Aktualności

Published on 20 marca, 2014 | by admin

Stilon dla schroniska Azorki

Ponad 430 kilogramów karmy oraz koce, smycze i miski przekazali kibice Stilonu na rzecz schroniska Azorki. Zbiórka miała miejsce podczas ostatniego meczu z MKS Oława. To zapewni psom około tygodnia pożywienia.

To nie pierwsza taka akcja w wykonaniu kibiców Stilonu. Poprzednim razem fani niebiesko-białych zebrali około 400 kg suchej karmy, teraz udało się więcej. Jedzenie oraz koce, smycze i miski kibice przekazali niemal natychmiast po meczu do gorzowskiego schroniska “Azorki”. Kierownik placówki jest bardzo zadowolony. – To bardzo fajna inicjatywa i jesteśmy ogromnie wdzięczni kibicom. Psy nie zawsze mają suchą karmę, gotujemy im też kaszę z mięsem, dlatego takie wsparcie jest dla nas bardzo cenne – powiedział Krzysztof Skrzypnik.

Z efektów akcji cieszy się też zarząd klubu, który wspierał zbiórkę fanów. – Każda tego typu inicjatywa młodych ludzi będzie przez nas popierana, bo rodzi się w sercu gdy patrzymy na los tych, którzy mogą liczyć tylko na pomoc ludzi. O stilonowcach i ich działaniach dla słabszych pewnie nie raz jeszcze usłyszymy – nie ma wątpliwości wiceprezes ZKS Stilon, Leszek Sokołowski. Z kolei Krzysztof Skrzypnik liczy na jeszcze ściślejszą współpracę na linii schornisko-klub-kibice. – Na mecze przychodzi wiele ludzi, można zachęcić ich do wirtualnej adopcji psa. Tak zrobiła Stal Gorzów, która przygarnęła wirtualnie psa, na którego nikt wcześniej nie chciał spojrzeć. Wiem, że kibice nie darzą się sympatią, ale takie inicjatywy są cenne bez względu na sympatie klubowe – zakończył Krzysztof Skrzypnik.

źródło: gorzow24.pl

Tags: ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv