Aktualności

Published on 28 października, 2020 | by admin

Stomilowcy odnieśli się do ostatnich wydarzeń w naszym Kraju.

„W nawiązaniu do wielu internetowych komentarzy i fałszywych informacji rozpowszechnianych przez osoby, które próbowały dostać się dziś pod katedrę, postanowiliśmy zająć swoje stanowisko.

Wbrew obiegowej opinii uczestników protestu, nie kierowaliśmy żadnej agresji w stronę manifestujących. W żaden sposób nie stoimy w sprzeciwie do walki o prawa kobiet, uważamy jednak, że jest on sprytnie wykorzystywany przez skrajnie lewicowe organizacje do ataków na kościoły, pomniki i inne zabytki dziedzictwa kulturowego. W związku z tym podjęliśmy dziś decyzję, w myśl której manifestacja organizowana przez olsztyńskie struktury partii Razem nie dostanie się pod olsztyńską bazylikę konkatedralną.

Środowisko kibicowskie jest bardzo zróżnicowane, reprezentują je osoby o różnym wykształceniu, wierze i pochodzeniu. Od zawsze jednak stoimy naprzeciw nadużyciom władzy, niezależnie która z partii okrągłostołowego układu była przy władzy. Jesteśmy jednak zgodni, że kultura chrześcijańska jest dziedzictwem naszego regionu i nie pozwolimy na niszczenie jej zabytków pod płaszczem protestów. Każdy akt występowania przeciwko wartościom narodowym spotka się z naszą zdecydowaną reakcją. Stomilowcy.”

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv