Aktualności

Published on 5 listopada, 2014 | by admin

Trybuna południowa Wisły zamknięta.

W sobotnim meczu Wisły ze Śląskiem Wrocław kompletu i tak by nie było, ale teraz pewne jest też zamknięcie trybuny południowej. Na szczęście kibice przyjezdni nie zostaną pod bramami, bo to mecz przyjaźni.

Reklama: Sprawdź najlepszy sprzęt do… ?!

Zgodnie z zapowiedziami sprzed miesiąca, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu zaczyna remont trybuny południowej Stadionu Henryka Reymana. Zmiany będą dotyczyły przede wszystkim systemu przeciwpożarowego. Ten istniejący obecnie nie jest kompatybilny z pozostałymi trybunami, ponieważ powstał przed wprowadzeniem aktualnych przepisów.

W związku ze zmianami, w sobotę Wisła nie będzie mogła wpuścić widzów na trybunę południową. Wśród ponad 5 tysięcy wyłączonych z użytkowania miejsc jest cały sektor gości. Na szczęście nie oznacza to jednak zakazu wstępu dla przyjezdnych. Ponieważ „Biała Gwiazda” zagra przeciwko Śląskowi, fani zaprzyjaźnionej wrocławskiej drużyny będą mogli zasiąść na trybunach wśród gospodarzy.

Zmiana systemu przeciwpożarowego to nie jedyne prace czekające w najbliższych miesiącach stadion przy Reymonta 22. Na dachu trzeba zainstalować podesty do ręcznego strącania śniegu z wewnętrznej krawędzi. Właśnie z tej krawędzi zsunął się lód przed dwoma laty, niszcząc elementy trybun poniżej. Po wypadku nadzór budowlany nakazał zdjęcie poszycia „daszków” wewnętrznych, które teraz mają powrócić.

Źródło: Stadiony.net

Tags:


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv