Aktualności

Published on 22 marca, 2020 | by admin

“Ustawka” kiboli w Gorzowie Wielkopolskim. Zatrzymano już 9 osób

Starcie około 30 pseudokibiców w Gorzowie. Policja zatrzymała dziewięć osób na gorącym uczynku – to młodzi ludzie w wieku 19-31 lat.

W sobotnie popołudnie w Gorzowie Wielkopolskim kilkudziesięciu pseudokibiców starło się przy skrzyżowaniu ulicy Warszawskiej i Parkowej. – To była regularna bitwa. Grupa zakapturzonych i ubranych w kominiarki napastników okładała się pięściami i kopała nawzajem – relacjonuje nadkom. Marcin Maludy, rzecznik Lubuskiej Policji.

Kiedy informacja o bójce wpłynęła do policjantów, dyżurny wysłał na miejsce wszystkie patrole. Wśród nich byli policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, wywiadowcy, policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowi. Funkcjonariusze dotarli na miejsce, kiedy w powietrzu unosił się jeszcze kurz po stoczonej walce.

Zatrzymano 9 osób na gorącym uczynku

W ręce policjantów wpadło dziewięciu napastników biorących udział w ustawce. – Kolejne zatrzymania są tylko kwestią czasu. Będzie to efekt pracy policjantów śledczych, kryminalnych oraz prokuratorów z Gorzowa. A ta łatwa nie jest bowiem zatrzymani odmawiają wyjaśnień – dodaje nadkom. Maludy.

Wszyscy usłyszą zarzuty związane z udziałem w bójce lub pobiciu, podczas której narazili współuczestników na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia i życia. Wszystko to procesowo powiązane będzie z czynem o charakterze chuligańskim, bowiem doszło do rażącego zlekceważenia porządku prawnego. Zatrzymani to młode osoby w wieku od 19 do 31 lat.

Policjanci będą zatrzymywać kolejne osoby

Mundurowi zabezpieczyli na miejscu kominiarki z emblematami klubów sportowych oraz ochraniacze na szczękę. Gorzowscy policjanci będą dążyć do kolejnych ustaleń pozwalających na zatrzymania pozostałych osób biorących udział w tej bójce.

W dalszych zatrzymaniach z pewnością pomoże zabezpieczony monitoring. Policja stara się uzyskać także informacje od świadków, które mogą być kluczowe w tej sprawie.

źródło: newslubuski.pl

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv