Reprezentacja

Published on 3 stycznia, 2023 | by admin

W najbliższych dniach Cezary Kulesza ogłosi nazwisko nowego trenera.

Aktualnie reprezentacja Polski jest bez trenera. Kontrakt Czesława Michniewicza już wygasł a na nowego selekcjonera trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Aktualnie trwają spekulacje, kto poprowadzi drużynę w eliminacjach do Euro 2024. Bardzo możliwe, że będzie to trener z Polski, który największe sukcesy odnosił z Legią Warszawa.

Prezes PZPN-u na razie daje sobie czas. Nie ma co się spodziewać, że w najbliższych dniach Cezary Kulesza ogłosi nazwisko nowego trenera. Być może nastąpi to pod koniec miesiąca, jednak nie jest to przesądzone. Nie oznacza to jednak, że nie trwają rozmowy z potencjalnymi kandydatami do zastąpienia Czesława Michniewicza. Bardzo możliwe, że ponownie selekcjonerem zostanie Polak.

W ostatnich dniach coraz mocniej dyskutowana jest kandydatura Marka Papszuna. Szkoleniowiec Rakowa Częstochowa sam wyraża chęć objęcia posady oferowanej przez PZPN. To on stoi za ostatnimi sukcesami klubu spod Jasnej Góry, lecz wielu fachowców podaje w wątpliwość doświadczenie trenera. To może stać na przeszkodzie do objęcia przez niego stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski.

Jak podaje Piotr Koźmiński z portalu „wp.sportowefakty.pl” to nie Papszun, lecz Jan Urban ma mocniejszą kartę w grze o posadę najważniejszego trenera w polskiej piłce. Były szkoleniowiec m.in. Legii Warszawa i Lecha Poznań ma wielu zwolenników i według nich wydaje się lepszym kandydatem do pracy z reprezentacją niż Papszun. Za Urbanem przemawia większe doświadczenie, ponadto, piłkarze, którzy mieli okazje z nim współpracować doceniają wysokie umiejętności komunikacyjne byłego gracza Górnika Zabrze i Osasuny. Jednak do ogłoszenia go jako nowego selekcjonera daleka droga. 

źródło: kibice.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv