Stadiony

Published on 20 listopada, 2020 | by admin

Szczecin: Kibice powalczą o pomnik Floriana Krygiera na stadionie

Fani od kilku miesięcy przygotowywali się na ten krok i zamierzają osiągnąć zamierzony cel: przegłosować w budżecie obywatelskim środki na pomnik upamiętniający klubową legendę.

Przerwa na mecze reprezentacyjne to dobry okres na nadgonienie prac budowlanych. W Szczecinie w ostatnich dwóch tygodniach udało się skompletować główną konstrukcję dachu nad wschodnią trybuną oraz usunąć niemal całkowicie trybunę północną. Nie obyło się bez piątkowej wizyty saperów, którzy usunęli ostatnie pociski leżące pod stadionem.

Nie próżnują jednak nie tylko budowlańcy. Kibice działający przy SKPS Portowcy planują bowiem szeroką kampanię informacyjną na temat projektu wprowadzonego do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród 113 projektów numer 18 otrzymał plan stworzenia pomnika Floriana Krygiera przy nowym stadionie jego imienia.

Sprawdź dział stadiony na naszej stronie.

Słynny zawodnik, trener i współtwórca Pogoni Szczecin ma doczekać się uwiecznienia z miejskich środków, jeśli tylko kibicom uda się przekonać wystarczająco wielu współmieszkańców Szczecina. Plany już mają ambitne, choć do otwarcia głosowania jeszcze prawie dwa tygodnie. Mają być drukowane ulotki, a specjalny „Florianobus” ma objechać cały Szczecin, zachęcając mieszkańców do oddania głosu.

Na Facebooku działa profil Pomnik Floriana Krygiera z blisko 10 tysiącami obserwujących, który ma publikować aktualne informacje na temat kampanii. Już ponad 200 osób zapewniło, że weźmie udział w wydarzeniu polegającym na oddaniu głosu. A że każdy szczecinianin będzie mógł wesprzeć do 5 projektów, głosowanie na pomnik przy stadionie nie koliduje z innymi inicjatywami. Czekamy.

źródło: stadiony.net

Tags: , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv