Aktualności

Published on 24 stycznia, 2016 | by admin

Walka o bilety trwa…

Wybierasz się do Francji na Euro 2016? Chcesz zdobyć wejściówkę? Musisz mieć sporo szczęścia. Zainteresowanie turniejem jest ogromne. Tak przynajmniej wynika z materiałów prasowych.

Przedstawiciele 189 krajów złożyli łącznie 3,5 miliona zamówień na wejściówki. Największą popularnością cieszy się spotkanie Niemcy – Polska, Irlandia – Szwecja i Portugalia – Austria. Na mecz z reprezentacją naszych zachodnich sąsiadów, polscy kibice złożyli ponad 120 tysięcy wniosków.

Kibice z kraju nad Wisłą mogą na francuski turniej liczyć jednak na zdecydowanie mniejsza pulę biletów. O bilety można było aplikować na stronie internetowej UEFA od 14 grudnia do 18 stycznia.

Pierwszeństwo w przydzielaniu biletów na mecze reprezentacji Polski będą mają posiadacze kart Łączy Nas Piłka (21 tysięcy), jednak PZPN zdecydował, że do tej grupy trafi tylko20% puli wejściówek, pozostałe dostaną osoby bez karty kibica.

– Chcieliśmy uwzględnić interesy wszystkich kibiców, zarówno tych, którzy są członkami Klubu Kibica, jak i wszystkich pozostałych fanów naszej drużyny narodowej. W związku z tym, że liczba zapisów polskich kibiców jest dużo większa od ilości dostępnych wejściówek, polska federacja zgłosiła do UEFA propozycję, aby 20 procent przyznanej puli biletów na dany mecz reprezentacji trafiło do posiadaczy Karty Kibica, a 80 procent biletów zostało przydzielonych do pozostałej grupy kibiców, którzy wyrazili chęć zakupu wejściówek na mecze biało-czerwonych we Francji. Zaproponowany podział jest wynikiem analizy sprzedaży biletów podczas wszystkich meczów eliminacyjnych Euro 2016 – poinformował na oficjalnej stronie PZPN Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny Związku.

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv