Published on 14 maja, 2021 | by admin

Stadion Radomiaka zostanie oddany do użytku w 2022 roku ?

Już wiadomo, że do końca tego roku nie zostanie oddany do użytku nowy stadion dla Radomiaka przy ulicy Struga 63.
Mamy jednak ogromną nadzieję, że roboty przy budowie pójdą już zgodnie z planem, to najwcześniej pierwszy mecz na nowym stadionie przy Struga może być rozegrany w kwietniu, może w maju 2022 roku.

W maju 2016 roku przedstawiono wizualizację nowego stadionu dla Radomiaka przy ulicy Struga 63. 15 maja 2017 odbyło się uroczyste wbicie pierwszej łopaty pod budowę stadionu piłkarskiego dla Radomiaka Radom.
W pierwszej fazie miały powstać dwie trybuny wzdłuż boiska, mieszcząc co najmniej 8,5 tysiąca widzów. Pierwotnie miało być 5,5 tysiąca, ale zapadła decyzja o podniesieniu pojemności. W drugiej fazie zaplanowano wybudowanie trybun za bramkami, a docelowa pojemność stadionu ma wynosić około 15 tysięcy widzów pod dachem. Inauguracja obiektu miała przypadać na rundę wiosenną sezonu 2018/19.
W trakcie budowy doszło do zmiany wykonawcy
Dokończenia budowy stadionu jak i hali sportowej przy ulicy Struga podjęła się firma Betonox Construction. Na teren budowy wykonawca został wprowadzony w styczniu 2020 roku. W styczniu 2021 roku wszystko miało być gotowe. Najgorzej wygląda sprawa ze stadionem.

Piłkarze Radomiaka walczą o awans do ekstraklasy i już się radomski klub dowiedział, że w razie awansu, Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej postanowiła przyznać licencję upoważniającą Radomiaka do uczestnictwa w rozgrywkach PKO Ekstraklasy w sezonie 2021/2022. Licencję przyznano na grę na stadionie przy ulicy Sportowej 3 w Bełchatowie. Ten obiekt radomski klub wskazał jako stadion zastępczy.

Stadion przy ulicy Narutowicza 9 w Radomiu, gdzie obecnie swoje mecze rozgrywa pierwszoligowy Radomiak nie spełnia wymogów licencyjnych na grę zielonych w ekstraklasie. Chodzi o brak podgrzewanej płyty i zbyt małą ilość miejsc dla kibiców oraz wiele innych drobnych punktów zgodnie z podręcznikiem licencyjnym.

Mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia

  • Nadal uważam, że stadion w naszym mieście przy ulicy Narutowicza może być areną rozgrywek ekstraklasy. Tym bardziej, że wykonaliśmy modernizację oświetlenia na terenie obiektu. Kto rozgrywa mecze na podgrzewanej murawie w lipcu, sierpniu czy we wrześniu. Jakie są różnice między meczami pierwszej ligi a ekstraklasą? Żadne. Nie zgadzam się z decyzją Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie licencji na grę Radomiaka w ekstraklasie. Będziemy musieli poważnie się zastanowić, jeśli PZPN nadal będzie stał na stanowisku, że Radomiak będzie musiał rozgrywać swoje mecze w Bełchatowie. Byłem na stadionie w Bełchatowie, który nie różni niczym szczególnym od obiektu przy Narutowicza – mówi prezydent Radosław Witkowski w rozmowie z Radiem Plus Radom.

Od poniedziałku praca ma ruszyć z kopyta
W chwili obecnej na budowie stadionu dla Radomiaka, w 2/3 zostały skończone roboty przy wzmacnianiu trybuny północnej. Wykonawca otrzymał pozwolenie na stawianie wcześniej zdementowane elementy tej trybuny. Te roboty mają ruszyć z kopyta od poniedziałku 17 maja. Zdemontowane elementy mają być stawiane zarówno na trybunie północnej, jak i południowej. Te roboty mają być zakończone do końca czerwca. Następnie mają się rozpocząć prace, chyba te najważniejsze – boiska piłkarskiego, areny na której będzie grał Radomiak.

Nowy nieoficjalny termin oddania stadionu dla Radomiaka – kwiecień, może maj 2022 rok. Czy uda się w ciągu 10-12 miesięcy oddać obiekt do użytku?

  • Chciałbym jako trener Radomiaka poprowadzić ten zespół na nowym stadionie przy ulicy Struga 63 – mówi szkoleniowiec zielonych Dariusz Banasik.
    Trener Dariusz Banasik, przed kilkoma tygodniami podpisał nową umowę z Radomiakiem do 30 czerwca 2023 roku.

źródło: gol24.pl

Tags: , , ,


About the AuthorBack to Top ↑

frivfrivfriv