Sezon 2013/2014

Published on 9 kwietnia, 2014 | by admin

Weekendowe relacje z trybun – 04-06.04.2014

W ostatniej kolejce ekstraklasy działo się niewiele. Na czterech stadionach zabrakło przyjezdnych, a Korona pojechała do Chorzowa tylko dzięki uprzejmości gospodarzy. Lech na spotkaniu z Jagiellonią w końcu “odpalił” – prezentując choreografię z dobrym hasłem, no i oczywiście z wykorzystaniem pirotechniki.

Chyba z tego powodu zasmucony musiał być prezes PZPN, który właśnie podczas meczu w Poznaniu zamieścił na twitterze wpis: “Tydzień temu w W-wie, dzisiaj w Poznaniu, świetna atmosfera na trybunach i bez rac…, które zaczynają być synonimem buractwa. Oby tak dalej”. Swoją drogą po raz kolejny widać jak hasła przedwyborcze mają się do tego, co później wygadują prezesi, ministrowie czy inni “stołkowicze”.

Najliczniej na obcym stadionie stawili się fani Górnika w Krakowie, choć nie wykorzystali przyznanej im puli biletów. Zagłębie, wspierane przez Arkę i Zawiszę, pojechało do Gdańska. Lechiści wywiesili zdobyte jakiś czas temu płótno lokalnego rywala.

W I i II lidze niewiele wyjazdów na poziomie – w tym najlepszy Górnika Łęczna do Katowic. W niższych ligach także rozegrano kilka ciekawszych meczów – m.in. Szombierki – Ruch Radzionków czy Stal Sanok – Karpaty.

Ekstraklasa:

Cracovia 2-0 Górnik Zabrze (785).
Górnik nie wykorzystał przyznanej im liczby biletów na piątkowy wyjazd. W sektorze gości stawiło się 785 osób, w tym Wisłoka (71) i GKS (7). Przyjezdni wywiesili 13 flag i prowadzili dobry doping. Cracovia z przeciętnym młynem i przeciętnym dopingiem.

Lechia Gdańsk 2-1 Zagłębie Lubin ().
Ponad 11,5 tysiąca fanów zebrało się na meczu Lechii z Zagłębiem. Ze względu na zgodę lubinian, mecz miał dodatkowy smaczek. Gospodarze wywiesili do góry kołami zdobytą flagę MZKS-u. Zagłębie w przeciętnej liczbie, za to z bardzo dobrym oflagowaniem – wywiesili 10 flag, w tym płótno Arki i dwa Zawiszy. Lechiści zaprezentowali flagi na kiju w barwach.

Piast Gliwice 2-2 Pogoń Szczecin (230).
“Portowcy” do Gliwic przyjechali w 230 osób, z sześcioma flagami. Piast machał paroma flagami na kiju i wystawił przeciętny młyn.

Ruch Chorzów 2-0 Korona Kielce (150).
Korona po ostatnim meczu została ukarana nie tylko zamknięciem stadionu, ale i zakazem wyjazdowym, który miał objąć Chorzów. Koroniarze, dzięki uprzejmości Ruchu, zasiedli w 150 osób na sektorze gospodarzy. Korona wywiesiła jedną flagę i prowadziła sporadyczny doping. Ruchu na stadionie niespełna 5 tysięcy, z niezłym dopingiem, bez oprawy.

Legia Warszawa 3-0 Zawisza Bydgoszcz (-).
Zawisza nie przyjechał do Warszawy w ramach bojkotu meczów w związku z konfliktem z właścicielem klubu. Legionistów na meczu ponad 17 tysięcy, z bardzo dobrym dopingiem. Fani z Łazienkowskiej wielokrotnie skandowali hasła pod adresem obecnego na meczu właściciela Zawiszy.

Lech Poznań 6-1 Jagiellonia Białystok (-).
Lech Poznań na meczu z Jagiellonią Białystok Z powodu zakazu wyjazdowego na meczu nie mogli pojawić się kibice Jagiellonii. Lechitów ponad 17 tysięcy, z dobrym dopingiem. Zaprezentowali oprawę, na którą składały się transparent “Kolejorz w końcu” oraz dwustronna kartoniada “Odpali”, której uzupełnieniem było flagowisko oraz odpalona pirotechnika.

Widzew Łódź 2-1 Wisła Kraków (-).
Mecz bez kibiców gości. Gospodarze z dobrym dopingiem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 3-3 Śląsk Wrocław (-).
Na trybunach nie działo się nic godnego uwagi. Gospodarze bez młyna, gości brak z powodu braku sektora.

I liga:

GKS Katowice – Górnik Łęczna (200).
Górnik przyjechał do Katowic w 200 osób, w tym Chełmianka (38) i Motor (54). Wywiesili cztery flagi i prowadzili niezły doping.

Okocimski Brzesko – Arka Gdynia (110).
Arkowcy przyjechali w zaledwie 16 osób, ale byli wspierani przez Cracovię (94). W sektorze gości zawisły trzy płótna.

Stomil Olsztyn – Chojniczanka Chojnice (-).
W Olsztynie po dłuższej przerwie otwarto w końcu sektor gości, ale z powodu zakazu wyjazdowego nie mogła w nim zasiąść Chojniczanka.

II liga:

Odra Opole – Chrobry Głogów (189).
Chrobrego w Opolu 189 osób, w tym Stilon Gorzów (23) z trzema flagami. Zaprezentowali sektorówkę, pomarańczowo-czarne chorągiewki, race, strobo i pomarańczowe świece dymne.

Pogoń Siedlce – Motor Lublin (165).
Motorowcy nie dojechali na meczu ze względu na zatrzymanie całej grupy 13 kilometrów przed Siedlcami, gdzie nastąpiło “spisywanie”.

Stal Rzeszów – Radomiak Radom (150).

Garbarnia Kraków – Olimpia Elbląg (53).
Olimpia wspierana przez Legię (7) wywiesiła 7 flag.

Wigry Suwałki – Stal Mielec (4).

Niższe ligi:

Pogoń Zduńska Wola – ŁKS Łódź (480).
Łodzianie wykorzystali przyznaną im pulę biletów, a dodatkowo kilkadziesiąt osób na stadion nie weszło.

Stal Sanok – Karpaty Krosno (280).
Gospodarze wystawili 600-osobowy młyn, w którym stawili się także fani JKS-u (60), Resovii i KSZO. Zaprezentowali malowaną sektorówkę z hasłem “Największa wasza wada, to co ma być trwałe szybko upada”. Machali też flagami na kiju i odpalili świece dymne.

Szombierki Bytom – Ruch Radzionków (150).
Cidrów na meczu 150 osób, z płótnem “Warriors” – taki sam motyw pojawił się na szalach radzionkowian. W trakcie meczu odpalili kilka żółtych świec dymnych.

Omega Kleszczów – RKS Radomsko (106).
Wólczanka Wólka Pełkińska – Wisłoka Dębica (87).
Huragan Swędów – Górnik Łęczyca (67).

Soła Oświęcim – Wisła Sandomierz (74).
Goście wspierani przez GKS Bełchatów (10) i Siarkę (9).

Polonia Warszawa – Błękitni Raciąż (0).
Gospodarze zaprezentowali do góry kołami flagę Bugu Wyszków – jak się jednak okazuje, płótno nie miało nic wspólnego z ruchem kibicowskim w Wyszkowie, a było… własnością prezesa i zostało wyniesione z jego gabinetu.

Jagiellonia II Białystok – ŁKS Łomża (-).
Mecz w Supraślu odbył się bez udziału kibiców gości.

Sparta Brodnica – Zawisza II Bydgoszcz (-).
Ze względu problemy ze strony policji, Sparta zdecydowała się zbojkotować mecz. 20 osób zebrało się przed stadionem, gdzie zaprezentowali transparenty “Osuch pinokio” oraz “Piłka nożna bez policji”.

Wyjazd tygodnia: 785 fanów Górnika w Krakowie
Oprawa tygodnia: Choreo Lecha na meczu z Jagiellonią

Źródło: legionisci.com

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv