Aktualności

Published on 26 marca, 2019 | by admin

Ultras Niebiescy odpowiadają prezesowi

Ultras Niebiescy:
Jako grupa ULTRAS NIEBIESCY, która od lat jest odpowiedzialna za tworzenie atmosfery na meczach Chorzowskiego Ruchu oraz za to co zostaje wywieszone na trybunach czujemy się zobowiązani by odpowiedzieć na oświadczenie Pana prezesa Jana Chrapka po sobotnim spotkaniu z Rozwojem Katowice rozegranym przy Cichej.

„Miejmy na uwadze dobro Klubu”… NIE ZAPOMINAJĄC O KIBICACH!

Panie prezesie, skoro nasze relacje są już tak oficjalne, że piszemy do siebie oświadczenia to niech Pan publicznie wyjaśni jak to jest, że najpierw dzwoni Pan do nas, aby się spotkać na co oczywiście przystajemy, by chwilę później przeczytać oświadczenie w którym jesteśmy atakowani. Czy tak zachowują się wzajemnie szanujące się strony? Czy nie jest to złamanie naszej umowy, o którą sam Pan wnioskował? Transparenty o treści „POZDROWIENIA DO WIĘZIENIA”, o których jest tak głośno po naszym meczu z Rozwojem (nie wiedzieć czemu, skoro nawet delegat nie widział w tym nic złego?) będą wisiały zawsze na trybunach, gdzie rozgrywane są mecze piłkarskie w Polsce. Akurat takie słowa wypisane na płótnie nikogo nie obrażają. Wyrażają one jedynie wsparcie dla ludzi, którzy większość swojego życia spędzili na naszym stadionie, a niestety w większości niesłusznie są przetrzymywani w więzieniach. Nie godzi to w Klub Sportowy Ruch Chorzów ani żaden inny podmiot publiczny związany z klubem, nie godzi to w żadną osobę prywatną. Jesteśmy zdziwieni i zszokowani tokiem rozumowania Pana prezesa i tym, że jako osoba sprawująca władze w strukturach 14-stokrotnego mistrza Polski daje się Pan wmieszać w kolejną medialną nagonkę na Ruch Chorzów, widząc oczywiście winę jedynie w kibicach. Niestety, ale znacząco przykłada się Pan do pogorszenia naszych relacji, które i tak są bardzo napięte.

Zapraszamy do przejrzenia zdjęć z trybun z całej Polski a nawet Europy, gdzie takie transparenty są na porządku dziennym. Czy prezesi tamtych klubów piszą oświadczenia oczerniające i stawiające w złym świetle swoich kibiców? Czy sprawa transparentu nie jest w pewien sposób tematem zastępczym dla tego co nasza drużyna pokazuje na boisku, dla widma spadku do 3 ligi?

Kończąc naszą krótką odpowiedź na Pana oświadczenie cytujemy… Pana z ostatniego naszego spotkania: „Najpierw się dowiadujemy, potem rozmawiamy ze sobą, a następnie piszemy o tym w mediach”. Jak widać już przy pierwszej okazji nie jest Pan w stanie dotrzymać wypowiedzianego słowa…

ULTRAS NIEBIESCY

Poniżej przedstawiamy stanowisko zarządu Ruchu dotyczące transparentu wywieszonego podczas meczu ligowego z Rozwojem Katowice:
W nawiązaniu do pojawiających się doniesień medialnych Ruch Chorzów SA pragnie podkreślić, że niezmiennie przykłada dużą uwagę do kształtowania odpowiednich postaw kibiców. Od wielu lat z zaangażowaniem propagujemy pozytywny doping i inicjujemy kampanie społeczne popularyzujące futbol. Znanym w całym sportowym światku przykładem jest sektor rodzinny, na którym stale powiększająca się grupa dzieci uczy się zasad prawdziwego kibicowania. Niestety, incydent, do którego doszło podczas meczu z Rozwojem, a który odbił się echem w mediach, stawia w złym świetle zarówno kibiców, jak i Klub, a także godzi w jego wizerunek, naraża na sankcje ze strony organizatora rozgrywek oraz utrudnia prowadzenie działań biznesowych.

W związku z zaistniałą sytuacją odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy ochroniarskiej, zabezpieczającej domowe mecze Ruchu. Została ona zobligowana do zwracania jeszcze większej uwagi na wnoszone na teren stadionu transparenty i umieszczane na nich treści. Chcemy jednak podkreślić, że tego typu incydenty zdarzają się na stadionie przy Cichej sporadycznie. Zawsze staramy się im zapobiegać, co niestety nie w każdym przypadku się udaje. W przeciwdziałaniu takim zdarzeniom nie pomaga z pewnością przestarzała infrastruktura obiektu.

Ostatnie zdarzenie, choć w oczywisty sposób naganne, nie może rzutować na ogólną ocenę zachowań fanów Ruchu, z którymi Klub pozostaje w stałym dialogu. Regularne organizujemy spotkania z przedstawicielami grup kibicowskich, ostatnie odbyło się na starcie rozgrywek ligowych, a ważnym tematem rozmów jest bezpieczeństwo na stadionie i pozytywne kibicowanie w duchu sportowej rywalizacji. W związku z incydentem niezwłocznie dojdzie do kolejnych rozmów z kibicami.

Sytuacja z meczu z Rozwojem Katowice może odbić się na finansach Klubu. Wierzmy, że prawdziwi fani Ruchu będą mieli na uwadze interes wizerunkowy i ekonomiczny Klubu i w przyszłości powstrzymają się od zachowań, które mogą narazić Klub na poważne konsekwencje. 

Tags: , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv