Stadiony

Published on 11 października, 2021 | by admin

Warszawa: Narodowy przedłuża partnerstwo z PGE

Spółka PL.2012+, operator stadionu PGE Narodowy, podpisała nową umowę z PGE Polską Grupą Energetyczną. Sponsoring tytularny został zawarty na kolejne 5 lat.

Podpisanie nowej umowy zostało ogłoszone na niedzielnej konferencji prasowej. W loży platynowej stadionu PGE Narodowy przedstawiciele PL.2012+ oraz PGE Polskiej Grupy Energetycznej, przy obecności mediów i gości, złożyli symboliczne podpisy, komunikując efekty wypracowanych negocjacji.

Na konferencji prasowej obecni byli prezes operatora PGE Narodowego Włodzimierz Dola oraz prezes PGE – Wojciech Dąbrowski. Umowa typu naming rights będzie obowiązywać przez kolejne 5 lat.

Po raz pierwszy do tego typu współpracy doszło w 2015 roku, kiedy PGE zostało sponsorem tytularnym, a sam stadion zmienił nazwę na PGE Narodowy. Wówczas pakiet świadczeń sponsoringowych obejmował m.in. bogatą ekspozycję marki PGE na terenie obiektu, możliwość organizacji imprez, czy też korzystania z loży VIP oraz biletów i zaproszeń na stadionowe eventy.

W lutym tego roku PGE i „PLka” przedłużyły współpracę, na mocy której przyznano PGE wyłączność na prowadzenie negocjacji z operatorem. Wówczas już zainicjowano rozmowy na temat tego strategicznego kontraktu dla warszawskiego stadionu.

PGE Narodowy im. Kazimierza Górskiego
Tego samego dnia, w którym ogłoszono przedłużenie współpracy ze sponsorem tytularnym, doszło do uroczystego odsłonięcia tablicy z Kazimierzem Górskim. Ten symboliczny gest potwierdził, że Trener Tysiąclecia stanie się oficjalnie patronem PGE Narodowego, o czym informowaliśmy niedawno.

PGE Narodowy, dom polskiej reprezentacji zyskuje patrona w postaci trenera stulecia, ojca największych sukcesów reprezentacji Polski. Cieszymy się z tego niezmiernie – podkreślał prezes operatora PGE Narodowego Włodzimierz Dola.

Dziś po 13 latach od rozpoczęcia budowy stadion jest symbolem Warszawy, oferuje niezwykle bogatą ofertę, a dla turystów jest obowiązkowym miejscem odwiedzin. Poza meczami piłkarskimi stadion zdążył ugościć wiele niesamowitych imprez, które zgromadziły dziesiątki tysięcy kibiców. Skala i rodzaj organizowanych nad Wisłą imprez robią wrażenie.

Wisienką na torcie wśród eventów było oczywiście UEFA EURO 2012, zorganizowane przez Polskę wraz z Ukrainą. Rozegrano tu trzy spotkania fazy grupowej, w tym mecz otwarcia pomiędzy Polską a Grecją wraz z oficjalną ceremonią, a także ćwierćfinał i półfinał.

Mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej, finał Ligi Europy i Pucharu Polski, mistrzostwa świata i Europy w siatkówce mężczyzn, zawody windsurfingowe, walki KSW, memoriały lekkoatletyczne, wyścigi żużlowe – to wszystko miało miejsce na PGE Narodowym, i to w najlepszym możliwym sportowym wydaniu! Do tego koncerty gwiazd światowej muzyki, festiwale, targi, konferencje, pikniki, spotkania religijne, szczyty polityczno-gospodarcze.

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv