Aktualności

Published on 6 września, 2013 | by admin

UEFA wymierzyła karę Lechowi

Pięć tysięcy euro kary zapłaci Lech Poznań za wywieszenie przez swoich kibiców transparentu podczas meczu z Żalgirisem Wilno. UEFA zamknęła też jedną trybunę na następny mecz Lecha w pucharach.

Transparent zawisł na trybunie stadionu w Poznaniu podczas meczu kwalifikacji Ligi Europejskiej z Żalgirisem Wilno.Sprawą zajęła się UEFA, która zarzuciła Lechowi naruszenie artykułu 14. regulaminu dyscyplinarnego. Mówi on o “znieważaniu godności osoby lub grupy osób niezależnie od środków, w tym ze względu na kolor skóry, rasę, religię czy pochodzenie etniczne”.

W czwartek zapadł wyrok w tej sprawie. Europejska federacja uznała, że napis nie miał charakteru rasistowskiego. Przyjęła też wyjaśnienia klubu i wycofała się z zarzutu dotyczącego braku reakcji służb porządkowych na wywieszenie tego transparentu.

Poznański klub musi zapłacić 5 tys. euro kary. Dodatkową karą jest zamknięcie II trybuny stadionu – tzw. kotła – na najbliższy mecz Lecha w pucharach.

O wiele poważniejsze sankcje spotkały Lecha za zachowanie jego kibiców w poprzednich pucharowych meczach. 10 tys. euro Kolejorz ma zapłacić za zachowanie kibiców w Finlandii po meczu z Honką Espoo, a aż 25 tys. euro za odpalenie rac w trakcie pierwszego meczu z Żalgirisem w Wilnie. Lech wystąpił do UEFA o przesłanie pełnego uzasadnienia do podjętych decyzji.

źródło: sport.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv