Aktualności

Published on 31 maja, 2016 | by admin

VI Pasiasty Dzień Dziecka 29.05.2016

VI Pasiasty Dzień Dziecka przeszedł do historii.
Był to niewątpliwie rekordowy Dzień Dziecka pod względem frekwencji. Szacujemy, że w niedzielę na stadionie przewinęło się ok. 3 tysięcy osób. Po raz kolejny bardzo zaskoczyła nas ilość osób, którzy wzięli udział w całej imprezie. Jak co roku, przygotowaliśmy dyplomy dla dzieci za udział w Pasiastym Dniu Dziecka, tym razem w liczbie 600. Co ciekawe, po dwóch godzinach dyplomów ponownie zabrakło, a liczba osób, która na nie czekała, była jeszcze naprawdę spora, co obrazuje tylko zainteresowanie całą imprezą.

Jedną z głównych atrakcji był tradycyjny już turniej STC Mini Cup im. Zygmunta Nowakowskiego, rozegrany w dwóch kategoriach wiekowych. Przed turniejem przeprowadzona została wspólna rozgrzewka dla wszystkich zawodników. Dzięki uprzejmości MKS Cracovia, rozgrywki prowadzone były na murawie stadionu przy ul. Kałuży, co dodatkowo podniosło prestiż turnieju. W kategorii klas 1-3 zwyciężyła drużyna Cracovii Kozłowek, wyprzedzając Real oraz Cracovię Bieżanów. W kategorii klas 4-6 bezkonkurencyjna okazała się drużyna Krówki-Mrówki przed Spartą oraz Cracovią Piastów. Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami, dyplomami oraz gadżetami Cracovii. Wybraliśmy również najlepszych bramkarzy oraz zawodników.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się atrakcje, które po raz pierwszy pojawiły się na Dniu Dziecka czyli strzelnica paintballowa oraz ścianka wspinaczkowa. Nie brakowało też chętnych do strzelania z łuku. Do wszystkich atrakcji ustawiały się długie kolejki, a tradycyjnie już, najdłuższa była do pasiastej loterii, w której wygrać można było atrakcyjne nagrody. Do dyspozycji najmłodszych były również dmuchane zamki oraz trampolina.

O godz. 12:00 już tradycyjnie odwiedziła nas Straż Pożarna. Dzieci miały możliwość zobaczenia od środka jak wygląda wóz strażacki. Największą atrakcją jednak okazała się, koordynowana przez strażaków, akcja wspinania się po skrzynkach. Dzieci w kaskach na głowie i zabezpieczone liną, wspinały się po plastikowych skrzynkach, tworząc wysokie wieże.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się Pasiasty Turbokozak. Wyniku zwycięzcy nie powstydziłby się niejeden piłkarz ekstraklasy, gratulujemy! Dzieci rywalizowały w konkurencjach karny, karny w ciemno, poprzeczka, kapkowanie, płachta na byka oraz zakręcony.

Opravcy zorganizowali dla dzieci kącik małego ultrasa, gdzie pod ich opieką, najmłodsi wyposażeni w spreje, maseczki i rękawiczki, wzięli udział w malowaniu pasiastego graffiti.

Kibice zgromadzeni tego dnia na stadionie mieli również możliwość zobaczenia występu pasiastego iluzjonisty, cheerleaderek oraz grupy Coral Capoeira Brazil, która przeprowadziła również mini lekcję otwartą dla wszystkich chętnych. Tradycyjnie już pod wejściem na sektor VIP, gromadziły się tłumy, które chciały zobaczyć stadion od środka czyli zaglądnąć do miejsc, które na co dzień są niedostępne dla kibiców.

Konkurs wiedzy przygotowała tym razem grupa Narodowa Cracovia. Dzieci podzielone na dwie kategorie wiekowe, odpowiadały na pytania dotyczące historii Polski i Cracovii. Najlepsi uhonorowani zostali nagrodami.

Najmłodsi oblegali kącik rysunkowy oraz gniazdo, czyli miejsce, z którego na meczach prowadzony jest doping. Gra terenowa to kolejna edycja podchodów po stadionie. W zespołach trzyosobowych, dzieci odszukiwały wskazówek, ukrytych na trybunach stadionu.

Na koniec wręczyliśmy nagrody za turniej piłkarski oraz tradycyjnie już przyszła pora na coś słodkiego, czyli tort i soczki dla wszystkich uczestników.

Mamy nadzieję, że po raz kolejny spełniliśmy Państwa oczekiwania. Ogromne podziękowania za pomoc składamy na ręce MKS Cracovia oraz grupom Opravcy i Narodowa Cracovia.

Źródło: Stowarzyszenie Tylko Cracovia

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv