Aktualności

Published on 20 września, 2023 | by admin

Warszawa: Superpuchar Europy 2024 na PGE Narodowym

Kolejna wielka piłkarska impreza w Polsce! Tym razem zwycięzca Ligi Mistrzów oraz zwycięzca Ligi Europy przyjadą do Warszawy, aby zdobyć to prestiżowe trofeum. Możliwe jest to, że w meczu tym zagra… Raków Częstochowa.

PGE Narodowy w Warszawie zostanie gospodarzem prestiżowego meczu o Superpuchar Europy w 2024 roku. Jest to wydarzenie, które tradycyjnie rozgrywane jest pomiędzy zwycięzcami Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Decyzja w tej sprawie została już praktycznie podjęta i ma zostać oficjalnie zatwierdzona podczas najbliższego posiedzenia Komitetu Wykonawczego UEFA.

Nie jest to pierwszy raz, kiedy PGE Narodowy gości tak ważne europejskie rozgrywki. W sezonie 2014/15 w Warszawie odbył się finał Ligi Europy, w którym Sevilla z Grzegorzem Krychowiakiem w składzie triumfowała nad Dnipro Dniepropietrowsk. Dodatkowo, Polska miała również okazję gościć finał Ligi Europy w 2021 roku w Gdańsku, gdzie Villarreal pokonał Manchester United.

Polska coraz częściej staje się miejscem ważnych europejskich rozgrywek piłkarskich. Oprócz nadchodzącego Superpucharu Europy i wcześniejszych finałów Ligi Europy, w 2025 roku Polska będzie gospodarzem finału Ligi Konferencji, który odbędzie się we Wrocławiu.

Takie wydarzenia nie tylko podnoszą prestiż polskiego futbolu na arenie międzynarodowej, ale również przyciągają do kraju tysiące kibiców z całej Europy, co ma pozytywny wpływ na polską gospodarkę i promocję kraju. W Lidze Europy będzie występował w tym sezonie Raków Częstochowa. W swojej grupie podejmie Sporting Lizbona, Atalantę Bergamo oraz Sturm Graz.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv