Stadiony

Published on 15 sierpnia, 2022 | by admin

Szczecin: Dwie firmy poszukają sponsora tytularnego dla stadionu

Włodarze Szczecina wybrali w przetargu konsorcjum dwóch firm, którego zadaniem będzie znalezienie sponsora tytularnego dla Stadionu Miejskiego. Zwycięskie podmioty posiadają doświadczenie w dziedzinie marketingu i sponsoringu tytularnego. Efekty ich działań mają być znane za 9 miesięcy.

Jeszcze przed zakończeniem prac na Stadionie Floriana Krygiera, magistrat postanowił rozejrzeć się za sponsorem tytularnym dla obiektu. W tym celu rozpisano przetarg na pomoc i doradztwo w znalezieniu partnera dla miejskiej areny. Do postępowania zgłosiły się dwa podmioty, z których korzystniejszą ofertę, zdaniem decydentów, złożyło konsorcjum firm Komunikacja Plus Sp. z o.o. Sp. k. i Sport Innovation Kamil Kukułka.

Przed zwycięzcami przetargu czeka teraz czteroetapowe zadanie, którego szczęśliwym finałem ma być oczywiście pozyskanie sponsora tytularnego dla Stadionu Pogoni. Konsorcjanci mają na to 9 miesięcy, a za swoje wysiłki zainkasują 55 000 złotych oraz 3,4% prowizji od przyszłej umowy. Przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Szczecinie, Dariusz Sadowski, w rozmowie z TVP3 Szczecin powiedział: Prawdopodobnie w połowie przyszłego roku mamy nadzieję, że będziemy znali nowego sponsora tytularnego. Szacujemy, że może to być umowa warta kilka milionów złotych rocznie.

Sprawę utrudnia fakt, że prace budowlane na Stadionie Floriana Krygiera wciąż trwają. Kibice „Portowców” po cichu liczyli, że obiekt zostanie w całości oddany do użytku na mecze ich drużyny w eliminacjach do europejskich pucharów. Niestety, jak wiadomo Pogoń zdążyła już z tych rozgrywek odpaść. Sezon Eekstraklasy też trwa w najlepsze, a wciąż nie udało się uzyskać docelowej pojemności na obiekcie, która ma wynieść nieco ponad 21 000 miejsc.

Obecny termin zakończenia robót to koniec sierpnia. To oczywiście nie oznacza, że kibice od razu będą mogli wypełnić stadion w całości. Konieczne będzie przeprowadzenie wszystkich procedur odbiorowych, które zakończą się wydaniem pozwolenia na użytkowanie. Piotr Zieliński ze Spółki Inwestycje Miejskie w rozmowie z TVP3 Szczecin szacuje, że dopełnienie formalności ma potrwać kilkanaście dni, kilka tygodni. 10 września Pogoń podejmie u siebie poznańskiego Lecha, a 1 października Lechię Gdańsk. Ten drugi termin wydaje się być zatem bardziej realny na przeprowadzenie inauguracji.

źródło: stadiony.net

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv