Aktualności

Published on 18 listopada, 2015 | by admin

Uchwała stadionowa kibiców Pogoni

Fani Pogoni Szczecin zebrali 15 400 podpisów pod projektem uchwały, która ma zatrzymać modernizację starego stadionu i rozpocząć przygotowania do wzniesienia od podstaw nowego obiektu.

Pełna nazwa projektu brzmi “w sprawie określenia kierunków działań prezydenta Szczecina w zakresie budowy nowego stadionu”. Po raz pierwszy kibice zaprezentowali swój pomysł już we wrześniu, jednak kilka miesięcy trwało zbieranie podpisów mieszkańców miasta, które mają być odzwierciedleniem społecznego poparcia dla inicjatywy budowy nowego stadionu.

– Wiemy, że podjęte zostały działania w sprawie modernizacji, ale nie jesteśmy z nich zadowoleni. Nie chcemy czegoś niezwykłego, a po prostu stadionu z prawdziwego zdarzenia. Powstał w Szczecinie basen, teraz czas na stadion. On będzie “kołem zamachowym” do dalszego rozwoju drużyny Pogoni Szczecin – tłumaczył Maciej Kasprzyk ze Stowarzyszenia Kibiców Pogoni Szczecin “Portowcy”.

Modernizację istniejącego stadionu “Portowcy” prześmiewczo nazywają “reanimacją trupa”. Chcą, aby zamiast remontować wysłużony obiekt zbudować nową arenę na 20 tys. miejsc.

“Przedstawione są dwie, możliwe lokalizacje. Priorytetowa to teren obok obecnego stadionu, gdzie jest boisko treningowe. Jeżeli ocena i analiza wykażą, że budować tam nie można, wówczas kibice proponują lokalizację rezerwową – na obrzeżach Szczecina i terenie gminy Kołbaskowo. Koszty tej inwestycji byłyby niewiele wyższe niż w przypadku modernizacji” – czytamy w serwisie sportowefakty.pl.

Projekt uchwały opracowany przez kibiców trafił już do szczecińskiego magistratu. Teraz urzędnicy zweryfikują prawdziwość podpisów, a dokumentem zajmą się prawnik Rady Miasta i Komisje: Budżetu, Sportu, Rozwoju i Budownictwa. Następnie pomysł zostanie poddany pod głosowanie. Fani Pogoni wierzą, że dojdzie do niego jeszcze w 2015 roku.

Tags: , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv