Kibolskie Turnieje

Published on 4 września, 2018 | by admin

Turniej kibiców ŁKS-u Łódź 2018. 02.09.2018

Relacja ŁKS-u Łódź:

Letni Turniej Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego już na stałe wpisuje w nasz kalendarz kibicowski, jako impreza odbywająca się na przełomie sierpnia i września. Tegoroczna edycja została zaplanowana na pierwszą wrześniową niedzielę i miała charakter wyjątkowy, gdyż jak wiemy, w tym roku przypada jubileusz 110-lecia założenia naszego klubu, wobec czego impreza zapowiadała się konkretnie.

W tym roku jako miejsce zmagań sportowych wyznaczono oddany niedawno do użytku ośrodek treningowy przy ul. Minerskiej, tak więc były idealne warunki do gry a także do kibolskiej integracji. Należy tutaj przypomnieć, że odbywały się już tam turnieje kibicowskie, ale jeszcze przed budową ośrodka.

Turniej wzbudził spore zainteresowanie nie tylko wśród ełkaesiackiej Braci, ale również wśród naszych zgód, które licznie się na niego zapowiadały. Pierwsze osoby pojawiły się już w piątek, kolejne w sobotę przy okazji meczu naszych piłkarzy z Bytovią, zaś główne grupy zjeżdżały w niedzielny poranek. Zawody toczyły się na czterech boiskach.

Wystartowały 34 drużyny podzielone na 6 czterozespołowych i 2 pięciozespołowe grupy. Składy osiedlowe i fan-clubowe: Chojny, Koziny, Ultras, Rokicie, Karolew, Teofilów, Żabieniec, Limanka, Ruda, Emigracja, Retkinia, Bałuty, Śródmieście, Radogoszcz, Stare Polesie, Górniak, Wróblewskiego, Aleksandrów, Piotrków, Łęczyca, Kanzas, Pabianice, Poddębice, Włocławek. Po 2 drużyny Lecha, Zawiszy i GKS-u Tychy: LPH, Kolejorz, Zawisza, Zawisza FC, GKS Tychy, Tyscy oraz ekipy które zostały zaproszone na turniej: GKS Bełchatów, Cracovia Kraków, Olympique Lyon i Lokomotiv Lipsk.

Ogrodzenie przyozdobiły następujące flagi i transparenty: „Uliczni Wojownicy”, „ŁKS Łódź”, „Ultras”, „Emigranci”, „ŁKS Łódź Rokicie”, „Artur trzymaj się”, „Pabianice Fanatics”, „Górniak”, „Limanka”, „Rudzianka”, „Radogoszcz”, „Emigracja-PDW”, „Retkinia”, „Karolew”, „Śródmieście Terror”, „Pawełek trzymaj się”, „Wojtas trzymaj się”, „Kanzas”, Zawiszy „Bydgoscy Chuligani”, „Ultras”, „śp. Bokser”, „WKS ŁKS-Inowrocław Karolew”, „Danio, Zwolik PDW”, Tyskich: „GKS Tychy”, „Chuligani Miasta Sypialni”, Lecha: „YF’98”, „Lech Poznań-no like us…”, „Jeżyce”, „Gniezno”, „FC Kępno”, wizytówki grupy „Ultras Lech” i „Fyrtla Północ” oraz flagi upamiętniające zmarłych kibiców „Damianka” i „Grzecha”, oraz „Klama trzymaj się”, „Galus trzymaj się”, Cracovii: „Cracovia Criminals”, „JG”, „Pozdrowienia do więzienia-Kazimierz”, oraz wizytówki „Virage Sud Lyon” i „Valiant Boys” GKS-u Bełchatów.

Od początku turnieju na boiskach toczyła się walka bez odpuszczania, trzeszczały kości, ale wszystko odbywało się w duchu fair-play. Po kolejnych meczach można było zauważyć, które zespoły będą walczyły o najwyższe cele w turnieju. Równocześnie do zmagań piłkarskich toczyły się zmagania integracyjne przy zimnym piwie. Na pełnych obrotach pracowały też grille. Ogólnie catering stał na wysokim poziomie. Do tego jeszcze mocno w tym dniu dopisała pogoda.

Pod koniec zmagań grupowych ustawiliśmy się do wspólnego turniejowego zdjęcia. W asyście naszych flag, zgodowiczów i zaproszonych ekip oraz odpalonego piro odśpiewaliśmy kilka naszych piosenek a także pozdrowiliśmy zaprzyjaźnione ekipy oraz anty-pozdrowienia dla naszych wrogów.

Po kilku godzinach zmagań wyłonieni zostali półfinaliści. W nich po zaciętych meczach Zawisza pokonał GKS Tychy, zaś Limanka wygrała z Lokomotivem. Mecz o 3 miejsce padł łupem tyszan, w finale natomiast Limanka pokonała Zawiszę stając się zwycięzcą tegorocznej edycji Turnieju Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego. Pierwsze 3 drużyny zostały uhonorowane pamiątkowymi pucharami oraz gadżetami Łódzkiego Klubu Sportowego. Potem nastąpiło wręczenie indywidualnych nagród. Najlepszym strzelcem okazał się zawodnik ze Starego Polesia, zaś najlepszym bramkarzem przedstawiciel zwycięskiej drużyny, czyli Limanki.

Sportowa część turnieju została zakończona. Potem jeszcze trochę potrwała po turniejowa impreza, jednak z racji, że weekend dobiegał końca, zaproszeni goście nie siedzieli już długo tylko z upływem czasu ruszali do domów.

Tegoroczny Letni Turniej Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego był godny jubileuszu 110-lecia założenia naszego Klubu. Był naprawdę mega udaną imprezą, co tylko potwierdzali uczestnicy turnieju. Zarówno ci biorący udział w zmaganiach sportowych, jak i ci integrujący się pod namiotami. Na pewno był to organizacyjnie najlepszy turniej w naszej historii. Na pewno też jeden z najliczniejszych, jeśli nie najliczniejszy ze wszystkich dotąd turniejów rozegranych w Polsce. W kulminacyjnym momencie turnieju było 1600-1700 ludzi, zaś przez cały czas jego trwania przewinęło się około 2 tysiące osób. Dobrze też pokazali się nasi ziomale: Lech w około 250 osób, Zawisza w 130, Tyscy w 7 dych. Z zaproszonych ekip było 40-50 fanów Cracovii, 31 z Bełchatowa oraz po około 10 osób z Lyonu i Lipska.

Na koniec podziękowania dla tych, którzy wsparli turniej finansowo a także materialnie, dla osób które ogarniały imprezę pod kątem logistycznym oraz dla osób zaangażowanych w udział przy jej organizacji, poświęcając na to sporo swojego czasu, dzięki czemu turniej stał na bardzo wysokim poziomie i właśnie wspólne działanie mogło dać taki efekt. Podziękowania dla ekipy grillowej, która dbała o to by nikt nie chodził głodny czy spragniony. Przy takiej liczbie uczestników spisali się na medal. Wreszcie podziękowania dla Wszystkich graczy, sędziów oraz dla całej kibolskiej Braci, która w tym dniu pojawiła się na obiektach na Minerskiej. Miejmy nadzieję, że za rok spotkamy się w kolejnym Letnim Turnieju Kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego. ŁKS WIELKA RODZINA!

relacja: lksfans.pl

Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv