Published on 5 sierpnia, 2017 | by admin

Starcie Stalówki z Górnikiem

W dniu dzisiejszym doszło do przypadkowego spotkania na autostradzie A1 ekip Górnika Zabrze i Stali Stalowa Wola. Kilkanaście osób zostało rannych od postrzałów z broni gładkolufowej, której użyła na miejscu policja.

Stalówka jadąca na wyjazd do Stargardu Szczecińskiego na mecz z Błękitnymi spotyka na autostradzie kibiców Górnika Zabrze jadących do Gdańska. Kibice Stali podróżujący w liczbie dwóch autokarów, wykorzystując sytuacje, że rywal na stację zajechał w cztery auta, atakuje Zabrzan.

Górnik został przegoniony na kolejny postój, gdzie kontaktuje się z resztą wyjazdowiczów, którzy zostali wcześniej zatrzymani przez policję w okolicach Łodzi. Posiłki Górnika w sile czterech autokarów, dojeżdżają na MOP Krzyżanów Wschód na którym przebywają kibice Stali Stalowa Wola i dochodzi do starcia pomiędzy ekipami.

Tym razem zwycięsko ze starcia wychodzi Górnik, a w całe wydarzenie swoje trzy grosze dorzuca policja, atakując kibiców gazem, pałkami i bronią gładkolufową. Rannych zostaje kilkanaście osób a jeden kibic Górnika Zabrze zostaje zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

Kibice Górnika Zabrze zawrócili z trasy i nie będą dzisiaj dopingować swoich piłkarzy podczas meczu z Lechią w Gdańsku.

źródło: kibice.net/news/6475-starcie-stalowki-z-gornikiem.html

Tags: , , , , , , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv