Sezon 2015/2016

Published on 8 grudnia, 2015 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 04-06.12.2015

Ruch kolejny wyjazd z rzędu zaliczył w dobrej liczbie, pomimo zakazu wyjazdowego. Inna sprawa, że w Bielsku-Białej nikt nie czynił im problemów z zakupem biletów i zajmowaniem miejsc przeznaczonych dla miejscowych. W miarę przyzwoite liczby także w sektorach gości na innych stadionach, choć trzeba przyznać, że jeszcze niedawno – przynajmniej w przypadku czołówki ligi, były one zdecydowanie lepsze.

Legioniści w niespełna tysiąc osób pojawili się na Wiśle, pełnej puli nie wykorzystały także Cracovia w Gliwicach, czy Lech w Kielcach. Zdecydowanie gorzej wyglądały wyjazdy podczas 18. kolejki ekstraklasy, która rozgrywana była w ciągu tygodnia, kiedy jedyne trzycyfrowe wyjazdy zanotowały Wisła (tylko 200 w Poznaniu) i Górnik Łęczna (116 na Łazienkowskiej).

Wiślacy na meczu z Legią zaprezentowali kartoniadę na dwie trybuny “Ave Wisła”. Pirotechnikę na wyjazdach odpaliła Legia oraz Lech.

Ekstraklasa – 19. kolejka:

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Ruch Chorzów (1900).
Mimo zakazu wyjazdowego, chorzowianie wybrali się na trzeci kolejny wyjazd w dobrej liczbie. W Bielsku było ich 1900 i wywiesili jedną flagę. Zajęli nie tylko sektor gości, ale i sektory gospodarzy na prostej. Podbeskidzie ze skromnym młynem i dwiema flagami. Kolejny raz nie mieli szans na przebicie się z dopingiem na własnym stadionie.

Wisła Kraków – Legia Warszawa (980).
Wiślacy zaprezentowali kartoniadą na dwie trybuny, tworzącą hasło “Ave Wisła”. Jej prezentację sfinansował jeden ze sponsorów klubu, przekazując kibicom 30 tysięcy złotych. W młynie gospodarzy zawisła flaga Lazio. Legioniści przyjechali pociągiem specjalnym w 980 osób, w tym zgody. W sektorze gości wywiesili 8 flag, a na początek spotkania zaprezentowali racowisko.
Przed meczem z Legią, fani Wisły odwiedzili swoich piłkarzy na treningu, w celu zmobilizowania ich do walki, szczególnie wobec porażek z Cracovią oraz Lechem. Za bramką wiślacy rozwiesili transparent “Nikt nie wymaga od was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od was ambitnej i nieustępliwej walki. Dopuściliście do tego, aby ludzie uznali was za niegodnych podania ręki”.

Piast Gliwice – Cracovia (704).
“Pasy” na ten bliski wyjazd nie wykorzystały pełnej puli. W sektorze gości byli wspierani przez GKS Tychy. Dobrze oflagowali sektor gości.

Korona Kielce – Lech Poznań (537).
Lechici do Kielc przyjechali autokarami w 537 osób, w tym KSZO (55). Przyjezdni wywiesili transparent “Nec plus Ultra”, machali flagami na kiju i odpalili 100 stroboskopów.

Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław (500).
Wrocławianie niby mieli zakaz wyjazdowy, ale przy okazji meczu przyjaźni, można się było domyślać, że bez problemu wejdą na stadion. Wrocławianie z pięcioma flagami. Lechia zaprezentowała malowaną sektorówkę na sektorze rodzinnym oraz flagi na kiju.

Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze (174).
Zabrzanie do Białegostoku przyjechali w 174 osoby, w tym ROW (4), Wisłoka (3) i GKS (1). Wywiesili transparent “Szczęść Boże braci górniczej”.

Zagłębie Lubin – Termalika Nieciecza ().
Na trybunach zaledwie 3,5 tysiąca widzów.

Górnik Łęczna – Pogoń Szczecin (-).
Portowcy za odpalenie piro na ostatnim meczu we Wrocławiu, do Łęcznej pojechać nie mogli.

Ekstraklasa – 18. kolejka:

Lech Poznań – Wisła Kraków (200).
Lechici na meczu wywiesili pod gniazdem flagę “Nieobliczalni”, w kolorach swojego klubu – na wzór skrojonego wiślakom płótna sprzed dwóch lat. Wywiesili też biało-czerwoną flagę “#PowstańMY”, przypominającą o akcji promującej Powstanie Wielkopolskie. Wisła przyjechała w 200 osób, w tym zgodowicze. Wywiesili flagę “Wisła Sharks” oraz płótno Polonii Przemyśl “1909”.

Legia Warszawa – Górnik Łęczna (116).
Fani z Łęcznej przyjechali w środę do Warszawy w 116 osób, w tym Motor (6) i Chełmianka (4), z dwiema flagami. Na Legii niewiele ponad 8 tysięcy kibiców na trybunach. Mecz bez obustronnych bluzgów.

Ruch Chorzów – Korona Kielce (86).
Na trybunach nie działo się nic godnego uwagi. Kielczanie przyjechali w 86 osób z dwiema flagami i prowadzili sporadyczny doping.

Termalika Nieciecza – Śląsk Wrocław (30).
Wrocławianie przyjechali do Niecieczy (mimo braku sektora) w 30 osób. Na trybunach 2 tysiące osób.

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk (-).
Niewiele ponad 3 tysiące widzów na trybunach, skromny młyn Portowców i brak lechistów – to wszystko sprawiło, że pod względem kibicowskim wiało nudą.

Górnik Zabrze – Piast Gliwice (-).
5,5 tysiąca kibiców na trybunach. Zabrzanie wywiesili transparent “Piłka nożna w Zabrzu bez Torcidy byłaby niczym”. Fanów Piasta brak, z powodu braku sektora dla przyjezdnych.

Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok (-).
Na wniosek wojewody, spotkanie rozegrano bez udziału publiczności.

Cracovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała (50).
Skromny młyn Pasów. Podbeskidzie przyjechało w 50 osób z jedną flagą.

I liga:

Zawisza Bydgoszcz – Zagłębie Sosnowiec (-).
W Bydgoszcz trwa bojkot klubu zarządzanego przez Pinokia – na trybunach zebrało się około tysiąca fanów Osucha.

Wyjazd tygodnia: 980 fanów Legii w Krakowie
Oprawa tygodnia: Choreo Wisły na meczu z Legią

źródło: legionisci.com

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv