Published on 12 grudnia, 2020 | by admin

Stadion Wisły Płock: Jest pozwolenie na budowę

Wkrótce rozpocznie się kolejny etap prac nad nowym stadionem Wisły Płock. Wykonawca otrzymał pozwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych.

Prace nad nowym stadionem Wisły Płock trwają. Jak informowaliśmy, rozebrano już trybunę wschodnią obiektu i część zabudowań na północnej części stadionu. Zakończyły się też ostatnie szlify dotyczące projektu.

Cała budowa stadionu Wisły Płock dostępna jest na łamach naszego serwisu w dziale Budowa stadionu Wisły Płock.

Jeszcze w listopadzie wykonawca, firma Mirbud, złożyła wniosek do magistratu o zgodę na rozpoczęcie budowy. Jak zdradził Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka, pozwolenie zostało właśnie wydane i jeszcze w tym roku rozpocznie się kolejny etap prac. Będą to konkretne roboty budowlane.

  • Została wydana decyzja o pozwoleniu na budowę stadionu – zdradził Andrzej Nowakowski, prezydent Płocka. – W efekcie został przekazany już plac budowy. W najbliższym czasie rozpocznie się przede wszystkim palowanie pod posadowienie stadionu. W tej chwili na obiekt wracają maszyny, by w przyszłym tygodniu rozpocząć roboty – powiedział.

Włodarz miasta zapewnił, że pozwolenie na budowę stadionu miasto wydało możliwie jak najszybciej. Wsazystko po to, by prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem. Na ten moment nie ma zatem mowy o jakichkolwiek opóźnieniach.

  • Dziękuję wszystkim tym, którzy przyczynili się do wydania pozwolenia w tempie ekspresowym. Palowanie powinno zakończyć się w marcu 2021 roku – podał Nowakowski. – Później przyjdzie czas na kolejne prace. Tempo uzależnione będzie oczywiście od warunków atmosferycznych – uzupełnił po chwili.

Przypomnijmy, finalny termin realizacji nowego stadionu Wisły Płock to listopad 2022 roku. Termin ten, póki co, nie jest zagrożony.

źródło: Portal Płock

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv