90) wspierana przez “Stalówkę” (50). Gospodarzy w młynie 70, w tym Stal Nowa Dęba (10). Zaprezentowali malowany trans “Ultras Sokół Nisko” i kilka rac.

Olimpia Zambrów – Olimpia Elbląg (130).
Olimpia Elbląg zawitała do Zambrowa w 130 osób z czterema flagami. Awans do barażów o II ligę wywalczyli gospodarze.

ROW Rybnik – Limanovia Limanowa (10).

Zagłębie Sosnowiec – Puszcza Niepołomice (0).
Sosnowiczanie na meczu z Puszczą zanotowali komplet na trybunach (5 tys.). Zagłębie zaprezentowało oprawę – długi transparent “Lata wędrówek, tułaczek po niskich ligach, przetrwała w jedności nasza ekipa”, malowaną sektorówkę “Zagłębie” oraz świece dymne.

ŁKS Łódź – RKS Ursus Warszawa (-).
Ostatnie spotkanie na słynnej Galerze było nie lada wydarzeniem – łodzianie chcieli godnie pożegnać swoją słynną trybuną przed jej robiórką, w celu budowy nowego stadionu. Ultrasi przygotowali dwie oprawy z wykorzystaniem pirotechniki – “Wychowankowie Galery” oraz “Jakby świat kończył się”.

Stal Stalowa Wola – Błękitni Stargard Szczeciński (0).
Gospodarze mieli bezpłatny wstęp na trybuny i przyszło ich 3 tys. Zaprezentowali sektorówkę z napisem “Master Stal”, transparent “Poczuć smak zwycięstwa – bezcenne” oraz machali zielonymi i czarnymi chorągiewkami.

Wyjazd tygodnia: 1000 kibiców Lechii na wyjazdowym meczu w Białymstoku
Oprawa tygodnia: Choreo Legii, Lecha i Korony

źródło: legionisci.com

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv