Published on 22 marca, 2021 | by admin

Szczecin: Tylko Pogoń może być operatorem stadionu?

W przetargu na 3-letnią dzierżawę nowego stadionu i kompleksu szkoleniowego wpłynęła tylko jedna oferta – od Pogoni Szczecin. Jeśli zostanie zaakceptowana, po ukończeniu budowy to właśnie „Portowcy” obejmą kontrolę nad rozległym zespołem sportowym.

Nowy Stadion im. Floriana Krygiera jeszcze nie powstał, ale już trzeba zabezpieczyć mu zarząd na pierwsze lata operacji. W przetargu na operatora tylko Pogoń Szczecin wyraziła gotowość do podjęcia się dzierżawy. Klub zaoferował 47,9 tys. zł miesięcznie za kontrolę nad głównym stadionem oraz zespołem 5 boisk działających w ramach Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży.

Co ciekawe, to już drugi przetarg na operatora. W pierwszym – choć gotowość deklarowały Pogoń oraz Arena Szczecin Operator (były zarządca hali Netto Arena) – nie wpłynęła żadna oferta. Konieczne okazały się korekty w przetargu, w tym zmiana sumy za dzierżawę.

Co prawda Pogoń zobowiązała się płacić za korzystanie z kompleksu wartego prawie 400 mln zł sumę raczej symboliczną – niższą niż zarobki poszczególnych piłkarzy – ale ma też inne obowiązki. To przede wszystkim utrzymanie wszystkich obiektów w należytym stanie, a w razie zapotrzebowania nieodpłatne przekazanie ich do użytku PZPN.

Decyzję o wyborze lub odrzuceniu oferty „Portowców” komisja ma podjąć po analizie złożonej dokumentacji. Ten krok jest spodziewany na początku kwietnia.

Przypomnijmy, że budowa nowego stadionu oraz zespołu boisk treningowych ma dobiec końca za rok, wiosną 2022. Stadion główny pomieści wtedy ponad 20 000 widzów, a wokół niego przewidziano 5 boisk z kompletnym zapleczem. Aktualnie gotowe na przyjęcie widzów (gdy będzie to możliwe) są dwie trybuny stadionu, trzecia jest bliska ukończenia, a tylko budowa czwartej – północnej – jest we wczesnej fazie.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv